Jak vyčistit boty od oleje?

1 min.

Mysleli jsme si, že nikdy nenastane situace ve které budeme přemýšlet o tom, jak správně vyčistit boty od oleje. Bohužel, tento nepříjemný zážitek nás donutil k tomu, že jsme museli začít hledat řešení tohoto problému. Nebylo to vůbec zřejmé, protože model na kterém se objevila špína je z těžko čistitelného materiálu – nubuku.

Nevíme, jestli se problém týká také Vás, ale kdysi se nám vylil na čerpací stanici z hadice benzín, přesně na boty. Pokapali jsme si benzínem staré, ale velmi oblíbené boty Jordan 3 Stealth. Pár kapek, ale i tak bylo špíny opravdu hodně.

Zeptali jsme se sami sebe, co s tím uděláme a odpověď byla jasná. Vyčištění takových mastných skvrn od oleje je přece nemožné. Mysleli jsme si, že to je konec těchto bot, které máme za prvé rádi, za druhé jsou velmi pohodlné a za třetí se hodí skoro ke všemu. Už jsme se psychicky připravovali na vyhození. No… protože jak můžeme vyčistit boty od oleje?

9917

Podívejte se i my máme doplňky k čištění obuvi v internetovém obchodě eobuv.cz!

Odstranění oleje se ukázalo být jednodušší než se nám zdálo

Ale než se těchto bot zbavíme a vyhodíme je do koše, tak proč přece jenom je nezkusit zachránit? Nechtěli jsme velmi riskovat, protože kromě skvrn byly boty stále vyhovující a hodily se k dalšímu nošení. I kdyby se měly využít jenom k vynášení smetí nebo k úklidu sklepu.

Použili jsme čistící prostředek od Crep Protect.

Jednoduché používání – postříkali jsme boty čistícím prostředkem, setřeli a … skvrny zmizely. Znečištění bot samozřejmě nebylo velké, ale skvrn bylo dost, což je také vidět na přiložené fotce. Skvrny byly také na botech dost dlouho +- 3 týdny.

Nevíme proč, ale velmi jsme pochybovali o tom, že se cokoliv povede a skvrny zmizí. Možná proto, že materiál na Stealth je nubuk a skvrny by se teoreticky neměly dát odstranit? Máme velkou radost, že jsme se mýlili a boty vypadají znovu… čistě.

Rada experta

Je dobré mít doma několik dobrých čistících prostředků k péči o obuv, určitě impregnaci a také šampón nebo univerzální sprej na čištění bot.

Také nevíme, jestli by stejným způsobem nefungoval čistící přípravek Jason Mark. Bohužel, ani jeden z přípravků jsme během této situace neměli po ruce. Přemýšleli jsme i o tom, zda by stejným způsobem nefungovalo obyčejné mýdlo s letní vodou. Nic to nemění na tom, že se nám boty podařilo vyčistit a jsme z toho nadšeni!

Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.
Doporučené
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!
Zkontrolujte v obchodě
Dámské bílé sneakersy, Kabelky Liu Jo, Pánská obuv Geox, Dámská obuv Guess, Peněženky Tommy Hilfiger, Černé dámské polokozačky, Kabelky Michael Kors, Dámská obuv Skechers

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít