Je móda uměním? Španělská značka Desigual nám ukazuje, že ano. Její tvůrce, Thomas Meyer, měl jeden velký a inspirující sen „oblékat lidi jiným způsobem”. Způsob, který balancuje na hranici s uměním a extravaganci. Poznejte nabídku a historii značky, která Vás bude těšit svou originálností a bohatstvím barev!

Desigual utíká k patchwork technice a etno stylu. Nejen oblečení, ale také boty nebo kabelky, zaskakují různorodou strukturou materiálů a netypickými kroji.

Desigual − co to je za značku?

Historie značky Desigual sahá až do roku 1984. Švýcarský podnikatel Thomas Meyer založil firmu na slunečné Ibize. Krátce na to přenesl sídlo firmy do Barcelony, velmi blízko pláže La Barceloneta. Španělská značka je inspirována sluncem, mořem a nehynoucím chtíčem po životě.

Velký vliv na expanzi firmy měl Manel Adell. Od té doby, kdy v roce 2002 získal funkci ředitele podniku, značka se stává čím dál tím víc oblíbenější a prodeje prudce stouply. Na jeho pozici ho nahradil Manel Jadraque, který ne tak dávno, ohlásil svou rezignaci.

Filozofie barevné značky

Co znamená samotné slovo desigual? Je to výraz španělského jazyka a je překládán jako různý nebo nerovný. Už jste s určitostí zvládli ocenit, že název značky je kvintesencí filozofie firmy. Oblékáme lidi, ne těla – říkával Thomas Meyer. Zdůrazňoval tím individualitu jedince a unikátnost každého člověka. Při výběru oblečení, bot nebo doplňků této španělské značky, si rozhodně můžete být jistí, že budete vynikat v davu lidí a budete přitahovat pohledy kolemjdoucích.

Víte, že…?

Desigual, tvoří návrhy oblečení a spolupracuje mimo jiné se skupinou umělců z Kanadského cirkusu Cirque du Soleil.

Desigual je značka tisíce barev. Její návrháři si zakládají na technice patchwork (metoda šití, ve které se sešívají malé kousky materiálů), komponované se stylem etno a boho. Vzor paisley, nášivky, geometrické vzory nebo různých velikostí květy – motivy, které můžete často nacházet v kolekcích Desigual. Charakteristické jsou také asymetrické a netypické střihy.

Nabídka značky Desigual

V nabídce značky Desigual najdete jak barevné tenisky, tak i kožené polokozačky a textilní kozačky nebo dívčí sandály boho. Boty často zdobí třásně, vytisknuté nápisy, korálky a vyšívané květované motivy. Stává se, že boty španělské značky jsou celkově vyrobené z korku nebo imitují jeho vzhled. Každý element této obuvi má přitahovat úvahu a křičet – „jsem jediný svého druhu”.

Aby obarvit (a to doslovně!) outfit, rozhodněte se pro originální Desigual doplňky. Kabelky nebo batohy šité z hodně látek, zvýrazní Váš nekonvenční pohled na módu a zajistí Vám originalitu. Ne méně zajímavé jsou pásky, často s netypickými sponami a Desigual peněženky, které hypnotizují svými vzory a barvami. Desigual je esencí energie a optimismu, narozená v sluncem rozehřáté Barceloně!

Víte, že…?

V roce 2011 značka Desigual zorganizovala netypickou reklamní akci pod heslem „Vejdi nahý, odejdi oblečený”. V rámci happeningu před obchody této firmy stávali osoby, které byly oblečené pouze v… spodním prádle.

Desigual se baví módou, láme stereotypy. Odvažte se a rozhodněte se pro barevné šátky, ideální k jednobarevným kabátům nebo pro kosmické šátky, které probudí Vaši fantazii. Chcete vědět, jak zajímavě je můžete vázat? Přečtěte si náš další článek!

Kde můžete koupit věci značky Desigual? Široký výběr vyjímečných bot a doplňků najdete v nabídce našeho internetového obchodu eobuv.cz. Zlomte nudu a rutinu díky barvám!

Autor

Agnieszka Bednarek

Jsem estétka a nadšenkyně nekonvenčních spojení a outfitů s martenskami. Řídím se heslem Salvadora Dalího − „základem všech vítězství je…oděv!”. Zajímám se o tajemství navrhování módy. Definuji to, co není zdefinováno.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.