Negativní vliv posypové soli v ulicích měst vidíme v první řadě na našich botách, na kterých se objevují bílé usazeniny. Jak odstranit sůl z kožených bot, aby nejenže vypadaly esteticky, ale aby se navíc neničily v důsledku pronikání soli do hlubších vrstev materiálu? Víme jak na to!

Chcete znát tajemství, jak zvítězit nad solí na botách? Je to velmi jednoduché – klíčová je pravidelnost a systematičnost.

Stopy od soli na kožených botách

Posypová sůl není nic jiného než téměř čistý chlorid sodný. Používá se jako prostředek k rozmrazování sněhu a ledu, aby chodníky a cesty nepředstavovaly pro řidiče a chodce hrozbu. Jaký vliv může mít na vaše kožené boty?

Chlorid sodný odbarvuje lícovou i semišovou kůži a dokáže změnit i velmi kvalitní obuv k nepoznání. Právě proto je tak důležité nejen samotné čištění obuvi, ale i předcházející příprava bot na zimní sezónu.

Efektivní odstraňování soli z kožených bot

ak tedy vyčistit kožené boty od soli? Boj s tímto zimním strašákem můžeme rozdělit do dvou kategorií:

1. Předcházení:

  1. impregnace – nezapomínejte na impregnaci kožené obuvi ještě před zimní sezónou. Díky tomu budou boty odolné proti působení vlhkosti a promokání a zároveň – proti pronikání soli do hlubších vrstev materiálu. Tento krok opakujte několikrát během zimy – optimálně každý měsíc – aby se umocnil efekt působení impregnátu;

  2. vazelína nebo mastný krém – pokud jste si ještě nezakoupili impregnační přípravek, s cílem zajištění bot před zimou, můžete použít kosmetickou vazelínu nebo mastný krém typu Nivea a natřít ním boty po celém povrchu. Takovým způsobem se sůl nebude na kůži zachycovat. Nepoužívejte tuto metodu v případě semišové, nubukové či broušené kůže!

2. Čištění:

  1. profesionální čistící prostředky – v sortimentu našeho internetového obchodu najdete profesionální čistící přípravky, které vám pomohou zbavit se nepříjemné soli na botách. Je to jednoznačně nejefektivnější a pro boty nejbezpečnější způsob odstraňování soli z bot.

  2. Na internetu najdete množství tipů týkajících se čištění bot pomocí domácích metod. Nezapomínejte však na to, že jediným efektivním a bezpečným způsobem je používání profesionálních přípravků.

Upozornění!

Stopy od soli na botách se snažte odstraňovat co nejrychleji – čím déle zůstanou neumyté, tím těžší je bude odstranit.

Autor

Ewelina Gajoch

Jsem milovnicí módy high fashion, ale pro své každodenní outfity se inspiruji pařížskými influencerkami a nadčasovým francouzským stylem. Zajímám se také o malbu, velmi se mi líbí obrazy Edwarda Hoppera. Dále mám ráda cestování a Harryho Pottera.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít