Jak vybrat dětské kožené sandály? Poznejte osvědčené metody

2 min.

Víte, že nadměrné pocení nohou může u dětí způsobovat kožní infekce a zvyšovat riziko vzniku otlaků? Je to častý problém. Můžete tomu předejít zvolením prodyšné obuvi v horkých letních dnech. Nejvhodnější budou proto kvalitní dětské kožené sandály. Nezapomeňte vybrat správnou velikost!

Hledáte radu jak vybrat vhodné sandály pro děti? Níže najdete pár osvědčených rad.

Věnujte pozornost materiálu

Není kůže jako kůže. Právě proto, když chcete vybrat vhodné kožené sandály, věnujte pozornost rozdílům mezi přírodní lícovou kůží a semišovou kůží, ze které jsou sandály vyrobeny.

Lícová kůže (useň):

Semišová kůže:

Vyberte typ materiálu, které splňuje vlastnosti podle Vašich představ!

Rada experta

Bez ohledu nato, jaký typ materiálu vyberete, vždy používejte vhodně zvolený přípravek pro impregnaci podle typu kůže. Prodloužíte tím vlastnosti obuvi a zabráníte jejímu poškození.

Podešev je důležitá

5615

Občas se stává, že při výběru dětských sandálů nevěnujete dostatečnou pozornost typu podešve. Rodiče se soustřeďují na materiál, ze kterého je vyroben svršek obuvi – v případě sandálů popruhy, je důležité aby správně držely chodidlo dítěte při pohybu a netvořily se odřeniny nebo otlaky. Podešev je ale neméně důležitá, protože odpovídá za rozložení chodidla v botě. Nejvhodnější bude podešev vyrobená z elastické pěny, která se noze přizpůsobí. Velmi dobrá je také korková podešev, která je již tvarovaná a může pomoci správně formovat dětská chodidla. Tvar takové podešve by měl být širší v palcích, důležité je věnovat pozornost šířce obuvi, tak aby chodidlo rovnoměrně sedělo v lůžku podešve.

Zvolte velikost dětských kožených sandálů

Správně zvolená velikost je klíčová pro pohodlí Vašich ratolestí. Víme, že není snadné s dítětem vyzkoušet mnoho párů bot, než najdete ty které padnou jako ulité. Proto jsme pro Vás připravili několik osvědčených tipů, které Vám usnadní výběr správné velikosti.

  1. Obkreslení chodidla na listu papíru – poproste dítě aby si stouplo nohou na listu papíru A4, chodidlo obkreslete a změřte délku mezi nejvzdálenějšími body.
  2. Způsob s brčkem – poproste dítě aby si stouplo na brčko položené na zemi, označte body podle místa paty a palce a poté přistřihněte nůžkami. Takto připravené brčko Vám poslouží jako snadná pomůcka při výběru správné velikosti

Zapínání u sandálů

Komfort dítěte v sandálech závisí také na typu zapínání jaké mají popruhy nebo řemínky. Nejvhodnější pro děti bude páskové zapínání na suchý zip. Takové zapínání na suchý zip šetří Váš čas i Vašeho dítěte. Sandály se snadno obují i sundají. Jinou variantou je zapínání na přezky. Takto řešené sandály jsou vhodnější pro děti od 7 let.

Vybírejte boty společně s dítětem

Co způsobí, že dítě bude rádo nosit sandály bez odmlouvání? Když si vybere ty, které se mu líbí. Jistě každému rodiči záleží především na funkčnosti a jiných prospěšných vlastnostech obuvi, děti zase nejvíce zajímá barva nebo vzor sandálů. Jak v takovém případě najít model, který bude splňovat všechny požadavky? Při hledání sandálů vyberte maximálně 3 modely, které splňují Vaše kritéria a dejte dítěti na výběr, ať samo určí které se mu nejvíce líbí. Tímto způsobem můžete s dětmi projít nabídku internetového obchodu podle Vašeho výběru. Širokou nabídku různých druhů dětské obuvi najdete na eobuv.cz. Najděte boty podle představ Vás i Vašeho dítěte.

Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.
Doporučené
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!
Zkontrolujte v obchodě
Kabelky Michael Kors, Dámské bílé sneakersy, Dámská obuv Salomon, Kabelky Liu Jo, Peněženky Tommy Hilfiger, Dámské černé tenisky, Pánská obuv Geox, Dámská obuv Crocs

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít