Určitě máte svůj oblíbený pár bot, které i když jejich vzhled může vypadat, že je čas na změnu – prakticky nesundáváte z noh. Jestlipak víte, že to svědčí nejen o tom, že tento model se Vám zalíbil, ale také prozradí trochu více o Vaší mysli a přístupu k životu? Dovolte nám, abychom Vám prozradili o co konkrétně jde.

Neurotička, individualistka, úspěšná žena nebo romantická duše? Ke každému z těchto typů osobnosti je připsán daný druh bot.

Co o Vás vypovídají baleríny?

Pokud jsou dámské baleríny Vašim oblíbeným druhem bot, pravděpodobně máte romantickou duši. Takové boty si vybírají také ženy, které jsou praktické, které mají rády pohodlí a často právě pohodlí staví na první místo ve svém životě. Barevné baleríny, například růžové si často berou ženy, které chtějí jak nejdéle to jde, v sobě udržet tu malou holčičku, kterou kdysi byly nebo se tak prostě jenom cítí. Jiná teorie říká, že baleríny nosí fanynky nadčasového, francouzského stylu, které mají rády… styl.

10313

Baleríny mohou být nejen symbolem dívčího stylu, ale také nadčasového stylu.

Co o Vás vypovídají jehlové lodičky?

V případě jehlových lodiček jsou dvě verze: buď rády dominujete a chcete naznačit svou pozici (například v businessu) nebo si chcete přidat trochu sex-appealu a cítit se v každé situaci velmi žensky. Vysoké podpatky zeštíhlují postavu a dokáží udělat to, že vypadáte rozhodně lépe. Pokud si tedy často berete svůj oblíbený pár jehlových lodiček, svědčí to o tom, že dbáte o svůj vzhled a ráda se představujete v nejlepším světle, bez ohledu na situaci. Takové chování může také vypovídat o perfekcionismu.

Co o Vás vypovídají dámské boty na klínku?

Dámské boty na klínku, bez ohledu na to jestli to jsou espadrilky, lodičky nebo polokozačky, všechno poukazuje na fakt, že jste žena, která v sobě spojuje rysy milovnice balerínek a jehlových lodiček. Ceníte si pragmatismus, ale rozhodně také rády zvýrazňujete svou ženskost a přednosti své postavy. Výběr takových bot může svědčit o určité nerozhodnosti se kterou se snažíte bojovat a staráte se o kompromisy.

Co o Vás vypovídají dámské plátěnky a tenisky?

Častý výběr dámských tenisky a plátěnky může svědčit o tom, že jste typem sebevědomé ženy s trochou muže v sobě, která dokonale ví o svých silných stránkách a necítí potřebu je zdůrazňovat botami na vysokém podpatku. Takové boty svědčí o bojovnosti a kreativitě majitelky. Pokud ovšem během nošení plátěnek se bojíte toho, že máte v sobě málo ženskosti, může to znamenat, že Vám chybí sebevědomí a neakceptujete svou ženskost.

Rada stylistky:

Pokud se chcete cítit žensky v plátěnkách, vezměte si je k šatům! Toto módní spojení ve stylu athleisure, který se skládá ze sportovních kousků šatníku s elegantním.

10314

Plátěnky jsou atributem dívek, které na sobě mají rády především svobodu a také jsou rády aktivní.

Co o Vás vypovídají boty pánského stylu, čili oxfordky, mokasíny a brogsy?

Obuv tohoto typu nosí především ženy neoblomné, ambiciózní a sebevědomé. Podvědomé vybírání bot pánského stylu – takových jako jsou oxfordy, mokasíny, lordsy nebo brogsy – může zároveň svědčit o feministických dispozicích, ale také o fascinaci módou. Pokud si vybíráte přesně takové boty, pravděpodobně se také nerady trápíte tím, co si o Vás myslí jiní.

Co o Vás vypovídá těžká šněrovací obuv – glády?

Často nosíte vysoké, mohutné boty se šněrovacím svrškem? Možná je tomu tak, že příliš nevěříte jiným lidem, jste trochu skrytá a ráda žijete ve svém tzv. ,,ochranném brnění”. Existuje ovšem také trochu více optimistická teorie na téma majitelek gládů – cítíte se nezávislou, soběstačnou a dodatečně máte rodinné dispozice. Víte, že takové boty se budou hodit pro většinu situací a Vy tehdy můžete myslet na vlastní rodinu a nezabývat se obuví.

Autor

Ewelina Gajoch

Jsem milovnicí módy high fashion, ale pro své každodenní outfity se inspiruji pařížskými influencerkami a nadčasovým francouzským stylem. Zajímám se také o malbu, velmi se mi líbí obrazy Edwarda Hoppera. Dále mám ráda cestování a Harryho Pottera.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.