Dámská obuv pro přechodné období – jaké modely vybrat, když končí zima a postupně přichází jaro?

2 min.

Jak se říkává – nejhorší počasí je přechodné počasí. V tomto období je těžké rozhodnout se, co na sebe. Navzdory vyšší teplotě je zde stále vysoké riziko srážek a vichřic, a tím pádem i nachlazení. Jaká obuv se tedy osvědčí v roli dámských přechodných bot? Více na toto téma se dočtete v následujícím článku.

Nesmrtelné polokozačky, masivní šněrovací kotníková obuv nebo kozačky? Podívejte se na doporučené modely dámských přechodných bot.

Přechodná dámská kotníková obuv

Polokozačky patří ke klasice dámského šatníku. Pokud máte ve své sbírce několik párů klasických kožených polokozaček, mnohem snadněji si vytvoříte tzv. kapsulový šatník. Polokozačky jsou univerzální obuví k mnoha outfitům – i během přechodného období mezi zimou a jarem.

Nejlepším řešením budou však modely z hladké kůže (lícové, ekologické nebo lakované), bez dodatečného zateplení. Nebudou tak náchylné k promokání než ty z drsných typů kůže a v případě nižší teploty postačí, když si k nim obléknete hrubší ponožky.

Kotníkové sneakers

Mnoho modelů módních dámských sneakers, které jsou symbolem streetwear stylu, najdete v kotníkové verzi. Díky tomu se tyto boty osvědčí i v přechodném počasí. Přestože budou podstatně lehčí než outdoorové boty, stále dokáží ochránit chodidla před chladem. Podobně jako v případě polokozaček – doporučujeme výběr těch z lícové nebo ekologické kůže. Díky takovému provedení nebude ani neočekávaná změna počasí důvodem k ukončení procházky.

Masivní šněrovací obuv pro přechodné období

Určitě jste postřehly, že tato obuv, především značky Dr. Martens se v posledních sezónách vrátila na seznam stylových kousků. Tato situace se nezměnila – kotníková šněrovací obuv patří i nadále k nejmódnějších modelům bot pro sezónu jaro-léto 2020. Výborně se osvědčí v roli přechodných bot, protože jde o nezateplené modely, přičemž pevná kůže,    z níž jsou boty vyrobeny, zajistí chodidlům dostatečnou ochranu před proměnlivým počasím. Více inspirace, jak nosit tyto boty a vytvářet efektní outfity, najdete v tomto článku.

Holínky v casual stylu

Na našem blogu najdete několik článků věnovaným tématu stylových holínek. To vše proto, že tato obuv – vedle svých funkčních vlastností, takových jako voděodolnost – vypadá mimořádně trendy.

Důkazem toho je i Kate Moss, která klasické holínky Hunter v khaki odstínu nosí ve verzi casual k přiléhavým džínům a saku. Tato kombinace je stále top a rozhodně se osvědčí v deštivém, proměnlivém počasí.

Víte, že…?

K vysokým holínkám si můžete zakoupit i speciální fleecovou ponožku, díky které budete moci holínky využívat i v zimě.

Kozačky, ale bez zateplení

V našem seznamu obuvi, která je vhodná k nošení po celý rok, jsou i kozačky. K modelům, které můžete nosit nejen v zimě, patří kozačky bez zateplení. V zimě si k nim můžete obléknout dodatečné ponožky. Semišové modely se vám osvědčí i v létě k lehkým šatům. Chcete-li je využít v přechodném období, nezapomeňte na pečlivou impregnaci.

Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.
Doporučené
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít