Jak chodit v lodičkách? Průvodce krok za krokem

2 min.

“Nevím, kdo vynalezl vysoké podpatky, ale všechny ženy mu dluží za to hodně” – to jsou slova Marilyn Monroe, které můžeme jen potvrdit. Pokud si ale s výběrem lodiček nevíte dát rady – rádi Vám pomůžeme! Přinášíme několik praktických tipů, díky kterým se dozvíte, jak chodit (a nechodit) v lodičkách. Připravená? Tak směle do toho!

Naučit se chodit v lodičkách bývá někdy náročné. Nenechte se ale odradit. Postačí, pokud se budete řídit několika základními pravidly a … úspěch je zaručen!

Jak se ladně pohybovat v lodičkách? Je to snazší než si myslíte

Než se rozhodnete chodit ve vysokých botách, dobře se na to připravte. Správný výběr bot je základ. Pokud nevíte jak začít, přečtěte si náš článek: „Pohodlné lodičky? Je to možné!” Pro dámy, které s lodičkami teprve začínají, doporučujeme lodičky s přezkou kolem kotníku.. Tento druh zapínání Vám zajistí lepší stabilitu při chůzi. Zvolte také modely se středním podpatkem kolem 6-7cm.

Víte, že…?

Při chůzi v lodičkách trénujete Kegelovo svalstvo, t. j. svaly pánevního dna. Plní řadu důležitých funkcí a mezi jinými ovlivňují také kvalitu sexuálního života.

Když už máte výběr vhodných bot za sebou, můžete se zhluboka nadechnout a … vykročit.

První krok: správné držení těla

Chůze na podpatcích je oslavou ženskosti, proto myslete na to, abyste se nehrbily. Narovnejte záda, stáhněte břicho a lopatky, a jak říkávala Coco Chanel – dbejte na chůzi se vztyčenou hlavou. Narovnejte se, snažte se udržet tělo v jedné linii.

Rada módního experta

Abyste si ověřili správnost postoje, při trénování použijte zrcadlo.

Připravená? Přejděte na další krok.

Druhý krok: Délka kroku

Nezapomínejte, že ačkoliv se to nezdá, malými krůčky dojdete do cíle dříve. Délku kroku přizpůsobte možnostem a vlastním potřebám. Nespěchejte, když nemusíte.

Třetí krok: Kolena jsou základ

Nemohou být příliš natažené, ani příliš pokrčené. Nezapomínejte na to, že při chůzi v lodičkách se kolena zatěžují. Snažte se kráčet přirozeně, nohy pokládejte blízko sebe a prsty směřujte dopředu.

6778

Nabídku lodiček v nude odstínu najdete v online obchodu eobuv.cz.

Čtvrtý krok: jděte po liniích

Představte si, že máte před sebou dvě rovné linie (pokud vám to pomůže, nakreslete si je křídou na podlahu). Ať se každé chodidlo drží své linie. Nepokládejte nohy tak, jak to dělají modelky, protože jejich chůze je naučená a nepraktická pro každodenní použití. Při chůzi na podpatcích se zároveň snažte příliš nevlnit boky.

Pátý krok: váha těla

Rozložte ji rovnoměrně po celém chodidle. Nejdříve položte patu, vzápětí jemně přeneste váhu těla směrem ke špičce. Snažte se přitom kráčet co nejvíce uvolněně. A co je nejdůležitější, nedívejte se na nohy!

Cvičení dělá mistra

Jak se naučit chodit v lodičkách? Chce to cvik. Trénovat, trénovat a ještě jednou trénovat. Jděte v podpatcích do nejbližšího supermarketu nebo navštivte svou kamarádku. Postupně si prodlužujte trasu a zkoušejte vyšší podpatky. Pokud vám chybí motivace, nezapomínejte na fakt, že lodičky dokonale tvarují postavu a opticky prodlužují nohy. Možná se brzy přidáte k Victorii Beckham a jejímu názoru- “V botách s plochou podrážkou se neumím soustředit”. Trénujte společně s mámou nebo přítelkyněmi a inspirujte se různými online videi a ani se nenadějete, budete se na svět dívat z perspektivy vysokých podpatků.

Doporučené
logo signet
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!
Zkontrolujte v obchodě
Kabelky Michael Kors, Kabelky Nobo, adidas Stan Smith, Dámská obuv Crocs, Pánská obuv Geox, Kabelky Guess, Pánská obuv Tommy Hilfiger, Kabelky Liu Jo

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít