Boty ve stylu pin-up. Bav se ženskostí!

2 min.

Marilyn Monroe, Rita Hayworth nebo Christina Aguilera – to jsou jen některé slavné hvězdy, které se přímo zbláznily do stylu pin-up. Nás to vůbec nepřekvapuje! Mnozí si myslí, že to je právě jeden z nejvíc ženských stylů vůbec. Ale víte jaké boty nosí tzv. pin-up girls? Už Vám řekneme o jaké boty se jedná!

„Být ženou, být ženou, pořád o tom sním i když jsem ještě dítě” – zpívala Alicja Majewska. Dejte volnost své ženskosti tím, že do Vašeho každodenní stylu zařadíte prvky pin-up!

Co to je styl pin-up?

Ve zkratce – je to trend z 40. a 50.let XX věku. Usměvavé, spoře oblečené ženy se objevily hlavně na plakátech, které muži s velkou chutí a touhou zavěšovali na zdech (odsud se vzal název stylu: z anglického pin-up – připnout, pověsit). Typické pin-up girls měly silně namalovaná ústa, charakteristicky zahnuté kadeře, rozšířené šaty s puntíky nebo s proužky a – povinně – boty na podpatku. Za hlavní představitelku stylu je považována ikona sexu Marilyn Monroe.

View this post on Instagram

Marilyn played a sexy film-noir villainess in Niagra, where Marilyn is draped across the falls wearing a clinging dress alluding to the mythical sirens who tempted sailors to their doom ?: #BernardOfHollywood

A post shared by Marilyn Monroe (@marilynmonroe) on

Takže pokud přemýšlíte jak jemně zdůraznit ženskost, určitě se nechte inspirovat stylem pin-up. Jak? Zaprvé (a nejvíc důležité): dívejte se na svět z perspektivy vysokých podpatků.

Jaké boty si vybrat v stylu pin-up?

Rozhodně ty, které zdůrazní přednosti Vaší postavy. Jak už určitě víte, v této záležitosti zůstávají bezkonkurenční jehlové lodičky. Přizpůsobte barvu obuvi barvě Vašich rtů a budete přitahovat více než jen jeden pohled. Nakonec jak říkala sama Marilyn Monroe – „konečně jsem ženoua jsem z toho velmi šťastná!”.

9464

Červené jehlové lodičky a červená ústa patří mezi skvělý duet.

Mašle nebo třešně – to jsou motivy, které se často objevují ve stylu pin-up. Kombinujte to co je dívčí s tím co je ženské a získáte nekonvenční recept na módu. Pamatujete si kultovní fotografii jedné z největších hvězd „Zlaté éry Hollywoodu” Rity Hayworth? Tehdy měla černé lodičky s ozdobou navržené Davidem Evinsem. Řadu podobných najdete také v nabídce našeho internetového obchodu eobuv..

View this post on Instagram

Rita for Cover Girl (1943) by Robert Coburn . . . . . #ritahayworth #gilda #40s #1940s #40sfashion #americanhistory #fashionhistory #classicbeauty #moviescenes #classichair #vintagedress #hairstyles #oldhollywoodglam #40sstyle #oldhollywoodglamour #oldhollywood #greatactress #amazingactress #goldenageofhollywood #goldenage #silverscreen #classichair #classichollywood #classicmovie #oldmovies #vintagehollywood #vintagefilm #vintagehair #vintagestyle #vintageactress

A post shared by Rita Hayworth ? (@ritahayworthforever) on

Pin-up čili jak vylepšit styl!

Jestli máte rády klasiku a ve Vašich outfitech převládá jednoduchost a minimalsmus, vsaďte na trochu „mírnější” verzi stylu pin-up. Nahraďte jehlové lodičky nejlépe velmi populárními v 60.letech zdvořilými lodičkami s hrubším podpatkem. Nejsme si jistí jestli víte, že to byl oblíbený typ obuvi Železné dámy Margaret Thatcher. Abyste vypadaly jako domorodci z Hollywoodu – uvažte si na hlavě hedvábný šátek, například ten od značky Marella.

9465

Jaké boty ve stylu pin-up si vybrat? Černo-bílé lodičky například značky Eksbut zdůrazní Vaši ženskost.

Rády přitahujete pozornost, ale ne vždy víte jak na to? Rádi Vám poradíme! Zdůrazněte Vaše oči černou tužkou, podobně jako to dělala další pin-up girl Amy Winehouse. Oblečte si rozšířené šaty, které mají podšívku vyrobenou z tylového materiálu a vysoké boty na platformě. Pokud jen máte odvahu (o čem jsme přesvědčeni!), doplňte outfit o extravagantní bižuterii. A – co je nejdůležitější – mějte na tváři pořád úsměv!

Víte, že…?

K rozšíření stylu pin-up se rozhodně přičinili grafici Coca-Coly. V 60.letech se pin-up girls objevily téměř na každém jejich plakátu s tímto nápojem.

9466

Líbí se Vám boty, které vidíte na fotce? Béžové lodičky na platformě najdete na eobuv.cz.

Udělejte svůj vlastní vzhled více barevný a inspirovaný nejrůznějšími styly – od pin-up přes vintage, aż po styl preppy.

Doporučené
logo signet
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!