10 věcí, jaké můžete provádět během akce #stayathome s … obuví!

3 min.

Je jasné, že nejbližší čas bude nejbezpečněji strávit (pro Vás i pro ostatní) doma. Akce #stayathome nemusí znamenat nudu, pokud svůj volný čas využijete kreativně. Proto Vám poradíme 10 věcí, jaké můžete provádět doma s … obuví!

Přečtěte si níže uvedený seznam a zjistěte, že ukládání bot na polici není jediný způsob, jak díky nim zabít nudu!

Sledování filmů s obuví v hlavní roli

Možná první myšlenka (nebo alespoň jedna z prvních), která Vás napadne ohledně delšího pobytu doma, je dohnat filmové resty. Co říkáte na filmy, ve kterých svou roli sehrály boty? Toto je návrh pro fanoušky kin, kteří se také zajímají o módu nebo jednoduše ikonické modely obuvi. Podívejte se na náš seznam nejpopulárnějších filmů, ve kterých mají boty svých 5 minut slávy.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post

Dohánění seriálů s módou a s botami v pozadí

Pokud chcete, aby Vám potěšení z obrazovky vydrželo mnohem déle než pouhých 200 minut filmu, místo kinových hitů si pusťte seriály! Mezi těmi, které jsou dostupné na webu, upřednostňujte ty s módou a především s ikonickými botami v pozadí. Z této oblasti Vám doporučujeme zejména: Friends, Sex ve městě, Super drbna, Gangy z Birminghamu, Panství Downton, Stranger Things, Šéfka a The Crown.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post

DIY – personalizace obuvi

V poslední době, stejně jak to bylo v 90. letech, je personalizace obuvi ve stylu DIY (anglicky – do it yourself, co znamená udělej to sám) opět jedním z nejžhavějších trendů. Akce #stayathome, která znamená trávení času doma, je ideálním okamžikem pro tento trend!

Na webu, zejména na Instagramu nebo Youtube, můžete najít hodně inspirací, které Vám pomohou personalizovat obuv a dodat ji zcela nový vzhled. Jedním z nejpopulárnějších nápadů je kreslení a malování na „jednobarevných“ sneakersech. Se změnou Vám pomohou také všechny druhy nášivek, které lze snadno připevnit k obuvi. Navlékání různých ozdob a korálků na tkaničky je rovněž vynikajícím nápadem, který pomůže zdůraznit individualismus jejich majitele.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post

Naučit se chodit na vysokých podpatcích

Pokud si už dlouho slibujete, že se konečně naučíte jak se správně pohybovat na vysokých podpatcích, ale kvůli pomíjínému nadšení nebo nedostatku času tyto sliby nebyly realizovány, máte ideální příležitost konečně začít! Každodenní trénink doma určitě povede k větší jistotě při chůzi na vysokých podpatcích. Pokud se chcete této výzvy chopit, nezapomeňte si přečíst našeho průvodce, ve kterém krok za krokem popisujeme jak na to.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post

Čištění obuvi

Zima je (doufejme) již za námi a tak je akce #stayathome vhodným obdobím, abychom si po této náročné sezóně mohli pořádně vyčistit obuv. Navzdory skutečnosti, že tato akce musí probíhat v soukromí Vašeho domova, pamatujte si, že stojí za to použít profesionální čisticí prostředky, které ochrání Vaše boty před situací, ve kterém obuv místo získání druhého života, může skončit v popelnici.

Na našem blogu najdete celou sérii článků, které Vám napoví:

 1. jak čistit přírodní kůži;

 1. jak vyčistit lakované boty;

 1. jak odstranit sůl z bot;

 1. jak čistit gumáky;

 1. jak vyčistit suchý zip za 30 sekund;

 1. nebo jak se zbavit zatuchlého zápachu z bot.

Do toho!

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post

Obnovení plátěnek a sneakers bílé barvy

Pokud Vaše láska k obuvi již dosáhla vyšší úrovně zasvěcení, než je jen pravidelná péče o modely ve Vašem šatníku, je ideální čas na to poznat tajemství … čištění bílých plátěnek a sneakers. Bílá barva obuvi vyžaduje zvláštní prostředky a péči (nejen opatrnosti), proto předem zjistěte co nejvíce informací z našich článků:

 1. osvědčené metody pro čištění bílých bot;

 1. jak čistit bílé tenisky?;

 1. a jak vyčistit bílou podrážku.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post

Impregnace obuvi

Ne nadarmo se tento návrh objevuje v našem seznamu hned po vyčištění obuvi. Je to nejlepší čas na zvýšení úrovně odolnosti obuvi vůči vnějším faktorům a opětovnému zašpinění, tzn. impregnace! Impregnace obuvi Vám umožní déle si užívat původní stav svých oblíbených modelů, bez ohledu na počasí. Než se pustíte do tohoto úkolu, přečtěte si prosím:

 1. jak pečovat o koženou obuv,

 1. a semišová zimní obuv – jak zvýšit odolnost semiše proti vlhkosti.

Prodej již nenošené obuvi, za účelem vytvoření prostoru pro novou

Čas strávený doma je také vhodný pro prodej obuvi, která je už nějakou dobu nepoužívána a zabírá místo ve skříni. Vyčistěte je v souladu s výše uvedenými metodami, udělejte estetickou fotografii a pomocí jednoho z prodejních portálů se zbavte starých bot. Tím si také připravíte místo (a rozpočet!) na nové.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post

Online nákup obuvi v souladu s trendy nadcházející sezóny

Pokud se Vám již podařilo najít místo ve Vašem šatníku pro novou obuv, je na čase zkontrolovat, které modely budou v sezóně jaro-léto 2022 nejmódnější – jak pro ni, tak pro něj.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post

Naučit se originálními způsoby vázat tkaničky

Na konci jsme pro kreativní lidi připravili návrh – jak se naučit originálním způsobem vázat tkaničky od bot. Je to skvělý způsob, jak zvýraznit svůj individuální styl, dát botám jiný charakter, ale také… aktivitu pro lidi, kteří si rádi vyzkouší své síly v ruční práci. Zjistěte tedy, jaké možnosti Vám v tomto ohledu tkaničky ve Vašich botách umožňují.

Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.
Doporučené
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!
Zkontrolujte v obchodě
ponozky, dr.martens, Peněženky Guess, under armour boty, ugg, dr. martens, chlapecké zimní boty, nike airmax