Bílé tenisky máme rádi za to, že se hodí ke každému outfitu a jsou pohodlné. Stačí ale párkrát se v nich projít a sněhově bílá barva je tatam. Poradíme Vám, jak je správně čistit a získat tak jejich původní bílou barvu.

Překvapilo Vás počasí zrovna když jste měli na sobě své oblíbené bílé Converse? Vznikly šedé a hnědé skvrny od deště a bláta? Přinášíme několik rad jak vyčistit bílé Converse tak, abyste se znovu mohli těšit z jejich čistoskvoucí bílé barvy.

Praní bílých tenisek? Je to velké riziko

Začněme od odpovědi na častou otázku: jak vyprat conversky v pračce? Tato obuv je vyrobena z textilního materiálu a gumy, proto teoreticky se může zdát praní v pračce jako skvělá metoda jak je vyčistit. Bohužel není to nejlepší nápad – během praní často dochází k oděrkám materiálu, odlepení nebo popraskání podrážky atd. Pokud Vám tedy záleží na dokonalém vzhledu svých tenisek a dbáte také o svou pračku – nejlepším způsobem na čištění Converse proto bude ruční praní.

Pokud se nebojíte riskovat, můžete zkusit vyprat conversky v pračce. Pamatujte, že to děláte na vlastní zodpovědnost a buďte velmi obezřetní. Jak tedy prát bílé Converse šetrně v pračce? Postupujte podle osvědčených rad:

Vyjměte z bot tkaničky.

Každou botu zvlášť vložte do pytlíku pro praní prádla.

Použijte jemný gelový prací prostředek. Nepoužívejte bělidlo! Vysoký obsah chloru by mohl způsobit žluté skvrny na textilii.

Zvolte krátký program na maximálně 30 stupňů a zásadně bez odstřeďování (vyšší teplota může způsobit odlepení podrážky)

Upozornění!

Aby se tenisky v pračce neodíraly o buben zabezpečte je tím, že k nim do pračky přidáte měkký ručník. Tímto způsobem nárazy budou tlumeny a boty si zachovají svůj tvar.

Jaké jsou další způsoby místo praní v pračce?

Zcela jistě mnohem bezpečnější ale více časově náročnou metodou je ruční praní v roztoku vody a tradičního jeleního mýdla a čištění skvrn pomocí jemného kartáče. Tímto způsobem vyperete také tkaničky.

6381

Tenisky Converse Ctas 70 Ox 149448C

Nejvhodnější prostředky pro čištění obuvi jsou speciálně pro to určené šampóny, čistící pěny a kartáče. Okamžitě osvěží vzhled tenisek a čištění je s nimi snadné. Působí i na gumové části bot. Na stránkách eobuv najdete speciální přípravky pro čištění bílých bot – je to bezpečný a rychlý způsob jak vrátit converskám původní bílou barvu.

Jak čistit bílé Converse domácím způsobem?

Pro čištění bílých tenisek můžete také použít prostředky, které běžně najdete v domácnosti. Pamatujte, že jinak se čistí textilní svrchní část obuvi a jinak gumové části. Jak na čištění conversek “po domácku”? Osvědčený prostředek na čištění skvrn je jedlá soda. Smíchejte ji s prostředkem na mytí nádobí, peroxidem vodíku nebo octem. Směs by měla mít hustou konzistenci. Naneste ji na kartáček na zuby a potírejte směsí navlhčenou textilní část bot. Následně tenisky propláchněte ve studené vodě, vycpěte je novinovým papírem a nechte vyschnout.

Upozornění!

Nechcete aby Vaše oblíbené tenisky zežloutly? Proto je nikdy nesušte na přímém slunci! Tím zabráníte vzniku neestetických barevných změn.

A co se špinavou gumovou podrážkou? Můžete použít některý z uvedených způsobů:

Vlhčené ubrousky. Tato metoda je způsobem na průběžné rychlé odstraňování nečistot z podešve. Mějte balíček vlhčených ubrousků vždy sebou a žádné nečekané skvrny Vás již nedostanou. Díky nim lehce odstraníte špínu nebo prach, který se na botech usazuje v průběhu dne.

Odličovací mléko. Tímto způsobem se zbavíte nečistot stejně rychle, jako když se odličujete. Naneste kapku odličovače na kosmetický tampón a přetřete ním problematická místa.

Zubní pasta. Skvěle čistí podešve. Navlhčete gumové části bot, pastu naneste na kartáček a čistěte skvrny. Pro lepší efekt použijte bílou zubní pastu.

Krémový čistící prostředek. Stačí několik kapek tohoto prostředku nanést na navlhčený hadřík a po skvrnách nebude ani památky.

Teď, když už víte jak pečovat a čistit Vaše oblíbené bílé tenisky Converse, nic nebrání tomu abyste je nosili častěji. Už se nemusíte obávat, vždy budete vypadat skvěle!

Upozornění!

Výše popsané rady vždy předem kontrolujeme na vlastní obuvi. Může se ale stát, že tyto rady ne vždy budou úspěšné, což může mít za následek poškození obuvi. Nezapomeňte, že rady a tipy popsané v tomto článku používáte na vlastní nebezpečí a výše uvedený text nemůže být základem pro případnou stížnost a reklamaci.

Pamatujte!

Praní obuvi v pračce může znamenat ztrátu nároku na reklamaci v záruční lhůtě. Myslete prosím na tuto skutečnost předtím, než se rozhodnete prát obuv v pračce.

Autor

Agnieszka Ślęzak

I když se může zdát, že lodičky a conversky nejdou ruku v ruce, právě tyto boty mají v mém botníku výhradní místo. Můj styl definuje černá barva a kousky s květinovými vzory. Jsem milovnicí černého humoru, filmů Quentina Tarantina a zvířat.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít