Lakované boty zažívají svůj velký návrat do módního světa a lze říci, že jsou rok od roku stále populárnější. Pokud proto přemýšlíte, jak vyčistit lakované boty tak, abyste se z jejich vzhledu mohli těšit mnoho sezón, čtěte dále a poznejte ověřené metody jejich čištění, díky kterým dosáhnete kýžený efekt.

Mléko místo vody nebo speciální přípravky? Zjistěte, jak čistit lakované boty!

Pravidelné čištění lakované obuvi

Pro dosažení požadovaného efektu je důležitá zejména pravidelnost. Tak, jako semišovým botám neprospívá časté mytí, je naopak v případě lakové obuvi základním pravidlem pravidelné čištění a ošetřování.

Proč? Protože pravidelným odstraňováním nečistot z vrchní, lesklé vrstvy předejdeme postupnému znehodnocování bot. Díky takovému postupu si boty zachovají lesklý a elegantní vzhled po dlouhou dobu. Lesklá vrstva lakované kůže má i jiné, funkční vlastnosti – nepodléhá znečištění tak, jak vrstva koženého materiálu nacházející se pod ní. Čím déle ji uchováme v dobré kondici, tím snazší bude čištění takových bot. Ideální je, když lakované boty čistíte po každém jejich použití – není to vůbec takové náročné, jak si mnozí myslí.

Způsoby čištění lakované obuvi

Čištění lakovaných bot není náročné – postačí si vytvořit správné návyky a postupovat podle následujících kroků:

  • Mějte vždy po ruce několik flanelových hadříků.

  • Namísto vody nalijte do malé misky trochu mléka a navlhčete ním hadřík.

  • Takto navlhčeným hadříkem jemně potírejte boty, dokud nezmizí veškeré nečistoty.

  • Vytřete boty do sucha.

  • Na závěr obuv vyleštěte speciálním přípravkem.

Na jejich leštění a impregnaci, které je nezbytnou součástí péče o tento materiál, budete potřebovat profesionální přípravky určené na lakovanou kůži. Velký výběr přípravků tohoto typu přípravků najdete na eobuv.cz.

Rada experta

Pokud nemáte po ruce příslušný přípravek na leštění lakované kůže, použijte kvalitní krém na ruce.

Jak odstranit rýhy z povrchu lakovaných bot?

Čištění lakovaných bot od nečistot je jedna věc a odstraňování rýh vznikajících na jejich povrchu, je věc druhá. Jak se zbavit rýh tvořících se na botách pokrytých vrstvou laku? Použijte k tomu kosmetickou tyčinku namočenou do odlakovače na nehty bez acetonu.

Nezapomínejte však na to, že tímto jednoduchým trikem odstraníte rýhy, ale ne praskliny nebo zářezy, které mohou vznikat na lakované kůži. Na to, abyste jim vyhnuli, je důležitá pravidelná, správná péče o lakovanou obuv.

Upozornění!

Výše popsané rady vždy předem kontrolujeme na vlastní obuvi. Může se ale stát, že tyto rady ne vždy budou úspěšné, což může mít za následek poškození obuvi. Nezapomeňte, že rady a tipy popsané v tomto článku používáte na vlastní nebezpečí a výše uvedený text nemůže být základem pro případnou stížnost a reklamaci.

Autor

Ewelina Gajoch

Jsem milovnicí módy high fashion, ale pro své každodenní outfity se inspiruji pařížskými influencerkami a nadčasovým francouzským stylem. Zajímám se také o malbu, velmi se mi líbí obrazy Edwarda Hoppera. Dále mám ráda cestování a Harryho Pottera.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít