Jak čistit obuv Timberland, aby vypadala stále jako nová?

2 min.

Odhodlali jste se k nákupu bot této značky a nemůžete se dočkat až v nich vyjdete ven? Ještě než to uděláte, přečtěte si několik našich rad, jak správně čistit obuv Timberland. Tyto boty jsou vyrobeny z vysoce kvalitní kůže, která vyžaduje zvláštní péči. Pokud budete o své timberlandy řádně pečovat, budou Vám sloužit dlouhá léta.

Pravidelné čištění bot Timberland zajistí dlouhodobou odolnost vůči okolním vlivům a vzhled jako byste je právě koupili. Zde jsme pro Vás připravili několik rad.

Boty Timberland – jak je čistit, aby zachovaly svůj původní vzhled?

Obuv Timberland je vyrobena z nubukové kůže. Je to broušená kůže s krátkým a velmi měkkým vlasem, proto se liší od semišové kůže. Tato kůže je příjemná na omak a vypadá velmi elegantně. Díky tomu si obuv Timberland získala spokojené uživatele po celém světě. Někteří se stále obávají údržby obuvi z takto jemné kůže. Stačí se jen řídit několika jednoduchými pravidly a Vaše timberlandy neztratí svou kvalitu.

Ještě než poprvé boty obujete a vyrazíte ven, je zapotřebí je řádně impregnovat, nejlépe pomocí impregnačního přípravku ve spreji. Ochranná vrstva zabrání promočení obuvi a usazování nečistot, a také zvyšuje odolnost jemné nubukové kůže. Impregnaci byste měli provést po každém čištění obuvi.

Upozornění!

Impregnační přípravek použijte pouze na čistou a suchou obuv. Nikdy neimpregnujte zašpiněné boty, jinak může dojít k trvalým skvrnám.

Úspěch spočívá v pravidelnosti

Nubuk stejně jako semiš je materiálem, který nemá rád vlhkost, proto obuv vždy čistěte na sucho. Pro tento účel použijte speciální kartáčky s měkkými štětinami. Díky nim z obuvi odstraníte prach nebo písek. Větší nečistoty odstraníte pomocí čistící gumy na na nubuk. Funguje stejně jako stírací guma, kterou pamatuje ze školy – doslova vygumuje skvrny z povrchu bot. Boty byste měli čistit pravidelně, jen tak jejich vzhled bude stále perfektní. 9093

Jak čistit boty Timberland, pokud jste si ještě nepořídili speciální pomůcky? Stačí kartáček na zuby a školní pryžová guma. Kartáček by měl být čistý, nejlépe nový a pryž také. Pro čištění větších ploch budou nejvhodnější pěnové čističe na nubuk. Více na téma domácích způsobů péče o semiš a nubuk najdete v článku věnovaném tomuto tématu.

Pečujte o své timberlandy

Když již víte, jak impregnovat obuv Timberland, zapamatujte si ještě několik důležitých pravidel. Za prvé – obuv s takto jemnou kůží nikdy nesušte na přímém slunci, na topení nebo nepoužívejte k sušení fén na vlasy. To může způsobit vznik skvrn a deformaci kůže. Pokud boty promoknou, stačí je vycpat zmačkanými novinami a nechat při pokojové teplotě zvolna vyschnout.

Za druhé – ještě než speciální přípravek použijete na celou plochu boty, vždy proveďte test na méně viditelném místě, např. v zadní části.

Upozornění!

Výše popsané rady vždy předem kontrolujeme na vlastní obuvi. Může se ale stát, že tyto rady ne vždy budou úspěšné, což může mít za následek poškození obuvi. Nezapomeňte, že rady a tipy popsané v tomto článku používáte na vlastní nebezpečí a výše uvedený text nemůže být základem pro případnou stížnost a reklamaci.

Doporučené
logo signet
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!
Zkontrolujte v obchodě
Pánská obuv Tommy Hilfiger, Dámská obuv Guess, Kabelky Liu Jo, Kabelky Guess, Dámské černé tenisky, Peněženky Tommy Hilfiger, Dámská obuv Salomon, Kabelky Nobo

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít