4 příčiny vrzání obuvi a řešení každé z nich

1 min.

Po dlouhých hodinách hledání jste konečně našli vhodnou obuv, ale bohužel brzy se ukázalo, že vydává nepříjemné zvuky? Vrzající boty jsou běžným problémem a to nejen mezi výrobky levnějších značek, ale rovněž mezi těmi, které mají uznávanou pověst. Zjistěte, kde tento problém vzniká a jak jej řešit.

Existují 4 důvody, které se nejčastěji stávají příčinou vrzání bot. Níže najdete vhodná řešení pro každý z nich.

Důvod: Přebytečná vlhkost

Jedním z nejčastějších důvodů vrzání obuvi, je pocení chodidel. To se týká zejména obuvi, kterou nosíte v létě nebo delší dobu. Přebytečná vlhkost v botě způsobuje, že při každém pohybu vydává charakteristické skřípavé zvuky.

Řešení:

V takovém případě stačí boty důkladně osušit, např. vložit dovnitř noviny, které dobře absorbují vlhkost a pořídit si speciální přípravek snižující pocení chodidel.

Důvod: Rozvrstvení

Pokud se Vám podařilo vyloučit první důvod, který nebyl příčinou vrzání Vašich bot, je stejně pravděpodobné, že charakteristické zvuky mohou být známkou toho, že se vnitřní vložka Vaší boty rozpadá. Bohužel jedná se o problém, který je obtížné diagnostikovat, protože je neviditelný.

švec

Švec bezpečně zkontroluje kde je problém vrzajících bot a pokud je to možné, odstraní ho.

Řešení:

Nejlepším způsobem, jak bezpečně se nepříjemného problému zbavit, je předat boty odborníkovi. Odborník pomocí profesionálních nástrojů zkontrolujte, zda příčina vrzání bot je způsobená rozvrstvením vložek bot a následně je opraví.

Důvod: Netvarovaná obuv

Znáte odpověď na otázku Proč boty vrzají? I když se tento důvod může zdát triviální, často se ukazuje, že jsou prostě netvarované a ještě se nepřizpůsobily chodidlu. Čerstvá, trochu tuhá a nenaolejovaná kůže při ohýbání boty vydává skřípavé zvuky.

pánské polobotky, hnědé polobotky, roztahovák do bot

Roztahováky na obuv jsou skvělým způsobem, jak udržovat kůži bot napnutou.

Řešení:

Stačí, že po nákupu kožené obuvi použijete kvalitní, mastnou pastu a boty poté naimpregnujete. Více se o tom můžete dočíst v našem dalším článku, kde najdete konkrétní kroky pro správnou péči o Vaše boty. Kromě toho je dobré po sundání obuvi do nich vložit roztahováky, aby byla kůže celou dobu napnutá.

Důvod: Podrážka se odlepuje

Odlepující se podrážka, která byla navíc vlhká, může být rovněž příčinou problému vrzajících bot. Toto je však doména nekvalitní obuvi, u které se může stát, že lepidlo povolí.

Upozornění!

Nepokoušejte se boty lepit sami. Pokud je tento proces prováděn nekompetentně, může vést k jejich úplnému zničení.

Řešení:

Taková vada produktu je základem pro reklamaci. Pokud však reklamace není uznána, dalším řešením může být zanesení bot do opravny obuvi, kde švec podrážku přilepí.

Upozornění!

Výše popsané rady vždy předem kontrolujeme na vlastní obuvi. Může se ale stát, že tyto rady ne vždy budou úspěšné, což může mít za následek poškození obuvi. Nezapomeňte, že rady a tipy popsané v tomto článku používáte na vlastní nebezpečí a výše uvedený text nemůže být základem pro případnou stížnost a reklamaci.

Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.
Doporučené
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!
Zkontrolujte v obchodě
Černé dámské polokozačky, Dámské bílé sneakersy, Kabelky Tommy Hilfiger, Kabelky Guess, Kabelky Nobo, Dámská obuv Guess, Dámská obuv Salomon, adidas Stan Smith

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít