Svatba, je snad každou ženou uznávaná, jako nejdůležitější den v jejich životě. Není na tom tedy nic divného, že během této události chcete vypadat nádherně a výjimečně! Máte už šaty, závoj, boty i kytici, ale nevíte jaké náušnice, náramek nebo náhrdelník, si vzít pro tuto výjimečnou událost? Podívejte se na to, jak si vybrat svatební bižuterii pro nevěstu k barvě, střihu a stylu šatů.

Podobně jako při výběru doplňků pro každodenní nošení, nejdůležitější je umírněnost.

Stříbrná nebo zlatá svatební bižuterie?

První velmi vážné rozhodnutí se týká barvy těchto doplňků. Co si myslí stylistky?

  1. Stříbrná bižuterie, s chladnými odstíny se bude hodit k čistě bílým svatebním šatům.

  1. Doplňky v zlaté barvě si vybírejte k svatebním šatům v barvě ecru, šampaňského nebo slonovinové kosti. Teplejší tóny zvýrazní právě tyto barvy.

V současné době se ustupuje od pevných pravidel a proto nic nepřekáží tomu, abyste si k sněhobílým svatebním šatům vzaly například stříbrné náušnice. Pamatujte si, že nejdůležitější je Váš vkus a to, jak se v daných doplňcích budete cítit.

10076

Zlatá bižuterie nejlépe vypadá k šatům v barvě slonovinové kosti.

Jaká bižuterie k svatebním šatům?

Rozhodně více důležitější je střih šatů, které se objeví na svatebním koberci a přesněji se tady bavíme o jejich dekoltu. I když pravidlo je jasné „méně znamená více” a možná to zní otřepaně, ale je výjimečně vážné, co se týče výběru doplňků pro tuto událost.

  1. Svatební bižuterie, k výstřihu do tvaru písmene „V”, bude ideální velký náhrdelník, který se rovnoměrně položí do linie dekoltu nebo může mít tvar písmene “Y” .

  1. Šaty s dekoltem kolem krku. Vzdejte se náhrdelníku (protože je snadné to přehnat), vyberte si dlouhé náušnice a náramek.

  1. Pokud Vaše svatební šaty mají kulatý výstřih, vyberte si k němu krátký, malý náhrdelník, který nebude překrývat šaty. Celkový vzhled můžete doplnit náušnicemi na šroubek.

  1. Hledáte bižuterii k svatebním šatům bez ramínek? Jestli má jednoduchý dekolt, můžete si dovolit trochu šílet s masivnějším náhrdelníkem nebo dlouhými náušnicemi. Zato v případě dekoltu ve tvaru srdce, bude lepší menší náhrdelník nebo více viditelné náušnice.

  1. Stejná varianta se osvědčí i co se týče španělského dekoltu (odkrývající ramena), jestli není mělký. V opačném případě vynechte náhrdelník.

  1. Pokud ovšem Vaše svatební šaty jsou téměř bez výstřihu nebo mají malý výstřih, rozhodně si neberte náhrdelník a místo toho si vyberte střední velikost náušnic a náramku.

  1. Faux pas bude náhrdelník k svatebním šatům na jedno rameno.

Svatební bižuterie a styl šatů

Aby celý svatební outfit byl ideální, styl ozdob musí být stejný se stylem šatů a jiných doplňků. Výběr jednoduchých šatů v rustikálním stylu – budete rozhodně přemýšlet o tom, jaká bude ideální svatební bižuterie k věnci ve vlasech. Pokud bude věnec jemný, nejlepší budou skromné šroubky, které zvýrazní výjimečný charakter této oslavy. Zato ženy, které mají rády styl boho glam a vybírají si větší věnce, si mohou dovolit více extravagance a dokonce visící bižuterii. Jestli se rozhodnete pro věnec, ve kterém bude hlavním motivem jiná barva než bílá, je dobré si k němu vybrat bižuterii v podobném odstínu.

10077

Postarejte se o to, aby se styl bižuterie hodil ke stylu šatů.

A jaká by měla být svatební bižuterie k šatům z krajky? Protože tento materiál je sám o sobě ozdobou, k takovým šatům si vybírejte jemné doplňky, například malý náhrdelník nebo velmi skromné náušnice. Dávejte si pozor na náramky – nejlépe se budou hodit jemné řetízky, které se nezapletou ani nezadrhnou o materiál svatebních šatů.

Výběr bižuterie k svatebním šatům s korzetem, záleží především na výstřihu. Pokud je korzet Vašich šatů vysázen krystaly nebo zirkony, soudržný celek vytvoříte z bižuterie, která má podobné ozdoby. Pamatujte si, abyste to nepřehnaly, zvolte jenom náušnice, jenom náramek nebo jenom náhrdelník.

Co je nejdůležitější – správný výběr a kombinace bižuterie nejen na svatbu – vážné je především to, co si přejete Vy. Měla byste se řídit základním pravidlem, jestli se Vy sama cítíte dobře v daném kompletu. Je to přece jeden z nejdůležitějších dní ve Vašem životě!

Autor

Agnieszka Ślęzak

I když se může zdát, že lodičky a conversky nejdou ruku v ruce, právě tyto boty mají v mém botníku výhradní místo. Můj styl definuje černá barva a kousky s květinovými vzory. Jsem milovnicí černého humoru, filmů Quentina Tarantina a zvířat.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít