Semišové lodičky, balerínky nebo kozačky vypadají krásně a jsou in – ale ne vždy pohodlné, zvláště pokud Vám úplně nesedí a jsou Vám po zakoupení trochu těsné. Jaké metody použít aby boty o něco povolily?

Semiš je velmi pružný, ale také náchylnější k poškození než jiné materiály. Je snadné ho roztáhnout, trik je ale v tom zamezit poškození obuvi. Přečtěte si několik rad, jak bezpečně roztáhnout semišovou Roztahování semišové obuvi – co nedělat?obuv.

Začneme od konce a připomeneme co rozhodně nedělat ve snaze roztáhnout semišovou obuv. Za prvé – nepoužívejte jako tepelný zdroj vysoušeč vlasů! Tato metoda je vhodná pro roztažení obuvi z přírodní lícové kůže, semiš je jednoznačně jemnější materiál, proto jej nevystavujte působení tepla z vysoušeče nebo radiátorů. Tímto způsobem můžete nenávratně zničit povrch semišového materiálu.

Známý způsob s vkládáním do bot sáčků s vodou a vložením je na noc do mrazničky je pro semišovou obuv stejně nebezpečná. Materiál je velmi citlivý na vlhkost a proto například se nedoporučuje nosit semišovou obuv do deštivého počasí. Metoda se zmraženými sáčky může být účinná, ale pokud Vám záleží na vzhledu svých bot nedoporučujeme ji.

Tajemství spočívá v trpělivosti

Pokud chcete dosáhnout efektivního roztažení bot, rozhodně nespěchejte. Bezpečnou a neinvazivní metodou bude obléknout jeden až dva páry hrubých ponožek a takto se v botech několik hodin procházet. Tímto způsobem se boty přizpůsobí Vašim chodidlům a mírně povolí.

Pokud výsledek není dostačující, lehce namočte ponožky vodou a vyždímejte, mají být jen vlhké – ne mokré, jinak se může semiš zničit. Takto navlhčené ponožky oblečte a procházejte se v nich v semišových botech několik hodin.

5411

Šetrnější metodou bude namočit noviny a vytvořit z nich kuličky, které na noc vložíte do bot. Upozorňujeme, že takto namočené noviny by neměly být úplně mokré. Pro dosažení výsledku použijte dostatečné množství takto připravených novin, aby se dostaly do každé části boty a mohly tak působit na změkčení semiše.

Upozornění!

Populární metoda pro roztažení semišových materiálů je použití technického lihu. Tato metoda je sice účinná, ale může odbarvit vnitřek obuvi. Používejte tento způsob jen na vlastní riziko.

Jak roztáhnout semišové lodičky? Svěřte to odborníkům

Časy, kdy jste roztažení obuvi mohli dosáhnout pouze díky domácím postupům jsou tytam. Nejbezpečnější bude pořídit speciální přípravky ve spreji nebo v pěnové podobě určené pro roztažení obuvi. Působí na změkčení kůže a tím lépe dosáhnete přizpůsobení obuvi k tvaru Vašich chodidel. Stačí nanést přípravek na místa, kde Vás obuv tlačí a pak se v botech hodinu nebo více procházet. Následně se můžete těšit z pohodlných bot. V každém případě nezapomeňte, že na eobuv.cz máte vždy 30 dnů na vrácení neodpovídajícího zboží zdarma.

Upozornění!

Výše popsané rady vždy předem kontrolujeme na vlastní obuvi. Může se ale stát, že tyto rady ne vždy budou úspěšné, což může mít za následek poškození obuvi. Nezapomeňte, že rady a tipy popsané v tomto článku používáte na vlastní nebezpečí a výše uvedený text nemůže být základem pro případnou stížnost a reklamaci.

Autor

Agnieszka Ślęzak

I když se může zdát, že lodičky a conversky nejdou ruku v ruce, právě tyto boty mají v mém botníku výhradní místo. Můj styl definuje černá barva a kousky s květinovými vzory. Jsem milovnicí černého humoru, filmů Quentina Tarantina a zvířat.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít