Odpověď na tuto otázku je třeba hledat v historii vzniku značky Emu Australia, odkud tato obuv pochází. Austrálie je domovem surfařů, pro které je pláž druhým domovem. Proto Emu původně byly navrženy s myšlenkou o surfařích, kterým měly poskytovat ochranu před sluncem a při nízkých teplotách zajistit voděodolnost a pohodlí. Pro takto multifunkční vlastnosti je potřebný materiál který je přirozeně termoregulační – ideální se proto ukázala merino vlna.

Chcete se dozvědět více o těchto kultovních botech? Čtěte dále!

Vlastnosti merino vlny

Výběr merino vlny pro výrobu Emu nebyl náhodný. Tento přírodní materiál je vysoce odolný a vykazuje také jiné skvělé vlastnosti.

6305

Tady je několik z nich:

  • Merino je plemeno ovcí, kterých domovem jsou horské oblasti Nového Zélandu, kde se teploty pohybují v rozmezí +30ºC až -30ºC, proto jejich vlna má neuvěřitelné termoregulační vlastnosti – při vysokých teplotách tělo ochlazuje, při nízkých jej ohřívá;
  • merino vlna také skvěle absorbuje vlhkost ve 35% své hmotnosti, díky čemu materiál vykazuje voděodolnou funkci;
  • díky šupinám, které pokrývají vlákna merino vlny a tvoří v nich póry, je tato vlna propustná, což zajišťuje dobrou ventilaci nohou;
  • merino vlna se regeneruje při kontaktu s kyslíkem, proto je také jaksi samočistící, což ale neznamená, že byste neměli o výrobky z vlny pečovat;
  • díky přírodním tukovým složkám obsaženým v merino vlně je tento materiál odolný vůči špíně nebo blátu;
  • vlněná merino vlákna vytváří prostředí, ve kterém se nemnoží bakterie, proto nošení těchto bot v zimě i v létě na boso je hygienické;
  • merino vlna je elastická a příjemná na omak;
  • merino vlna je přírodní materiál, který je možné bez problému biodegradovat

Odkud se vzal název Emu?

Vždyť tyto boty jsou vyrobeny z vlny ovcí Merino, odkud tedy pochází název Emu, který je spojen s názvem pštrosů žijících v Austrálii? V tom je ten háček!

Pštrosy Emu jsou vysoké a pohybují se velmi rychle, navíc jsou velmi přizpůsobivé a mohou žít v různých i velmi nehostinných podmínkách. A právě tito statní ptáci inspirovali název značky, která vyrábí boty, které jsou univerzální, pohodlné a velmi odolné. Dnes se název emu již přijal a říká se tak na všechny boty tohoto typu.

Víte, že…?

Logo značky Emu Australia vypadá současně jako stopa australského pštrosa emu a kousek tenké merino vlny.

Boty Emu – jak je nosit?

Jak již bylo řečeno, tyto boty jsou vhodné do každého počasí – díky správné impregnaci vydrží sníh, déšť i slunce. Budete se v nich cítit komfortně, díky přírodnímu materiálu s termoregulačními a antibakteriálními vlastnostmi.

Pamatujte, že Emu nejsou boty se šněrováním, proto ačkoli se hodí do různých povětrnostních podmínek, není to obuv vhodná pro horské pěší túry. Jsou ale skvělé pro každodenní nošení. Odolné a nadčasové boty značky Emu Australia najdete v online obchodě eobuv.cz – vybírejte mezi množstvím druhů a barev a jistě najdete pár přesně pro Vás!

Autor

Ewelina Gajoch

Jsem milovnicí módy high fashion, ale pro své každodenní outfity se inspiruji pařížskými influencerkami a nadčasovým francouzským stylem. Zajímám se také o malbu, velmi se mi líbí obrazy Edwarda Hoppera. Dále mám ráda cestování a Harryho Pottera.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít