Jak roztáhnout boty v nártu?

1 min.

Vysněné a dlouho očekávané polobotky, polokozačky, kozačky nebo sneakersy jsou dobré na délku, ale tlačí Vás v horní části chodidla a díky tomu máte pocit nepohodlí. Pokud je Vám ta věta známá, znamená to, že pravděpodobně máte hrubší chodidla a většina plných bot je příliš těsná v nártu. To ovšem nemusí vůbec znamenat, že musíte rezignovat ze svých oblíbených bot! Zjistěte více na téma, jak roztáhnout boty v nártu.

Neriskujte poškození bot a rozhodněte se pro bezpečné metody rozšíření těsných bot.

Jak rozšířit boty v nártu?

Prvním způsobem, na lepší přizpůsobení obuvi, je jednoduše jejich rozchození. Nejlépe toho docílíte v hrubých ponožkách. Ještě lepšího výsledku dosáhnete, jestli budou ponožky lehce mokré/vlhké (ale pozor nato, aby nebyly příliš mokré, aby z nich netekla voda – mohli byste si poškodit obuv!). Takovým způsobem byste měli chodit nějakou dobu doma, hodina denně by mohla stačit.

Je dobré připomenout, že nejlepší výsledky dá námi zmíněná rada především v případě kožených bot. A to proto, že tento materiál je elastický a dá se více roztáhnout než všechny jiné syntetické materiály. Díky tomu se lehce přizpůsobí tvaru chodidla. Pokud i nadále přemýšlíte o tom, jak roztáhnout kožené boty v nártu, výše uvedené rady by Vám mohly pomoct. V našem dalším článku najdete další způsoby na roztáhnutí kožených bot.

Rozhodněte se pro přípravky přímo pro to určené

Více skutečným a rozhodně méně bolestivým způsobem na roztáhnutí bot v problematické části, bude využití speciálních přípravků na roztahování. Ve své nabídce je mají např. značky Bama, Coccine nebo Gino Rossi. Dokonale zvládají změkčit a zvětšit elasticitu materiálu, ze kterého jsou boty vyrobeny, díky čemuž se lépe přizpůsobí tvaru chodidla. Pohodlná forma spreje nebo pěny dokáže, že celá činnost trvá jen několik minut.

13668

Roztahovák na obuv je bezpečným řešením problému příliš těsných bot.

Rada experta

Při výběru roztahováků do bot si především pamatujte, abyste přípravek přizpůsobili materiálu svršku. Pokaždé postupujte shodně s instrukcí na balení přípravku a použijte ho pouze na těsné místo, abyste se vyhnuli případnému rozšíření i v jiných částech bot.

Jak roztáhnout boty v nártu? Uvěřte specialistovi

Nejbezpečnější metodou na roztáhnutí bot bude jejich předání ševci. Ten, díky speciálnímu nářadí, bezpečným způsobem rozšíří těsné boty v nártu a už po několika dnech se budete těšit svými ideálně vyhovujícími botami.

Abyste unikli podobným problémům i v budoucnosti, je dobré si do šatníku pořídit boty ve vhodné velikosti. Z dalšího článku na našem blogu se dozvíte, co je to šířka bot a jak ji změřit, abyste si usnadnili nákup vyhovujících bot.

Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.
Doporučené
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!
Zkontrolujte v obchodě
Dámské bílé sneakersy, Dámská obuv Guess, Dámská obuv Tommy Hilfiger, Kabelky Liu Jo, adidas Stan Smith, Černé dámské polokozačky, Dámská obuv Skechers, Kabelky Nobo

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít