Správně vybrané doplňky mohou změnit jednoduchý outfit na něco vyjímečného – není tomu jinak ani v případě bižuterie. Nicméně, pokud chcete dosáhnout kýženého efektu, je potřeba vědět jak je správně kombinovat – je velmi snadné to přehnat. Přečtěte si jak správně kombinovat bižuterii a jakých chyb je lepší se vyvarovat.

Klíčem k dobrému výběru bižuterie je jedna důležitá zásada „méně znamená více”.

  1. Kolik bižuterie už je hodně bižuterie?

Všechno závisí na tom, co máte na sobě. Pokud si vyberete outfity v tónovaných barvách, můžete si rozhodně dovolit vzít náušnice, ale také náhrdelník nebo prstýnek. Avšak v případě kdy jiné elementy outfitu budou silně nápadné – například jestli se jedná o živé barvy nebo charakteristické vzory – stačí si vzít jemné náušnice jako šroubky..

Odpověď na otázku, která se týká toho, jak správně kombinovat bižuterii s outfitem hlavně záleží od charakteru daného outfitu. Pokud se rády oblékáte v rockovém nebo boho stylu, nic Vám nepřekáží v tom, abyste si outfit doplnily několika náramky nebo prstýnky. K formálnímu outfitu – business nebo večerní – omezte počet bižuterie na minimum, tak aby nestrhávala pozornost od zbytku outfitu.

9638

Rada stylistky

Pamatujte si, že se nemůžete soustředit pouze na to, kolik máte na sobě bižuterie. Při nošení masivního, kameny vysázeného náramku, se vzdejte jakéhokoliv prstýnku. Pokud si vezmete náhrdelník, rozhodně se nehodí k visacím náušnicím..

  1. Jakou si vybrat biżuterii podle typu a tvaru obličeje?

Dobře vybrané doplňky můžou skvěle zvýraznit Vaši krásu a zakrýt její nedokonalost, nesprávná volba ji však může pouze zdůraznit. Jakou bižuterii si tedy vybrat, abychom získali co nejlepší efekt?

  1. Jestli jste jarní typ (světlá pleť s teplým nádechem, vlasy – blond, světle rudé, světlé hnědé a oči – blankytně modré nebo světle zelené) vyberte si bižuterii v barvách – zlatá, růžovozlatá, hnědá nebo mosazná;

  1. jestli jste letní typ (světlá pleť s chladným nádechem, vlasy – špinavý blond, tmavě hnědé, černé, černé s zimními tóny a oči – šedé, šedomodré nebo šedozelené), vyberte si bižuterii v barvách – stříbrná, platina, ocelově šedá nebo bílé zlato;

  1. jestli jste podzimní typ (zlatá pleť s teplým nádechem a pihami, vlasy – rudé nebo hnědočervené a oči – zelené nebo hnědé), vyberte si bižuterii v barvách – hnědá, zlatá nebo mosazná;

  1. jestli jste zimní typ (velmi světlá pleť s blankytným nebo růžovým nádechem, sytě černé vlasy, tmavé oči), vyberte si bižuterii v barvách – stříbrná, platinová a bílé zlato.

O tom jaké náušnice si vybrat k tvaru obličeje si můžete přečíst v tomto článku.

  1. Můžeme kombinovat zlato se stříbrem?

Ještě nedávno by odpověď na výše zadanou otázku zněla „ne” a stylistky pořád opakovaly, že nejlepší spojení je zlato se zlatem nebo stříbro se stříbrem. V současné době se přece jenom od této zásady pomalu upouští a ke spojení těchto dvou kovů se přistupuje už trochu více smířlivěji.

Neznamená to však, že zde vládne plná volnost. Jak tedy můžeme kombinovat stříbro se zlatem? Pamatujte si, že barva není všechno – elementy bižuterie se musí hodit k sobě navzájem také z hlediska stylu. Je také dobré vědět, že čím důležitější je událost na kterou se máte vybrat, tím méně svobody si můžete dovolit. Jinými slovy, slavnostní večeře nebo banket nejsou dobrým místem pro experimenty, ale už nezávazná schůzka s kamarády – ano!

Pokud chcete vyzkoušet spojení zlata se stříbrem, ale bojíte se, že to nezvládnete správně – pořiďte si do své kolekce náušnice, náramek nebo náhrdelník, který je vyroben z těchto dvou kovů. Takové modely se čím dál tím víc objevují i mezi nabídkami návrhářů.

  1. Můžeme (a jak) kombinovat náramky s hodinkama?

Určitě Vás nepřekvapíme tím, že Vám řekneme, že co se týče i této záležitosti existují pevné zásady „čím méně, tím lépe”. Kombinace náramků a hodinek je dovolená, ale nezapomínejte na střídmost. Hodinky mají být zde v popředí – vybírejte k němu malé a jemné náramky, například ty s decentním řetízkem.

9639

Další zásadou je udržení doplňků v tom samém stylu. Pokud máte hodinky se zlatým nebo stříbrným řemínkem, raději si neberte náramek na šňůrce nebo takový, který je vyroben z kožených pásků nebo vlastnoručně pletený – rozhodně se lépe budou hodit k časomíře na koženém pásku, který má méně bižuterní charakter. A naopak – náramky se šlechetnými kameny nebo vyrobené z drahých kovů nebudou dobře vypadat se sportovními hodinkami nebo takovými, které mají kožený řemínek.

Při této příležitosti – v našem dalším článku si můžete přečíst, na co se zaměřit při výběru dámských hodinek.

  1. Jak ladit barvy v bižuterii?

Co se týče zásady, že zlatá bižuterie bude nejlépe vypadat na pozadí teplých barev – rozhodně s tím souhlasíme. Náušnice, náramky, náhrdelníky nebo prstýnky vyrobené z tohoto kovu se budou především dobře hodit hlavně v kombinaci s červenou, žlutou a oranžovou barvou, ale také ve spojení se sytě temnou švestkovou nebo tmavě modrou barvou. Vyhýbejte se spojení zlaté bižuterie s bílou košilí nebo bílými šaty – tento kov rozhodně bude lépe vypadat se slonovinově bílou nebo béžovou barvou.

Zato pokud si plánujete vzít outfit v chladnějších odstínech, určitě ho dolaďte se stříbrnou bižuterií. Skvěle bude fungovat nejen modrá, tyrkysová, fialová nebo zelená barva, ale také pastelové barvy nebo základní barvy – černá, bílá a šedá.

Autor

Agnieszka Ślęzak

I když se může zdát, že lodičky a conversky nejdou ruku v ruce, právě tyto boty mají v mém botníku výhradní místo. Můj styl definuje černá barva a kousky s květinovými vzory. Jsem milovnicí černého humoru, filmů Quentina Tarantina a zvířat.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít