Jak čistit bílou koženou obuv – na příkladu AF1

2 min.

Čištění a ochrana bílé kožené obuvi před poškozením, může pro mnoho lidí být spojováno s něčím obtížným a časově náročným. Přitom je to jednoduché a stačí znát jenom několik osvědčených tipů, jak udržovat obuv nejen čistou, ale rovněž v dobrém stavu po celá léta. Jak toho dosáhnout na příkladu Air Force 1?

Péče o bílou koženou obuv je stále vracející se téma jako bumerang. Nechť první hodí kamenem ten, kdo nikdy neměl ve svém šatníku bílé boty Nike Air Force. Rozdělme si botu na tři části. Boty Air Force 1 budou našim vzorem, tak jak jsem se již zmínili výše.

Pojďme na to a rozdělme si botu podrobněji na: polstrování, svršek a podrážku.

1. Prvek: polstrování

Nepochybně se jedná o nejobtížněji udržovanou část boty, jelikož vnitřek je náchylný na špínu. Usazuje se zde prach, barví kalhoty, ponožky, prostě vše co se dá. V domácích podmínkách bude nejlepší volbou použít prášek na bílé prádlo nebo bělidlo. To by mělo stačit. Nejlépe je rozmíchat trochu prášku v misce s teplou vodou a použít měkký (důležité! kartáče s tvrdými štětinami mohou zmechatit materiál) kartáč, následně trpělivě drhnout podšívku. Je možné, že všechno se nevyčistí hned, ale po několika vyčištěních výsledek bude určitě viditelný. Vyplatí se rovněž investovat do přípravku pro tento druh materiálu – Tarrago Supergel Cleaner, který účinně odstraní nečistoty a tím Vám ušetří práci a čas.

2. Prvek: svršek

Bílá kůže. Požehnání a prokletí. Klíčem je zde pravidelnost. Nové boty po vybalení z krabice, nemusí být okamžitě ošetřeny miliónem typů krémů a pigmentů. Vše, co musíte udělat, je obuv naimpregnovat Nano Protectorem. Později stojí za to je čistit čističem nebo jiným jemným přípravkem na kůži alespoň 1–2krát týdně (nebo méně / častěji podle frekvence používání).

Rozhodně zde není na čem šetřit, šedé mýdlo nebude fungovat tak dobře. Určitě byste si měli vyhnout chemikáliím určeným k čištění bytu. Univerzální, zázračné čisticí mléka se nedoporučují. Navzdory dočasnému estetickému efektu budou důsledně ničit kůži.

Vraťme se na začátek dílčího bodu a opět připomínám – pravidelnost. Podle toho, jak často používáme boty (musíme posoudit, jak rychle se kůže na svršku opotřebovává), tak často bychom měli používat výživné krémy. Nejlépe barvící.

Do výše zmíněných Nike Air Force skvělé bude fungovat Shoe Cream v bílé barvě. Vyživuje kůži, dodává jí požadovanou pružnost a výrazně prodlužuje její životnost. Je velmi důležité si pamatovat, že naše klima nás nerozmazluje a je pro neošetřenou kůži ničivé. Mnohokrát jsme měli boty s tak suchou kůží, že nebylo co sbírat.

Takto ošetřená kůže pravidelným čištěním a systematickým mazáním barvicími krémy vydrží nejen dlouho, ale rovněž si (díky barvení) udrží svoji bělost.

3. Prvek: podešev

Jak je uvedeno výše, pravidelnost je nesmírně důležitá. Podešve má tendenci časem zežloutnout. Vlivem vlhkosti, deště, špíny a nejvíce v zimě působením posypové soli na chodnícich. Je velmi důležité boty po každém „mokrém“ použitím otřít vlhkým hadříkem (aby na botách nezůstala sůl) a následně je osušit suchým hadříkem.

Zde je stejně důležité vyhnout se všem druhům univerzálních čisticích krémů. Pokud je něco vhodné na všechno, je vhodné na nic. Na trhu je spousta specializovaných přípravků pro sportovní obuv. Rozhodně stojí za to investovat několik desítek korun a mít takový přípravek doma.

Musíme si však pamatovat, že nic netrvá věčně. Jednoho smutného, zataženého dne přijde čas na naše oblíbené boty a ty tak budou muset odstoupit místo novým. Díky výše uvedeným krokům budeme si je moci dlouho užívat. Stojí za to si pamatovat, že je škoda zahodit 3měsíční ”kicksy”, že ano? ?

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post

Doporučené
logo signet
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!
Zkontrolujte v obchodě
Peněženky Tommy Hilfiger, Pánská obuv Geox, Dámská obuv Salomon, Dámská obuv Crocs, Dámské černé tenisky, Kabelky Liu Jo, Dámská obuv Tommy Hilfiger, Dámská obuv Skechers