Dámské hodinky – na co se zaměřit při jejich výběru?

2 min.

Hodinky v poslední době neplní pouze praktickou funkci, ale jsou stále častěji považovány za bižuterii – to vše díky bohatému výběru designů či barev. Kromě jejich praktické funkce je proto stejně důležité přizpůsobit jejich styl majitelce – bez ohledu na to, zda si je vybíráte pro sebe nebo osobu blízkou jako dárek. Na co se tedy zaměřit při koupi dámských hodinek?

Design, typ mechanismu a řemínek – to jsou jen některé z aspektů důležitých při nákupu tohoto doplňku.

Jak vybrat dámské hodinky?

Začněme od technických parametrů –mají totiž obrovský vliv na bezchybné fungování hodinek. Na trhu jsou dostupné modely s různým mechanismem. Jsou to:

8612

Dámské hodinky na černém náramku se budou hodit k většině oblečení.

Vodotěsnost hodinek – jaká jsou pravidla?

Stejně důležitým aspektem je vodotěsnost hodinek – tedy to, zda vydrží např. zmoknutí v dešti nebo mytí rukou. Týká se to tedy nejen modelů určených na plovárnu či jiné aktivity pod širým nebem. Vodotěsnost se uvádí v počtu atmosfér. To znamená, že hodinky s vodotěsností 3 ATM budou odolné proti dešti nebo v případě umývaní rukou, 5 ATM – zvládnou sprchu nebo koupel ve vaně a 10 ATM se dají nosit i během plavání či potápění.

Přesné informace o tom, v jakým podmínkách se dají nosit hodinky, se nacházejí v záručním listu produktu, s jehož zněním je třeba se seznámit dříve, než začneme hodinky používat.

Dámské hodinky pro každodenní nošení

Technické parametry máme za sebou, nyní je čas zaměřit se na design hodinek. Ten ve velké míře závisí na stylu jejich budoucí majitelky. Pokud jste vy nebo vámi obdarovaná osoba fanouškem sportovních outfitů nebo se věnujete nějaké sportovní disciplíně, nejlepší volbou budou sportovní hodinky s digitálním ciferníkem na silikonovém řemínku. Takový doplněk je dostupný v mnoha barvách a vzorech – je to ideální doplněk neformálních outfitů nejen do posilovny.

V poloformálních outfitech se zase osvedčí hodinky na koženém řemínku. Tento materiál zajistí optimální prodyšnost a maximální komfort. Minimalistické modely se osvědčí např. do práce nebo na pracovní setkání. Barvu řemínku přizpůsobte vkusu budoucí majitelky. Bezpečnou volbou budou modely v barvě hnědé, bílé, béžové nebo černé – budou se hodit k většině outfitů.

8613

Hodinky v odstínech růžového zlata jsou módní již několik sezón.

Jaké dámské hodinky místo bižuterie?

Stále větší popularitě se těší hodinky na náramku, které dokonale nahradí „tradiční“ bižuterii. Modely v odstínech zlaté, stříbrné či v posledních sezónách mimořádně módního růžového zlata dodají každému outfitu značnou dávku elegance. Budou skvělým doplňkem do práce.

Tip stylisty

Pokud si kromě hodinek na náramku chcete vzít i jinou bižuterii, snažte se, aby byla stejné barvy jako hodinky. Celek bude působit dokonale.

Věříme, že už víte, jak vybrat kvalitní dámské hodinky. Velký výběr těchto doplňků naleznete v obchodě eobuv.cz. Z velkého množství modelů si jistě vyberete něco pro sebe nebo své blízké! Pokud ale od hodinek přece jen očekáváte něco víc než jen měření času, zjistěte na co se zaměřit při výběru chytrých hodinek.

Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.
Doporučené
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít