Lodičky jsou součástí mnoha outfitů od těch každodenních až po společenské. Nosíme je na plesy, oslavy, na rande či na párty. Všechno to zní krásně…ale jak vydržet v lodičkách celou noc? Existují jednoduchá a efektivní řešení. Jaká? Přečtěte si náš článek a dozvíte se více!

Stříkání nohou deodorantem je jen jedním z mnoha ověřených triků. Poznejte všechny!

Jak vydržet v lodičkách na párty?

Blíží se výjimečný večer, který plánujete protančit? Skvělé! Dovolte, abychom vám představili pár tipů, jak vydržet několik hodin v botách na vysokém podpatku a…netrpět při tom. Je to mnohem jednodušší, než se zdá.

Protože KVALITA je klíčová!

Zárukou pohodlí bývá kvalita obuvi. A tedy: čím kvalitnější boty koupíte, tím déle v nich vydržíte. Nezapomínejte, že boty vyrobené z přírodní kůže se lépe přizpůsobí tvaru chodidla než modely vyrobené ze syntetických materiálů, díky čemuž je i riziko otlaků menší.

Kromě toho: přírodní kůže zajišťuje lepší prodyšnost než obuv z eko kůže. V souvislosti s tím se nohy potí méně a nekloužou po stélce boty. Nechcete investovat do drahých lodiček? Využijte některou ze slev v internetovém obchodě eobuv.cz.

Líbí se vám lodičky na fotografii? Jde o model značky Aldo z lakované ekologické kůže

 

Detaily jsou důležité

Dříve než se rozhodnete pro konkrétní model bot se ujistěte se, zda:

  • je podpatek stabilní,

  • jsou švy měkké a ploché (díky čemuž nebudou vznikat otlaky),

  • je podrážka lodiček natolik elastická, abyste v ní mohla svobodně tančit.

Podle názoru mnoha žen je lepší na celovečerní párty zvolit lodičky se zaoblenou nebo otevřenou špičkou. Špicaté modely – ačkoli zpočátku mohou být pohodlné – často bývají příčinou vzniku otlaků.

8433

Abyste si zajistily lepší stabilitu, rozhodněte se pro lodičky na o něco širším podpatku.

Objevte sílu deodorantu!

Kdybyste se zeptaly profesionální modelky, jak vydržet v lodičkách celý den, určitě by odpověděla – použijte deodorant nebo pudr. Pokud chodidla před obutím nastříkáte deodorantem (nebo přepudrujete), budou se podstatně méně potit. Díky této jednoduché technice předejdete tvorbě otlaků a vaše chodidla zůstanou po celou noc suchá.

Tip módní expertky

Jednou z metod, pro kterou se často rozhodují hvězdy, je slepení dvou prstů. Pomocí obyčejné náplasti slepte 3. a 4. prst. Takovým způsobem odlehčíte nervy umístěné v této části chodidla.

Vložky, polovložky a patní vložky

Chůzi v lodičkách usnadňují také silikonové vložky nebo polovložky. Tyto neviditelné obuvnické doplňky splňují řadu důležitých funkcí. Zaprvé: předcházejí klouzání chodidla v botě. Zadruhé: chodidlům zajišťují měkkost a současně zajišťují lepší tlumení nárazů. Trochu jinou úlohu plní patní vložky, neboli zapatěnky. Osvědčí se v případě, kdy vysoký svršek boty mechanicky odírá patu nebo pokud jsou lodičky příliš velké.

8434

Gelové polovložky zabrání klouzání chodidel uvnitř boty.

Technika chůze

Nesprávná chůze v lodičkách je častou příčinou bolesti – a to se netýká jen chodidel, ale i páteře. Pokud potřebujete několik tipů jak správně chodit v lodičkách, přečtěte si průvodce na našem blogu.

Věříme, že některý z výše uvedených způsobů vám pomůže vydržet v lodičkách bezbolestně celou noc. Příjemnou zábavu!

Autor

Agnieszka Bednarek

Jsem estétka a nadšenkyně nekonvenčních spojení a outfitů s martenskami. Řídím se heslem Salvadora Dalího − „základem všech vítězství je…oděv!”. Zajímám se o tajemství navrhování módy. Definuji to, co není zdefinováno.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít