Chunky boots, které v doslovném překladu znamenají jednoduše „hrubé boty”, jsou opravdovým hitem mezi trendsetterkami. Vypadá to na jeden z největších obuvnických trendů pro sezónu podzim a zima 2020. Které boty můžete nazvat jako chunky boots a jak je nosit? Více se dozvíte z našeho textu níže.

Výběr těžkých polokozaček na sezónu podzim-zima 2020/2021 bude opravdu široký – už teď je vidět v nejnovějších kolekcích obchodů a u obuvnických značek.

Chunky boots – co to je?

Jak už jsme psali na začátku tohoto článku, chunky boots jednoduše znamenají hrubé, těžké boty. Anglický název se čím dál tím častěji objevuje v módních časopisech nebo knížkách, proto je dobré vědět, co konkrétně znamená. Názvem chunky boots je nejčastěji nazývána černá šněrovací trekingová obuv s hrubou podrážkou a konkrétně na platformě. Jejich rozkvět byl v 90. letech. Stačí se jenom podívat na nabídku zahraničních obchodů s obuví a rychle bychom si všimli, že název chunky boots často dostávají také gumáky, kotníková obuv s elastickým prvkem nebo kozačky na charakteristické podrážce pro tento typ bot.

S čím nosit chunky boots?

Těžké polokozačky nebo ty v podobě kotníkové obuvi s elastickým prvkem a také varianty šněrovací, se ze dne na den stávají čím dál tím víc oblíbené. Čím si získaly srdce trendsetterek, blogerek a redaktorek módy? Podle některých osob, které jsou spojené s touto branží, se v sezóně jaro-léto 2020 budeme hojně setkávat s jemnými sandály, které se skládají z tenkých pásků, ale během podzimu a zimy chceme vyzkoušet něco těžšího a výraznějšího. Chunky boots, které byly velmi módní v 90.letech jsou odpovědí na tuto módní potřebu. Jednou z výhod, která Vás nepochybně přesvědčí k nákupům je fakt, že se hodí skoro ke každému outfitu. Ať už se jedná o casual nebo streetwear style. Přesvědčte se samy!

Chunky boots, hlavně díky své hrubé podrážce, Vám přidají pár centimetrů výšky a dokáží to, že nohy vypadají velmi štíhle.

Boty se dají skvěle kombinovat s podzimně-zimním šatníkem. Jejich „těžkost” nám umožňuje si myslet, že budou také velmi odolné na různé povětrnostní podmínky.

To ovšem neznamená, že je nemůžeme nosit v kombinaci s lehkými šaty v bílé barvě. Právě naopak, takové spojení je HIT této sezóny!

Během přípravy svého šatníku na nadcházející sezónu podzim-zima 2020/2021, si chunky boots můžete koupit už nyní a bez problému si je brát např. k džínovým šortkám.

Co je ovšem zajímavé, těžké polokozačky se dobře budou hodit i k trochu více elegantním outfitům.

Přemýšlíte o tom, jak nosit boty s vysokým svrškem k mom jeans, které jsou módní v poslední době? Jednoduše – pusťte je dovnitř!

Chunky boots, čili těžké polokozačky v eobuv

Módní chunky boots najdete v kolekcích hodně značek, mimo jiné v skandinávské značce Vagabond. Rozhodně se podívejte na to, co pro Vás připravili návrháři! My zase máme pro Vás seznam nejlepších nabídek, které jsou dostupné v našem internetovém obchodě eobuv:

  1. s vysokým svrškem

11028

Zleva nahoře: polokozačky Gino Rossi, kotníková obuv s elastickým prvkem značky Solo Femme, polokozačky značky Simen, polokozačky značky Fly London, polokozačky značky Eva Minge, polokozačky značky Fly London, polokozačky značky Fly London, polokozačky značky Imac a kotníková obuv s elastickým prvkem Gant

  1. s nízkým svrškem

11029

Zleva nahoře: kotníková obuv s elastickým prvkem Iggy&Co, kotníková obuv s elastickým prvkem Guess, kotníková obuv s elastickým prvkem Big Star, kotníková obuv s elastickým prvkem Gabor, kotníková obuv s elastickým prvkem Eva Minge a polokozačky Sergio Bardi

  1. šněrovací

11030

Zleva nahoře: polokozačky DeeZee, polokozačky Chiara Ferragni, polokozačky Refresh, polokozačky Baldaccini, polokozačky Piazza a polokozačky Refresh

Autor

Ewelina Gajoch

Jsem milovnicí módy high fashion, ale pro své každodenní outfity se inspiruji pařížskými influencerkami a nadčasovým francouzským stylem. Zajímám se také o malbu, velmi se mi líbí obrazy Edwarda Hoppera. Dále mám ráda cestování a Harryho Pottera.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít