Tkaničky jsou neoddělitelnou součástí většiny bot. Vypadá to jednoduše, ale existuje mnoho způsobů jak tkaničky do bot navléknout a tím dodat botám zcela jiný vzhled! Jaké šněrování se hdí k obleku a jaké je vhodné pro sportovní obuv? Vše se dozvíte na následujících řádcích.

Níže Vám ukážeme jak zavázat tkaničky podle různých příležitostí a u různých druhů bot. Poznejte 5 způsobů.

Šněrování obuvi k obleku

6296

Pokud chcete, aby Vaše společenské boty vypadaly maximálně elegantně, nejdříve věnujte pozornost správnému šněrování.

Pro společenskou obuv se nejlépe hodí tenké a oblé tkaničky s voskovanou úpravou. Díky tomu, když je zavážete, zachovají co nejdéle svůj tvar. V případě společenské obuvi je nejvhodnější horizontální šněrování, takové jaké vidíte na fotografii výše. Tkaničky překřižte pod spodem a svrchní část formujte do vodorovných pruhů.

Rada módního experta

Chcete aby Vaše klasické oxfordky získaly neformální charakter? Přidejte k nim tkaničky v kontrastní a zavažte je kolmo!

Navlékání tkaniček ke sneakers

6297

Sneakers to je obuv, která se řídí vlastními pravidly – sedí nejen ke klasickým džínám, ale také ke společenským kalhotám a tričku v casual vydání. Pro podtrhnutí streetwear stylu šněrujte tkaničky inovativním způsobem.

Na fotografii výše vidíte metodu tzv. proplétanou. Je to jednoduchá a přitom efektivní metoda zavazování bot s očky místo klasických dírek. Stačí když tkaničky budete prokládat proti sobě.

Jak navléknout tkaničky do plátěných tenisek?

6298

Pokud máte v oblibě klasické tenisky v kotníkové verzi, jistě víte, že každodenní šněrování je poněkud obtížné.

Jak tedy lehce povolit tkaničky z kovových oček, ale tak abyste je nevytáhli úplně? Tkaničky při navlékání směrujte kolmo napříč k protilehlé dírce. Idéální budou voskované tkaničky, které déle zachovávají svůj tvar. Mezi vázáním ponechte trochu volného místa pro snazší nazouvání a vyzouvání obuvi.

Jak správně navléknout tkaničky do trekové obuvi?

6299

Treková obuv jednoznačně vyžaduje vhodné šněrování. Je to důležitá součást funkčnosti obuvi a komfortu i bezpečí během jejího používání. Ani tak nejde o situaci, kdy se tkaničky rozvážou a můžete díky tomu zakopnout. Způsob šněrování trekové obuvi by měl být přizpůsoben podle terénu v jakém se pohybujete.

6300

U velmi strmých povrchů by měla šněrovací obuv začínat v těsné blízkosti prstů a nohu dobře stlačit. Na druhé straně, pokud se chystáte chodit po plochém terénu, vynechte první dva páry kovových oček a navlékněte tkaničky pouze od tohoto místa. Více na téma specifikace trekové obuvi jsme se věnovali v tomto článku.

Boty v pánském stylu se šněrováním podle dámské verze

Líbí se Vám boty v pánském stylu, tzv. oxfordky? Jsou velmi stylové, naučte se jak je správně zavazovat.

Pro maximální styl, místo klasických tkaniček pořiďte saténové stuhy v kontrastní, nebo stejné barvě jako boty. Oxfordky se stuhovými saténovými tkaničkami vypadají velmi elegentně a žensky. Budou Vám slušet k saku a společenským kalhotám i k šatům.

Autor

Ewelina Gajoch

Jsem milovnicí módy high fashion, ale pro své každodenní outfity se inspiruji pařížskými influencerkami a nadčasovým francouzským stylem. Zajímám se také o malbu, velmi se mi líbí obrazy Edwarda Hoppera. Dále mám ráda cestování a Harryho Pottera.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít