Boty Emu – z čeho se vyrábí?

2 min.

Odpověď na tuto otázku je třeba hledat v historii vzniku značky Emu Australia, odkud tato obuv pochází. Austrálie je domovem surfařů, pro které je pláž druhým domovem. Proto Emu původně byly navrženy s myšlenkou o surfařích, kterým měly poskytovat ochranu před sluncem a při nízkých teplotách zajistit voděodolnost a pohodlí. Pro takto multifunkční vlastnosti je potřebný materiál který je přirozeně termoregulační – ideální se proto ukázala merino vlna.

Chcete se dozvědět více o těchto kultovních botech? Čtěte dále!

Vlastnosti merino vlny

Výběr merino vlny pro výrobu Emu nebyl náhodný. Tento přírodní materiál je vysoce odolný a vykazuje také jiné skvělé vlastnosti.

6305

Tady je několik z nich:

Odkud se vzal název Emu?

Vždyť tyto boty jsou vyrobeny z vlny ovcí Merino, odkud tedy pochází název Emu, který je spojen s názvem pštrosů žijících v Austrálii? V tom je ten háček!

Pštrosy Emu jsou vysoké a pohybují se velmi rychle, navíc jsou velmi přizpůsobivé a mohou žít v různých i velmi nehostinných podmínkách. A právě tito statní ptáci inspirovali název značky, která vyrábí boty, které jsou univerzální, pohodlné a velmi odolné. Dnes se název emu již přijal a říká se tak na všechny boty tohoto typu.

Víte, že…?

Logo značky Emu Australia vypadá současně jako stopa australského pštrosa emu a kousek tenké merino vlny.

Boty Emu – jak je nosit?

Jak již bylo řečeno, tyto boty jsou vhodné do každého počasí – díky správné impregnaci vydrží sníh, déšť i slunce. Budete se v nich cítit komfortně, díky přírodnímu materiálu s termoregulačními a antibakteriálními vlastnostmi.

Pamatujte, že Emu nejsou boty se šněrováním, proto ačkoli se hodí do různých povětrnostních podmínek, není to obuv vhodná pro horské pěší túry. Jsou ale skvělé pro každodenní nošení. Odolné a nadčasové boty značky Emu Australia najdete v online obchodě eobuv.cz – vybírejte mezi množstvím druhů a barev a jistě najdete pár přesně pro Vás!

Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.
Doporučené
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!