Jak se vyznat v označení bot New Balance?

2 min.

V roce 1976 branžový časopis „Runner’s World” označil boty New Balance jako nejlepší boty na běhání – konkrétně se jednalo o model 320. Od té doby uběhlo spoustu let a amatéři joggingu si pořád stále rádi vybírají boty této značky. Jak si vybrat vhodný model? Stačí se podívat na značení bot New Balance.

Co se skrývá za tajemnými čísly a písmeny, kterými jsou označovány běžecké boty této značky? Podívejte se na našeho krátkého průvodce.

New Balance – označení modelů podle pohlaví a jejich významu

Začněme od písmen, které se jako první objevují v názvech modelů těchto bot. Tady to je dost intuitivní. W označuje dámské boty (od anglického slova women), M – pánské boty (men), znovu K – dětské boty (kids).

Názvy některých modelů začínají dvěma písmeny – např. WR nebo MT. V těchto případech písmeno R znamená tzv. roadové boty, čili startovní. Jsou doporučovány pro běžce, kteří pravidelně startují na závodech, je pro ně důležité běhat rychle a představují spíše pokročilejší úroveň běhání. Jsou lehké, ale nezajišťují příliš velké tlumení otřesů. Za to písmeno T označuje trailové boty, které jsou určeny pro běh v terénu a charakterizují se lepším tlumením otřesů.

Rada experta

Při výběru běžeckých bot si především dejte záležet na jejich velikosti. Dobré pohodlí zajistí boty, které budou o 0,5-1 cm delší než je Vaše obvyklá délka vložky.

Běžecké boty New Balance – co znamenají čísla?

Dalším krokem k vyřešení hádanky jsou čísla, které vidíte v názvu modelu bot New Balance. Tady si především všimněte posledních dvou čísel. Protože ony informují o profilu bot.

  1. Konec 60 znamená stabilizující boty. Tyto boty jsou určené pro majitele pronujícího chodidla (více na téma typů chodidel běžců si můžete přečíst v našem dalším článku na blogu). Posilují střední část chodidla a zajišťují dobré tlumení otřesů.

  1. Koncovka 70 je rezervována pro boty s lehkou stabilizací. Zajišťují menší tlumení otřesů a větší rychlost a dynamiku pohybů, zároveň dbá o minimální stabilizaci.

  1. Koncovka 80 charakterizuje neutrální boty. Tyto boty jsou pro běžce na dlouhé vzdálenosti, kteří potřebují skutečně tlumení otřesů. Jsou to spíše standardní běžecké boty.

  1. Koncovka 90 označuje lehké boty, neutrální. Jak nám ukazují samotní výrobci, je to obuv navržena pro běžce, jejichž cílem je čas pod 3 hodiny v maratonu. Mají zajistit rychlost a lehkost během pohybu.

  1. Koncovka 10 je dodatečným označením již dříve vzpomínaných trailových bot, znovu 00 – startovacích bot.

A co s čísly, které se nachází, před výše spomínaným označením na botách New Balance? Tyto čísla poukazují na pokročilé technologie daného modelu. Čím výše, tím lepší boty máme v rukou. Jinými slovy – model s číslem 890 budou určené pro víc náročné běžce než varianta 590 atd.

Barva a generace bot

To je právě finále a tedy čas přejít do poslední části označování bot New Balance. Specifikují barvu a verzi daného modelu. Barvy jsou obvykle označovány zkratkami – např. B bude znamenat modrou barvu (od blue) a GY – šedo-žlutý (grey-yellow) atd. Za to čísla uvedené na samotném konci obvykle odpovídají za generaci obuvi. Podívejme se na příklad:

13664

Dámské sneakersy New Balance 680.

Model W680LP6 znamená, že to jsou dámské boty, neutrální, nepříliš náročné technologicky, ve světle fialové barvě (light purple) a je to model 6. generace.

Když už víte, co se skrývá za tajnými číslicemi a písmeny v názvu bot New Balance, nezůstává Vám nic jiného, než vybrat vhodné běžecké boty této značky k vlastním potřebám! Pokud Vám přece jenom vybraný model nebude vyhovovat, v našem internetovém obchodě eobuv máte 30 dní na vrácení zboží zdarma.

Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.
Doporučené
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!
Zkontrolujte v obchodě
Dámská obuv Skechers, Dámské bílé sneakersy, Kabelky Tommy Hilfiger, Peněženky Tommy Hilfiger, Dámská obuv Crocs, Pánská obuv Geox, adidas Stan Smith, Černé dámské polokozačky

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít