Dětské vložky do bot – jaké zvolit?

2 min.

Hodně se mluví o tom, že boty by měly být především pohodlné a netlačit. To platí zejména pro děti, jejichž chodidla se stále vyvíjejí. Hodně však závisí nejen na samotné obuvi – stejně důležité je správný výběr vložek do dětské obuvi.

Zjistěte, jaký vliv mají vložky do bot, jaké jsou jejich základní typy a kdy už by Vaše dítě mělo začít nosit ortopedické vložky.

Vložky do bot – jaký mají vliv?

Pohodlí při chůzi ovlivňují jak správně zvolené boty, tak i vložky. Usnadňují přizpůsobení obuvi k tvaru chodidla, což je činí pohodlnější. Navíc, vložky lze použít nejen v běžné obuvi, ale také ve sportovní. To Vám umožní užívat si svou oblíbenou formu činnosti, rovněž během intenzivního cvičení.

Typy vložek do bot

Vložky do bot pro děti a dospělé mohou rovněž plnit různé dodatečné funkce. Vložky s přihlédnutím k jejím vlastnostem se dělí na:

  1. hřejivé vložky do bot – v zimě jsou neocenitelné. Pomáhají udržovat správnou teplotu chodidel, díky čemuž Vaše dítě neprochladne ani během nejmrazivějšího dnu. V této roli se osvědčí rovněž ​​filcové vložky;

  1. vložky do bot proti pocení – obsahují uhlíkové vlákno, které váže mikroorganismy, absorbuje nepříjemné pachy a poskytuje pocit svěžesti. Nejlépe se osvědčí hlavně v létě a u lidí trpících nadměrným pocením chodidel;

  1. vložky do sportovní obuvi – jsou lehké, měkké a speciálně profilované, díky čemuž umožňují lepší umístění chodidla v botě. Můžete je rovněž použít v turistické obuvi;

  1. kožené vložky do bot – zajišťují optimální odpružení, dobře propouštějí vzduch a izolují chodidla od země a zároveň chrání podšívku boty. Mohou mít dodatečnou vrstvu latexu, což zlepšuje pohodlí při chůzi;

  1. gelové vložky do obuvi – zaručují oporu a odpružení chodidel, tlumí nárazy, snižují nadměrný tlak, bolest a únavu. Jsou průhledné a zůstávají neviditelné, takže je můžete snadno nosit i s otevřenou obuví.

Ortopedické vložky do dětské obuvi – kdy jsou potřebné?

Samostatnou skupinu tvoří ortopedické vložky, které jsou mimo jiné doporučené pro ploché chodidla. Je však třeba mít na paměti, že dětské chodidlo prochází během prvních let života různými fázemi vývoje, proto jsou některé vady fyziologické a nevyžadují korekci. Lékař by měl proto rozhodnout, zda je nutné nosit ortopedické vložky.

Víte, že…?

Děti od 1 do 3 let mohou mít jak fyziologicky ploché chodidla, tak varózní nebo valgózní kolena. V následujících letech se zviditelňuje klenba v chodidle, vyvíjí se podélná klenba a zmenšuje se valgus kolena. Celý proces trvá zhruba do 7 nebo 8 let – poté by mělo být dětské chodidlo plně vyvinuto.

Existují však situace, i když dítě má tu nejlepší obuv, že je nutné navštívit ortopeda. Pokud si dítě stěžuje několik měsíců na bolest při chůzi, křiví nohy, klopýtá o vlastní nohy nebo chodí na prstech a nemůže stát na celé noze, vezměte své dítě ke specialistovi. Věnujte rovněž pozornost botám Vašeho dítěte. Pokud mají odřené okraje nebo paty, zejména na jedné straně, i v tom případě měli byste se poradit se svým lékařem.

V případě potřeby Vám specialista doporučí ortopedické vložky ke korekci stávajících vad. Může se také ukázat, že profylaktické vložky pro děti jsou dostačující, protože podporují klenbu chodidla a způsobují, že boty jsou pohodlnější během používání.

Správně zvolené vložky do dětské obuvi mohou výrazně zlepšit pohodlí při chůzi. Jejich široký výběr najdete na eobuv.cz. Pamatujte si, že pokud se objeví nějaké znepokojující příznaky, měli byste se poradit s lékařem.

Doporučené
logo signet
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít