Jak vrátit svým botám lesk a svěžest?

2 min.

Chcete-li, aby byly vaše boty stále nablýskané a voňavé, jako když jste je koupili, bude dobré zaměřit se na pečující přípravky. Díky nim budou vaše boty stále jako nové. Na následujících řádcích se podíváme, co nám dnešní obuvnický trh nabízí. Určitě si vyberete i vy.

Proč boty ztrácejí svěžest?

Není nad vůni nově koupené obuvi. Jak už to tak ale chodí, po pár dnech nošení je vůně novoty pryč. Co tedy dělat, aby naše boty neztrácely na svěžesti i po týdnech nošení? Odpovědí jsou výměnné vložky do bot, pečující spreje, svěží emulze a šampony na boty. Díky zmíněným prostředkům budou naše boty oplývat svěžestí. Na následujících řádcích si povíme nejen jak osvěžit boty, ale také jak zmíněnou svěžest v botách udržet.         

Jak odstranit nepříjemný zápach z obuvi pomocí domácích prostředků?

Jak odstranit nepříjemný zápach z obuvi? Tuto otázku si klade mnoho z nás. Základem jsou speciální pečující prostředky na boty. Může se však stát, že je nemáme z nějakého důvodu po ruce. V takovém případě můžeme použít i některé z domácích prostředků. Že nevíte které? Čtěte dále! Babské rady říkají, že se lze zápachu v botách zbavit pomocí vody s octem či díky citronové šťávě. Zmíněné ingredience nalijeme do rozprašovače a vystříkáme jimi naše boty. Pak je třeba nechat je pořádně vyschnout na stinném a suchém místě. Také se můžete sejít s doporučením, které radí, abychom vysypali zapáchající boty jedlou sodou, popř. práškem do pečiva. Někteří dokonce v boji se zápachem bojují pomocí mořské soli. Tyto nekonvenční postupy se hodí opravdu jen pro výjimečné situace. Pokud je to alespoň trochu možné, doporučujeme použít pro zachování svěžesti vaší obuvi speciální pečující přípravky, které zohledňují specifické vlastnosti materiálu vaší obuvi. Boty se vám za to poděkují.     

Jak odstranit nepříjemný zápach z obuvi pomocí domácích prostředků?      

Jak osvěžit obuv pečujícími přípravky?

Jak odstranit zápach z obuvi? To je oč tu běží. Můžeme si pomoci speciálními vložkami do bot. Doporučujeme zejména typy s antibakteriální úpravou, které nejen že pohltí nepříjemný zápach, ale také likvidují bakterie již v samotném zárodku. Vložky do bot by měly být vyrobené z kvalitních, ideálně přírodních materiálů. V dnešní době jim však mohou konkurovat i syntetické typy, které často používají rekreační i vrcholoví sportovci. Do obuvi s podpatky zase zvolte gelové a silikonové vložky či polovložky. Ty chrání vaše chodidlo, ale také vnitřní část boty před poškozením a ošoupáním. A jaké jsou další postupy jak osvěžit boty uvnitř ? Nejlepším řešením jsou osvěžovače a deodoranty na obuv. Ty obsahují velmi často příměs stříbra a oxidu křemičitého. Stříbro likviduje nechtěné bakterie a oxid křemičitý pomáhá odstranit nepříjemný zápach. Použít můžeme i pečující šampon na boty.                      

 Jak osvěžit obuv pečujícími přípravky?

Jak pečovat o boty, aby zůstaly svěží co nejdéle?

Chceme-li, aby si naše boty zachovaly svěží vůni co nejdelší časové období, měli bychom jim věnovat zvýšenou péči. Osvěžení obuvi je krátký proces, který dodá vašim botám dlouhodobě trvající svěžest. Stačí použít deodoranty a osvěžovače do obuvi, antiperspiranty. Důležité je, abychom nechali boty po nástřiku na suchém a stinném místě. Jedině tak dobře vyschnou a my se můžeme těšit z dokonalého výsledku. Na trhu existuje také šampon na boty, který dokáže vaše boty osvěžit i zvenčí. Pro svěží boty je vhodné používat i zmíněné vložky do obuvi. Těmi prodloužíme životnost obuvi až o několik let.         

Doporučené
logo signet
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít