Dají se najít lodičky, které budou přitahovat pozornost, ale zároveň chůze v nich nebude bolestivá? Stejně jako ve všem, je třeba najít zlatý střed – pokud jde o podpatky, 8cm je ta správná volba. Takto vysoký podpatek opticky zeštíhlí a prodlouží nohy a přitom chůze nebude vyžadovat zvláštní dovednosti.

Vysoké podpatky často měřící i víc než 10 cm jsou snem takřka každé ženy, vypadají prostě dokonale. Čím krásnější, tím méně pohodlné a chůze v nich je často velmi obtížná. Nic ale není nemožné a i tomuto umění chůze na vysokých podpatcích se dá naučit.

Lodičky – podpatek 8 cm pro zkušené i začátečnice

Jistě to znáte. Chystáte se na důležitou událost, která vyžaduje elegantní lodičky. Máte na výběr velmi vysoké lodičky, díky kterým Vaše nohy jsou zvýrazněné a postava opticky vypadá štíhlejší, nebo lodičky na nízkém podpatku, praktické a pohodlné, ale již ne tak reprezentativní. Jaká je tedy ideální výška podpatku, se kterým budete vypadat šik a přitom se v lodičkách cítit pohodlně? 8 cm. Takové lodičky jsou perfektní pro všechny více či méně formální příležitosti. Lodičky s 8 centimetrovými podpatky má v nabídce mnoho značek. Hodí se jak pro dámy, které s chůzí na vysokých podpatcích zatím nemají moc zkušeností, jak i pro ostřílené podpatkové královny.

8 cm bezpečí

Lékaři se shodují – podpatky vyšší než 8 cm zvyšují riziko zranění kotníku a mohou způsobit při častějším nošení problémy s bederními klouby a páteří. Takto vysoké podpatky noste opravdu jen zřídka. Podle výzkumů jsou zdravotně nejprospěšnější podpatky kolem 1-3 cm, ale asi každá žena usoudí, že takové podpatky snad ani nejsou vidět. Proto, pokud chcete zachovat maximální styl a přitom brát ohled na své zdraví, vyberte lodičky na podpatku měřícím 5-8 cm. Na takových podpatcích je váha rovnoměrně rozložena, proto pokud dodržujete v práci formální dress code, jsou pro Vás lodičky s takto vysokým podpatkem ideální.

5422

Rada stylistky

Cítíte se nestabilně na tenkém jehlovém podpatku? Větší rovnováhu Vám zajistí hrubší podpatek. Doporučujeme zvolit neméně atraktivní lodičky na sloupkovém podpatku.

Jak se naučit chodit na podpatcích měřících 8 cm

Pokud se Vám lodičky s podpatkem kolem 8 cm zdají příliš vysoké, máme pro Vás několik rad, které Vám pomohou se v nich naučit správně chodit. Jste začátečnice a nikdy dříve jste podpatky nenosila? Není se čeho bát. Začněte nejdříve od lodiček na nižším podpatku kolem 3-5 cm. Postupně přecházejte na modely s vyšším podpatkem. Nezapomeňte, že cvičení dělá mistra, proto se snažte na podpatcích chodit co nejčastěji. Nejdříve v domácím prostředí, později se vypravte v lodičkách do města, na setkání s kamarádkami nebo do práce. Pro případ, že se v lodičkách nebudete cítit komfortně, mějte u sebe balerínky nebo jinou pohodlnou obuv s plochou podrážkou.

Jste připravena na školu chození na podpatcích? Směle do toho! Pamatujte, že základem je výběr správné velikosti. Lodičky, které jste si objednala Vám nesedí? Žádný problém. V eobuv.cz nabízíme 30 dnů na vrácení zboží zdarma!

Autor

Agnieszka Ślęzak

I když se může zdát, že lodičky a conversky nejdou ruku v ruce, právě tyto boty mají v mém botníku výhradní místo. Můj styl definuje černá barva a kousky s květinovými vzory. Jsem milovnicí černého humoru, filmů Quentina Tarantina a zvířat.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít