3 známé značky bot, které jsou prospěšné

1 min.

Boty a sluneční brýle pro potřebné, pomoc pro oběti kataklyzmy nebo iniciativy provázané s ochranou životního prostředí – to jsou jen některé pole na kterých se dobročinně podílí známé značky bot. Jste zvědaví jak výrobci využívají svou oblíbenost pro velmi dobrou věc? V článku se určitě dozvíte jak a komu pomáhají.

Produkty všech zmíněných značek v našem článku, najdete u nás v eobuv!

  1. Toms

Co se týče značky, která vyrábí oblíbené espadrilky – dobročinná iniciativa není jenom jednorázová akce, ale spíše model celého podnikání. Její zakladatel Blake Mycoskie, během cesty po Argentině v roce 2006, přišel na výjimečný nápad ohledně vytvoření firmy, která za každý prodaný pár bot nabídne jiný pár bot dětem, které to potřebují. Tak se zrodila filosofie „One for One”. Díky spolupráci Toms s humanitárními organizacemi, značka od začátku své existence předala boty zhruba 60 miliónům dětí ve více jak 70 krajích světa. V roce 2011 se v jejich nabídce také objevily sluneční brýle, kde u prodeje platí stejné pravidlo – jedny prodané sluneční brýle = jedny darované.

View this post on Instagram

Your summer squeeze ????

A post shared by TOMS (@toms) on

Jen tak mimochodem – na blogu najdete článek ve kterém si můžete srovnat espadrilky a polobotky Toms.

  1. Keen

Značku Keen můžete znát díky trekingovým botám (a především díky trekingovým sandálům), ale věděli jste, že tato americká firma je také známá díky tomu, že jsou součástí mnoha sociálních aktivit? Všechno to začalo v roce 2004, kdy se tento výrobce bot rozhodl předat celý rozpočet ve výši 1 miliónu dolarů na reklamu, která měla pomoci obětem tsunami v jihovýchodní-východní Asii. O tři roky později začali s programem Hybrid.Care, který pomáhá nevládním organizacím s ochranou životního prostředí. Pokud si koupíte boty Keen, přispíváte tím mimo jiné na ochranu a obnovu amerických řek nebo ochranu zásob čisté, pitné vody.

View this post on Instagram

We took the lid off our award-winning boot to bring you ultimate breathability and traction, combined. Introducing the Targhee III Open-Toed sandal featuring a roomy fit, rugged outsole, quick-dry lining, and waterproof leather upper. Together we're gearing up to #recreateresponsibly (with safe social distancing, of course!)

A post shared by KEEN (@keen) on

  1. Timberland

Výrobce legendárních outdoorových bot má také na svém kontě pomoc spojenou s podporou pro ekologických organizací. Pracovníci firmy Timberland jsou zapojeni v aktivitě lokálních společností, čehož odrazem je například spolupráce se Správní radou městské zeleně ve Warszawě, během které se uklidilo Pole Mokotowskie a také bylo zasazeno několik set rostlin. V Krakowě pracovníci-dobrovolníci postavili dětské hřiště u budovy pro osoby, které se setkaly s násilím. Značka Timberland v běžném provozu dbá na používání technologie, hlavně při výrobě obuvi a oblečení, které jsou šetrné k životnímu prostředí nebo fungují na základě ideologie zero waste.

View this post on Instagram

There’s still time to join us in raising money for the @GlobalGiving Coronavirus Relief Fund. The VF Foundation has pledged $1.5 million and will also match donations 2-to-1 (up to $500k) through the end of the month. That’s triple the good! We’ll be back out there soon – stay strong. #NatureNeedsHeroes #Timberland https://bit.ly/2XgItak

A post shared by Timberland (@timberland) on

Doporučené
logo signet
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít