Nepsané pravidlo říká, že malé batohy, tašky a boty by spolu měli ladit barvou i materiálem. Přesto v tomto ohledu spousta lidí stále tápe. Nabízí se totiž otázka, zda je sladěná taška s botami opravdu

nepsaným pravidlem a povinností, nebo pouze módním trendem. Jak to tedy je? Pojďte se podívat!

Královnou módy díky barevné kombinaci

Sladit barevně boty s batohem nebo taškou je opravdu nepsané pravidlo, které by se mělo dodržovat. Neznamená to však, že musíte v obchodě nutně hledat červené boty, když si vyberete červenou tašku. Existují i barvy, které od sebe nemají daleko a můžete je tak snadno zkombinovat. Patří k nim například právě červená, vínová, fialová nebo oranžová. Kousky ve zmíněných barvách se k sobě budou hodit vždy, i když jsou mírně odlišné.

Můžete také vsadit na klasiku a kombinovat černou kabelku s bílými botami. Vyplatí se volit i barvy, které společně působí harmonicky studené se studenými a teplé s teplými.

12799

Bílé tenisky jsou klasickou volbou, se kterou nikdy nic nezkazíte.

Módní typ:

Platí sice pravidlo, že tašky a boty by k sobě měly barevně ladit, ale existuje jedna výjimka – černá a hnědá se k sobě hodí vždy. Pokud tedy nemáte moc času vymýšlet vhodnou kombinaci, můžete vsadit na tyto barvy.

Sladit nejen barvy, ale i materiál a vzory

Sladit můžete nejen barvy, ale i třeba materiál a vzor. Pokud sáhnete po semišové tašce, zvolte i semišovou obuv. I když sladit materiál není tak jednoduché jako sladit barvy, přes to máte spoustu možností, jak toho docílit. Můžete dopředu koupit tašku i boty stejného materiálu nebo jednu z variant dokoupit později na e-shopu.

Ladit by měly i vzory. Pokud zvolíte květinovou tašku, je dobré obout i podobné boty. To samé platí například pro oblíbený leopardí vzor nebo proužky.

12800

Květinový vzor patří mezi nejoblíbenější a hodí se k romantickým outfitům.

Jak kombinovat stylové batůžky?

Malé batohy bývaly v oblibě především v devadesátých letech a dnes se stávají opět módním trendem. Vybírat můžete z různých barev, velikostí i značek. Nevíte, s jakými botami je kombinovat? Nemusíte si dělat těžkou hlavu. Batůžky si skvěle rozumí s teniskami, i elegantními kousky. Bez obav je můžete kombinovat s polobotkami, mokasíny nebo třeba kozačkami.

12801

Batůžky nyní zažívají módní comeback a lze je nosit téměř k čemukoli.

Módní typ:

Pokud se bojíte barevných kombinací, můžete zvolit moderní alternativu v podobě průhledné tašky. Zachrání vás v každé situaci.

Máte už jasno, jak batohy a tašky barevně kombinovat s botami? Mějte na paměti, že především závisí na tom, aby se k sobě barvy stylově hodily, než aby byly vyloženě stejné.

Autor

Redakce