5 tipů, jak správně vybrat dítěti boty

3 min.

Jak říkají fyzioterapeuti, správně zvolená obuv je základ pro zdravý vývin chodidel. Ale víte, na co se zaměřit při výběru bot pro dítě? Důležitý je nejen střih nebo barva, ale i tvar vložky nebo hmotnost daného modelu. Přečtěte si náš článek a naučte se rozpoznávat všechny důležité detaily!

Správně zvolená obuv zajistí dítěti bezpečnost. Čtěte dále a dozvíte se víc.

Jak vybrat dětskou obuv?

Především: s rozvahou! Pokud chodidla rostou a vyvíjejí se, je velmi důležité věnovat patřičnou pozornost nákupu vhodných bot. Příliš těsné nebo pevné modely mohou být nejen příčinou diskomfortu, ale i deformací chodidla.

Jak vybrat velikost dětských bot?

Podle staré školy by dítě mělo mít po obutí v botě místo na malíček. Tak, aby chodidlo mělo určitou svobodu pohybu a aby se zároveň bota nevyzouvala. Bezpečnou volbou je nákup bot v internetovém obchodě, s možností vrácení zboží zdarma. Tak, aby si dítě mohlo daný model vyzkoušet a projít se v něm po domě.

11625

Při koupi bot přes internet má dítě možnost si vyzkoušet boty v pohodlí domova.

Tip experta

Chodidla dítěte mohou v průběhu roku narůst až o 3 velikosti. Nezapomínejte proto pravidelně kontrolovat, jestli Vaše dítě nepotřebuje větší velikost.

Rozhodněte se pro systém, který najde vyhovující velikost bot pro Vaše dítě – poznejte skener esize.me!

Systém esize.me změří všechny důležité parametry chodidel díky skenování – mimo jiné délku, šířku nebo výšku nártu. A co víc, jakmile už máte výsledek provedeného skenování, je přiřazen k Vašemu účtu v internetovém obchodě eobuv.cz a na jeho základě systém vybírá boty, které jsou vhodně přizpůsobené potřebám Vašeho dítěte.

Výlet do nákupního centra s dítětem a hledání pro něho vhodné obuvi je obvykle zakončeno pláčem a ztracenými nervy? Skener esize.me je velká pomoc především pro rodiče! Inovativní systém předpovídá růst dětského chodidla, díky čemuž snáze najdete dokonalou velikost. Zapomeňte na problémy a hodiny strávené nákupem bot pro netrpělivé děti. Od této chvíle si můžete užívat jednoduché nákupy, aniž byste museli cokoliv zkoušet a měřit! 

Vemte své dítě do obchodního centra Nový Smíchov, ve kterém je vytvořeno místo, určené pro skenování. Stačí pouze 5 sekund, aby Vám systém vygeneroval precizní 3D model chodidel! 

Skener esize.me je doporučován zejména rodičům a dětem.

Jak funguje skener esize.me? Poznejte jednoduchou instrukci skenování chodidel:  

1. sundejte si boty a postavte se v ponožkách na skener,

2. vyhrňte si nohavice a natáhněte si ponožky, 

3. postavte se na znázorněný obrys chodidel,

4. vyberte údaje týkající se mimo jiné věku a pohlaví,

5. spusťte skenování,

6. přidejte svůj sken na eobuv.cz.

Pamatujte si, že jednotlivé kroky jsou zobrazeny na tabletu, takže to snadno zvládnete. Samozřejmě můžete využít i pomoc obsluhy obchodu. 

Skener umožňuje správný výběr různých velikostí jednotlivých výrobců, což je především důležité u vyvíjejících se dětských chodidel. A to vše bez opuštění domova a zkoušení!

Nechcete ztrácet čas v obchodním centru Nový Smíchov a raději provádíte online nákupy? Vytvořte si sken chodidla v pohodlí domova, přihlašte se ke svému účtu a najděte boty, které Vám budou ideálně vyhovovat bez opuštění domova! Více informací najdete >>>ZDE<<<.

Několik slov o podrážce

Podle pediatrů by boty neměly bránit přirozené práci chodidel. Optimální je, pokud je podrážka podle možností měkká a elastická a současně odolná. Napomáhá to rozvoji svalů a vaziv a umožní dítěti cítit podloží. Více o vlastnostech dětských bot s měkkou podrážkou se dočtete v dalším článku na blogu.

Tip experta

Správně zvolená obuv pro děti musí být o něco širší v oblasti prstů jako uprostřed chodidla. Prsty totiž potřebují svobodu a střed chodidla oporu.

Není svršek jako svršek

Svršek, podobně jako podrážka, by neměl omezovat chodidla v pohybu. Kromě toho by měl zajistit optimální prodyšnost, což omezí pocení chodidel a minimalizuje riziko výskytu vzniku plísňových onemocnění. Při nákupu bot pro dítě si proto vždy ověřte, jaké technologie v nich byly použité. Jejich seznam najdete v internetovém obchodě eobuv.

11626

Líbí se Vám boty na fotografii? Podobné boty Melissa, vyrobené z měkké voňavé gumy, najdete v obchodě eobuv.cz

Profilované vložky

Pro správný vývoj chodidla je stejně důležitá tvarovaná vložka. Zaměřte se na to, aby byla tvarovaná v oblasti klenby a aby měla vyhloubené místa na prsty. Nejdřív než se rozhodnete pro samotný nákup, je dobré výběr bot konzultovat s ortopedem, který určí, jakým způsobem se chodidlo Vašeho dítěte dotýká podlahy.

Jak vybrat dítěti boty? Podle hmotnosti!

Dětská obuv by měla být lehká, proto se při nákupu řiďte i hmotností boty (na stránkách internetových obchodů jako eobuv se často uvádí i hmotnost daného modelu). Pokud je obuv příliš těžká, dítě může mít problém se správným držením noh, např. chodidla ohýbá dovnitř.

Věříme, že teď už víte, jak vybrat správnou obuv pro dítě. Více tipů ohledně dětské obuvi najdete na našem blogu.

Doporučené
logo signet
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít