Jak naučit dítě zavazovat tkaničky? Je to jednodušší než myslíte!

2 min.
V tomto článku:

Vázání tkaniček je pro dítě velkou výzvou. Přestože je technik hned několik, ne každá je efektivní. Neztrácejte naději po prvních (či dokonce vícenásobných) neúspěšných pokusech. Naučit se vázat tkaničky není až tak těžké, jak by se mohlo zdát. Pokud použijete trochu fantazie, může to být dokonalá zábava pro vás oba!

Učení se, jak dobře víme, vyžaduje trpělivost. Existují ale triky, díky kterým to jde snadněji. Jak naučit dítě snadno zavazovat tkaničky? Existují různé metody!

Než začnete dítě učit zavazovat tkaničky na sobě, použijte nejdříve lepenkový model. Dítě se bude lépe soustředit, když nebude mít botu na noze. Kromě toho již samotná příprava šablony bude zábava a motivuje ho k dalším tréninkům.

Jak připravit takový model? Je to jednoduché! Vytvořte ho společně tak, že na karton obkreslíte podrážku jakékoliv boty. Nejlépe maminčiny, otce nebo staršího sourozence. Čím větší model, tím snadněji se s ním bude pracovat. Šablonu vystřihněte podle načrtnutého obrysu a proveďte v ní dírky – pomocí průbojníku nebo nůžek. Do otvorů navlékněte šňůrky (stužky) a … jde se na to! Aby se mrňous snadněji naučil správné pořadí jednotlivých činností, je dobré použít různé barvy šňůrek tak, jako na obrázku níže.

6509

Rada experta

Abyste zavazování tkaniček dětem zpříjemnili, botu vystřiženou z kartonu obarvěte nebo zajímavě vyzdobte. Můžete to udělat pomocí nálepek nebo barevných bambulí.

Jak naučit dítě vázat tkaničky? Využijte jeho fantazii!

Metoda se zajícem

Velmi efektivní je hra na zajíčka. Je nejen jednoduchá, ale především zajímavá. Krok za krokem vám vysvětlíme, jak při ní postupovat:

6510

Tuto techniku ​​pochopíte snadněji, když si prohlédnete krátkou video ukázku. Nejlépe společně s vaším pokladem!

Metoda s veverkou

Zaječí ouška selhaly a vy se stále trápíte, jak naučit dítě vázat tkaničky? Příběh o nezbedné veverce určitě zabere. Bylo to takto:

6511

Něco jiného je vázat tkaničky doma než ve školce. V kolektivu neustále aktivních vrstevníků je těžké se soustředit na vázání bot, proto je klíčové zvolit vhodný způsob. Jak se naučit vázat tkaničky tak, aby to dítěti zabralo jen několik sekund a nevyžadovalo to velkou dávku koncentrace? Je to jednodušší, než si myslíte!

Abyste měli jistotu, že jste tuto techniku ​​pochopili správně, prohlédněte si následující video:

Už víte, jak naučit dítě zavazování bot, ale stále máte různé jiné otázky a pochybnosti? Velké množství praktických tipů najdete na našem blogu. Boty pro svého dítě – ať už šněrovací nebo na suchý zip – najdete v internetovém obchodě eobuv.cz.

Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.
Doporučené
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!
Zkontrolujte v obchodě
converse, lasocki, guess crossbody, new balance, air force 1, adidas boty, Kabelky Liu Jo, Dámská obuv Skechers

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít