Kultovní seriál “Přátelé není pouze šest osob, které k sobě mají velmi blízko, ale také slavní hosté, kteří si zahráli menší role v tomto seriálu. Po celá léta se tam objevují sneakers. Představíme Vám většinu z nich. Vy se poté můžete vrátit k epizodám a před svými známými se pochválit získanými informacemi. Nepamatujeme si bohužel všechny názvy epizod, ale scény, které Vám tady popíšeme jsou tak charakteristické, že není možné abyste je nepoznali.

Přesně 22. září 2019 uběhlo 25 let od premiéry první epizody kultovního seriálu “Přátelé”. Teď je vhodný moment na to, abychom poznali tento seriál i co se týče bot. Zveme Vás k přečtení článku, ve kterém se bavíme o botách nošených hlavními hrdiny seriálu Přátelé.

Je to samozřejmé, ale chceme Vás dodatečně upozornit na to, že se tady mohou objevit spoilery ze seriálu. Nechtěli bychom Vás připravit o zábavu ze sledování takže… dobře se bavte!

Není možné si nevšimnout bot Jordana

Ross Geller, vysoký geek, profesor a velký fanoušek dinosaurů, nikdy nebyl známý vznešeným stylem oblékání. Ale přece jenom měl v seriálu několik silných momentů s botami. V první epizodě páté sezóny, Ross po ne úplně povedené svatbě čeká na letišti na svou ženu – Emilly. Na nohou má velmi zajímavý model bot – Air Jordan XIII Low v originálních barvách. 

Současně model v barevném provedení Brave Blue, které nosil nejslavnější paleontolog showbyznysu, můžete koupit na trhu za cca 300$. Samozřejmě, jedná se o edici z roku 1998. 

Během stejné sezóny se objevují mezi jinými také Nike Terra Humara, které Oregonský módní gigant vrátil do prodeje rok zpátky. A také Nike Max Tremble – divný hybrid modelů Air Max, Presto a Kukini. Pokud máme být upřímní, poslední model je spíše pro “ortodoxní” sběratele bot, i když si myslíme, že i oni nemají moc velké znalosti co se týče tohoto modelu.

10210

Nike Air Humara, které v seriálu nosil Ross Geller fot. Nike

Sportovní přednosti a výběry 

Dalšími zajímavými modely, které se objevily v seriálu jsou například Nike Air Sensation nebo Nike Ndestrukt. V těch posledních hrál v NBA kontroverzní Dennis Rodman. V seriálu jsme je viděli ve scéně, kdy Chandler a Joey ztratili v městském autobuse dítě Rosse. Ndestrukt se objevily na nohou Joeyho, Chandler tehdy na sobě měl Nike Air Sensation.

View this post on Instagram

Classic 👶 on 🚌!

A post shared by Friends (@friends) on

Seriálem proletěly prakticky nepovšimnuté, ale současně velmi oblíbené – Nike Air Max 98. Na televizních obrazovkách se v jiných sériích tento model Air Max příliš často neobjevoval. Jedním z mála výjimek je epizoda, ve které v nich Ross Geller hraje rugby, aby mohl zazářit před svou budoucí ženou, která (pozor spoiler) se skoro po 10 dalších epizodách stane jeho bývalou ženou a dostane předponu „ex”.

View this post on Instagram

Do the Friday happy dance!

A post shared by Friends (@friends) on

V Nike Air Max, přesněji řečeno v modelu Air Max 96, hrála Rachel americký fotbal. 

Kromě trochu více sofistikovaných modelů, nemohly samozřejmě chybět také klasické plátěnky. Na nohou Moniky se objevily boty Converse Jack Purcell a Chandler nejednou viděn v modelu Converse Chuck Taylor

Oblíbená tenisová obuv v Přátelích

Matthew Perry, který hrál v seriálu komika party a také nebyl opomíjen stylisty při výběru jeho bot. V dětství Perry hrál tenis, takže v některých scénách můžeme vidět, jak hlavní hrdina nosí právě typicky tenisové boty – Nike GTS, Nike Grandstand nebo Max2 Spa.

V seriálu nebyl Matthew Perry jediným fanouškem tenisu a nejen on dostával do scén prvky spojené s tímto sportem. V epizodě The One with the Routine, kdy Phoebe a Rachel hledají Monikou schované dárky, se na obrazovce objeví velký a charakteristický model Nike Tech Challenge II, v barevném provedení Hot Lava. V tomto modelu běhal po kurtech skvělý tenista – Andre Agassi. 

Víte, že…?Model był velmi oblíbený také mezi fanoušky hip-hopu.

Tenis není také cizí pro Courtney Cox. Seriálová Monika chvíli nosila model Puma GV. Značka se v posledních sezónách začala často objevovat v Přátelích. Důvodem tohoto častého hostování Pumy na obrazovkách televize, byl rozhodně její vztah s Arnonem Milchanem. Tento pán byl akcionářem Pumy, ale také spolupracovníkem ve Warner Brothers, v místě které odpovídalo za výrobu seriálu ”Přátelé”.

Skrytá reklama v seriálu, který vzbuzuje obdiv

“Přátelé” jsou také obrovskou ukázkou dokonalého oděvního “product placementu”, který nebyl vytvořen z donucení. V seriálu na hrudi hlavních hrdinů se objevují takové značky jako Nike, adidas, AND1 a Ralph Lauren. Poslední příjmení bylo mnohokrát vzpomínáno, protože právě u tohoto člověka pracovala Rachel, která je známá díky své lásce k módě.

Značky nezapomínají na F.R.I.E.N.D.S

Firma Nike, která měla asi největší vztah k seriálu, nezapomíná na toto nadčasové televizní dílo. Kyrie Irving je vlastníkem svým příjmením podepsané řady Nike. Před rokem se rozhodl pro to, aby firma vytvořila speciální edici jeho bot, která bude navazovat na seriál. Irving je fanouškem Přátel, proto boty obdržely charakteristické barvy, které jsou známé ze začátku sitcomu a nápis Kyrie, který byl napsán stejným stylem písma jako seriál Friends

Na konec článku Vám nabídneme menší zajímavost: Nike vyrobil speciální model bot, aby poctil druhou sezónu tohoto seriálu. Nike Air Edge s nápisem F.R.I.E.N.D.S. patří mezi jedny z nejvzácnějších bot na trhu.

Dokázali jste si všimnout ještě více modelů sneakers? Pokud Vás to zajímá, můžete si pustit seriál ještě jednou. Přece jenom jak to všichni víme ”Přátelé Vás nikdy neomrzí!

Autor

Szczepan Radzki

Jsem content editorem a novinářem, nadšencem sociální komunikace a kontrastů. Jako autor blogu o sbírání obuvi jsem propagoval mnoho iniciativ spojených se světem sneakers a streetwearu. Rád trávím čas aktivně - vychoval jsem se na basketbalu. Mám rád limitované edice, nejen pokud jde o obuv.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít