Jak funguje voděodolná impregnace na boty?

1 min.

Kdysi se říkalo, že podzim je pro boty nejtěžším obdobím. Není to však celkem pravda! Postačí použít dobrou impregnaci a déšť už nebude pro Vaše kozačky strašákem. Nevěříte? Dovolte, abychom Vám přiblížili, jak funguje voděodolná impregnace na boty.

Chraňte svou obuv před vlhkostí a zaručeně Vám poslouží déle než jen jednu sezónu.

Voděodolná impregnace – zjistěte, jak funguje!

Použití impregnace proti vodě má množství výhod. Stačí když boty nastříkáte přípravkem a na jejich povrchu vznikne trvalá ochranná bariéra. V čem to přesně spočívá? Hned Vám to přiblížíme! Impregnace proniká do struktury svršku boty a vytváří bezbarvý film. Díky této vrstvě se tak kapky nevsakují do materiálu, ale zůstávají na povrchu boty. Jde o tzv. „lotus effect”.

11674

Po použití impregnace, např. značky Bama, se kapky budou udržovat na povrchu bot

Voděodolná impregnace ochrání boty jak před vlhkostí, tak před skvrnami. Suché nečistoty, jako je prach nebo hlína, nepřiléhají ke svršku materiálu; mokré nečistoty jako bláto zase nevsakují přes vlákna.

Vlastnosti voděodolné impregnace na boty

Formule vodotěsné impregnace např. značky SOFSOLE je tvořená na bázi vody. V souvislosti s tím se tento prostředek dá použít na všechny materiály (pokud na etiketě není uvedeno jinak!) – od semiše přes nubuk až po kůži. Kromě toho impregnace nemá vliv na vzhled a strukturu obuvi a je:

  1. bezbarvý a bez zápachu

  1. ekologický

11675

Voděodolná impregnace je bezbarvá

Co je důležité: vhodně zvolená impregnace zabezpečuje obuv nejen před vlhkostí, deštěm nebo sněhem, ale i skvrnami od oleje nebo tuku. Kromě toho umožňuje zachovat vlastnosti prodyšných materiálů (membrán typu TEX).

Jak používat voděodolnou impregnaci?

Je to jednoduché, stačí zatřást sprejem a vzápětí postříkat čistý a suchý povrch ze vzdálenosti 30 cm od bot. Důležité je prostředek nanést poměrně rovnoměrně, důkladně a následně nechat vyschnout. V případě potřeby musíte postup zopakovat.

11676

Nastříkejte obuv ze vzdálenosti 30 cm. Poslouží Vám k tomu mimo jiné impregnace značky BAMA

Nejdřív, než přistoupíte k této činnosti, proveďte zkoušku. Naneste přípravek na malou část svršku a otestujte působení produktu na barvu a strukturu materiálu. Pro každý případ.

Pozor!

Ne všechny voděodolné impregnace jsou vhodné na elastické a lakované kůže. Nezapomeňte si důkladně přečíst etiketu!

Věříme, že už víte, jak funguje impregnace na boty a její používání si rychle osvojíte. Pokud se chcete dozvědět víc na toto téma, přečtěte si náš další článek o tom, jak připravit boty na zimu.

Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.
Doporučené
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!
Zkontrolujte v obchodě
Dámská obuv Tommy Hilfiger, Dámská obuv Guess, Černé dámské polokozačky, Kabelky Guess, Kabelky Tommy Hilfiger, Pánská obuv Tommy Hilfiger, Kabelky Michael Kors, Kabelky Liu Jo