Jak pečovat o boty v zimě? Průvodce v kostce

Sníh, mráz a sůl, to jsou největší nepřátelé obuvi. Ale jestli poznáte ověřené způsoby, jak se starat o boty v zimě, vůbec to nemusí být pro Vaši obuv rizikem. Udělejte všechno pro to, aby Vaše boty vypadaly stejně dobře i po sezóně! I když se to na první pohled nezdá, není to vůbec náročné. Třeba jen vědět: jak na to.

Na trhu je dostupné velké množství přípravků určených na ošetření obuvi. Zjistěte, které z nich použít, aby ochránily Vaše boty před vlhkostí a chladem.

Jak je nám dobře známo: onemocnění je lehčí předcházet, než je léčit. Dříve než si obujete nové boty, začněte od jejich impregnace. V čem spočívá a proč je nutná? Poradíme Vám! Použitím impregnace, ať už ve formě spreje nebo krému, vytvoříte na botách ochrannou bariéru. Jedná se o bezbarvý film, přes který se nedostane vlhkost, nečistoty nebo prach. Když skvrny nepronikají do materiálu svršku, o to snáze se dají odstranit. Stačí pouze to, když po návratu domů použijete měkký, ve vodě navlhčený hadřík.

12080

Pokud chcete kožené boty zabezpečit před vlhkostí, postříkejte je vhodným impregnátem.

Jak zdůrazňují samotní výrobci, působení impregnace je časově omezené. Proto by se tento zákrok měl pravidelně opakovat, především před odchodem z domu a jestli venku vládne vlhké počasí.

Mnoho lidí si často klade otázku, jak se starat o zimní boty, když se na nich každý den usazuje sůl. V tom případě se oplatí sáhnout pro ověřené přípravky. Nejlepším řešením je pravidelné krémování kožených bot. Na kozačky naneste speciální vosk nebo mastný krém, díky čemu se sůl nebude na svršek tak lepit.

12081

Na čištění bot od soli je potřebné použít speciální přípravky.

Obáváte se, že už je pozdě, protože Vaše boty mají na sobě bílé stopy od soli? Žádný problém! Samozřejmě, stopy od chloridu sodného je dobré odstranit co nejdřív, jak se jen dá. Ale stačí, jak se rozhodnete pro odsolovací přípravek nebo profesionální čistič a skvrn se zbavíte rychlostí blesku.

Aby Vám zimní obuv sloužila déle než jen jednu sezónu, vyhněte se domácím metodám čištění obuvi. Často uděláte více škody než užitku. Kromě toho nezapomínejte na staré známé pořekadlo: pomaleji dál dojdeš. Nesušte proto své promočené boty v sušičce a nepokládejte je blízko tepelných zdrojů. Zimní boty, především ty kožené, se mohou deformovat nebo praskat vlivem vysoké teploty. Více o tom, jak rychle a bezpečně(!) vysušit boty, se dočtete v našem dalším článku na blogu.

12082

Při výběru zimních bot se ubezpečte, jestli jsou vybavené voděodolnou membránou.

Rada stylistky

Boty vždy sušte při pokojové teplotě. Aby se obuv nedeformovala, vložte do ni staré noviny nebo napínadla.

Věříme, že už víte, jak se starat o boty v zimě a že si naše rady osvojíte. V případě správné péče, Vám boty zaručeně vydrží déle, než jen jednu sezónu!

Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!