Ačkoli – podle tradice – má na svatbě zářit především nevěsta, není nic zvláštního na tom, že i vy jako host, chcete na této události vypadat co nejlépe. Jaké boty si vybrat, abyste v nich bezbolestně protančila celou noc a vypadala přitom perfektně?

Už jen při pomyšlení na to, že máte celou noc strávit ve společenských botách se vás jímá hrůza? Zcela zbytečně! Využijte naše tipy a přesvědčte se na vlastní kůži, že pohodlné boty na svatbu skutečně existují!

Lodičky na svatbu

Začněme od klasiky. Většina z nás při slavnostních příležitostech – a takovou svatba nepochybně je – sáhne po elegantních a módních lodičkách. Není nad čím přemýšlet – tento model krásné zvýrazňuje nohy, zeštíhluje a prodlužuje postavu a dodává značnou dávku ženskosti. Nezapomínejte však na to, že na svatbě bychom se měli především bavit, proto se vyhněte příliš vysokým podpatkům nad 10 centimetrů. Dokonalým kompromisem mezi pohodlím a efektním vzhledem budou 8-centimetrové podpatky. Pohyb a tanec v nich není tak obtížný a budou vypadat perfektně v kombinaci s kolovou sukní i s koktejlovými šaty.

Když ne jehlové podpatky tak co tedy?

Nechcete se vzdát podpatků, ale zároveň se necítíte dobře na tenkých, jehlových podpatcích? Neobyčejně módním a zároveň mnohem pohodlnějším řešením budou lodičky na širším sloupkovém podpatku. Díky větší ploše podpatku se váha těla rovnoměrně rozloží na celé chodidlo. Zároveň jde o ideální řešení pro dámy s širokými lýtky – širší podpatek dokonale vyrovná proporce a opticky zeštíhlí nohy.

Pokud přemýšlíte, jaké boty zvolit k dlouhým šatům na svatbu, máme pro vás tip – v této roli se skvěle osvědčí lodičky na platformě. Jsou vyšší než tradiční lodičky a díky platformě poskytují tyto lodičky větší komfort při chůzi – a to je na svatbě velmi podstatné. Jaká obuv na svatbu se zase osvědčí v létě? Rozhodněte se pro vzdušné elegantní sandály na podpatku – modely na jehlovém nebo sloupkovém podpatku budou vypadat neobyčejně žensky a kromě toho poskytnou nohám potřebnou prodyšnost.

Obuv na svatbu na nízkém podpatku

Hodí se pro slavnostní příležitosti i obuv na nízkém podpatku nebo dokonce s plochou podrážkou? Samozřejmě! Je stejně elegantní jako modely na vysokých podpatcích. Dámy, které se nechtějí vzdát několika centimetrů navíc, se mohou rozhodnout pro lodičky na nízkém podpatku. Modely v béžové barvě se budou hodit téměř ke všemu. Pokud se chystáte na svatbu, klidně sáhněte po zdobených lodičkách – hitem jsou podpatky zdobené drobnými kamínky.

Balerínky v roli bot na svatbu? Proč ne! Ploché boty jsou dobrým východiskem pro dámy, které si chtějí dopřát maximální pohodlí a chystají se protančit celou noc. Je to dobré řešení i v případě, pokud se obáváte, že ve vysokých podpatcích “přerostete” svého partnera.

Nemusíte se bát, že balerínky nebudou vypadat dostatečně elegantně. Výběrem vhodného modelu formálního střihu zaručeně zazáříte.

Tip stylistky

Pokud se rozhodnete pro ploché boty na svatbu, nevybírejte si k nim bohatě řasené nebo balonové šaty. Postava by mohla působit těžkopádným dojmem.

Jak si vybrat obuv k šatům na svatbu?

Už máte střih, ale co s barvou? Na našem blogu jsme již psali o tom, jaké boty zvolit k bílým, černým, tmavě modrým, žlutým, s květinovým vzorem nebo s leopardím potiskem a mnoha dalším. Díky těmto průvodcům nebude výběr vhodných bot představovat žádný problém. Už víte, jaké boty si obout k šatům na svatbu, ale máte obavy, že vám nesednou? Přečtěte si naše tipy, jak rozchodit a roztáhnout lodičky, abyste mohla bez obav protančit celou noc!

Autor

Agnieszka Ślęzak

I když se může zdát, že lodičky a conversky nejdou ruku v ruce, právě tyto boty mají v mém botníku výhradní místo. Můj styl definuje černá barva a kousky s květinovými vzory. Jsem milovnicí černého humoru, filmů Quentina Tarantina a zvířat.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.