Promokavé boty jsou každoročně Vaší noční můrou? Řešením tohoto problému mohou být dámské zimní gumáky. Obáváte se, že guma, ze které byly vyrobené i napříč její voděodolnosti, nezajistí Vašim chodidlům dostatek tepla? Přečtěte si následující řádky a zahoďte za hlavu všechny pochybnosti. Existují totiž způsoby, jak nosit gumáky v zimě a zabezpečit chodidlům teplo a sucho.

Čtěte dále a zjistěte, jestli gumáky mohou být dobrou náhradou sněhulí.

Zimní gumáky se zateplením

Dobrou zprávou pro všechny milovnice praktického stylu s britským šarmem je, že dámské gumáky se vyskytují nejen ve verzi ze samotné gumy, ale i ve variantách se zateplením. Takové boty jsou ideálním řešením ke casual outfitům na zimu. Budou vypadat dobře jak s vlněným pončem, tak i krátkou kožešinou (samozřejmě umělou). V jejich případě můžete mít jistotu, že Vaše chodidla nezmrznou a kromě toho zůstanou suché a to i při vydatných srážkách.

13440

Nahoře vlevo: holínky Guess s leopardím vzorem, holínky Tommy Hilfiger s ponožkou, gumáky Tamaris s efektní ponožkou, vysoké gumáky Guess

Gumáky s vybíratelnou vložkou

Pokud se Vám líbí gumáky, kterých součástí není kožešinová nebo flísová výstelka, netřeba házet flintu do žita. Výrobci některých modelů dodávají teplé, fleecové ponožky, které se dají vložit a stejně vytáhnout z vnitřku těchto voděodolných bot. K takovým značkám patří např. firma Hunter. Díky tomu si můžete obout gumáky bez ponožky během teplejších dnů a v zimě do nich vložit dodatečnou výstelku a mít takovým způsobem univerzální boty vhodné po celý rok.

Gumáky a dodatečné ponožky?

V nejhorším případě si ke gumákům můžete obout doplňkový pár vlastních ponožek, i když takové řešení nezaručuje chodidlům dostatečné teplo. Pokud nebudou vyrobené z bavlny, nezajistí optimální cirkulaci vzduchu, což může vést k jejich nadměrnému pocení a následnému prochladnutí při nízkých teplotách. Pokud jste se stejně rozhodly pro nošení gumáků i v zimě, rozhodněte se pro jedno z výše uvedených řešení.

Pokud chcete, aby Vám Vaše gumáky sloužily déle než jen jednu sezónu, zjistěte, jak o ně pečovat.

Autor

Ewelina Gajoch

Jsem milovnicí módy high fashion, ale pro své každodenní outfity se inspiruji pařížskými influencerkami a nadčasovým francouzským stylem. Zajímám se také o malbu, velmi se mi líbí obrazy Edwarda Hoppera. Dále mám ráda cestování a Harryho Pottera.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.