Jak zabezpečit bílé boty. Pár praktických rad

2 min.

Bílé boty jsou krásné, díky tomu jsou čím dál tím víc vybírány většinou z nás. Tenisky, sneakersy, lodičky nebo dokonce kozačky této barvy, jsou dokonalým doplňkem outfitu bez ohledu na roční období. Jak ale zabezpečit bílé boty tak, aby si zachovaly svůj původní, dokonalý vzhled?

Bílé boty se poměrně lehce špiní, v důsledku toho na nich můžete vidět i tu nejmenší skvrnu. Návod na jejich správné ošetřování existuje. Poznejte ho!

Zaprvé – impregnace!

I když mnozí z nás už o tom slyšeli, ne každý to dělá. Možná i Vás odrazuje fakt, že impregnace vyžaduje určitou systematičnost a často i nákup speciálního přípravku určeného na konkrétní typ materiálu. Impregnace se ovšem skutečně oplatí – a to doslova.

Bílé boty zabezpečené impregnačním přípravkem jsou chráněné před nečistotami, díky čemu ušetříte čas, který je třeba věnovat jejich čištění. Co je však nejdůležitější, impregnace může obuv chránit před znečištěním, které nejde odstranit. A taková skvrna, které se nedá zbavit, určitě Vašim oblíbeným teniskám, sneakers nebo lodičkám, nepřidá na kráse.

Krém na bílé boty a nejen to. Co třeba mít?

Pokud chcete svým bílým botám dopřát co nejlepší péči, kromě impregnátu je dobré si zajistit několik produktů určených na boty tohoto typu:

  1. krém na bílé kožené tenisky – tento produkt dokáže dělat zázraky! Dobře kryje, vyrovnává barvu a vyplňuje drobné poškození materiálu;

  1. emulze na bílé boty – můžete ji použít jak na hladkou, syntetickou, ale i na textilní obuv. Emulze rozjasňuje a navrací botám originální vzhled;

  1. renovátor na bílou obuv – oživuje barvu, vyplňuje drobné nedostatky a zlepšuje celkový vzhled bot. Můžete ho používat na koženou obuv, boty ze syntetických materiálů a bílé podrážky;

  1. korektor na bílé boty – osvědčí se především na oživení sneakers bot. Funguje podobně jako krém na boty, osvěžuje a zvýrazňuje barvu a ukrývá menší nedostatky.

Tip experta

Dobrou volbou je i používání vložek do bot, které zlepšují komfort nošení bot a umožňují zachovat hygienické prostředí uvnitř boty. Vložky pomáhají odvádět vlhkost, zajišťují potřebnou prodyšnost a v případě potřeby se dají lehce vyměnit.

10959

Bílé plátěnky a tenisky vypadají skvěle a hodí se k mnohým outfitům. Jejich udržení v čistotě ovšem může být nemalou výzvou.

Když se bílé boty ušpiní… Co s tím?

Bohužel, občas se znečištění nevyhneme, ale i na to existuje řešení. Pokud chcete vyčistit bílé boty vyrobené z kůže, nejdřív jemně odstraňte nečistoty hadříkem nebo houbičkou a mýdlem. V těžko dostupných místech můžete použít zubní kartáček. Následně mýdlo opláchněte a boty vysušte papírovými ručníky. Když se boty vysuší, naneste na ně krém nebo pastu na bílou obuv.

Jak vyčistit bílé boty? Použijte tekutý prací prostředek a prášek na praní a postupujte stejně jako v případě kožených bot. Můžete použít i sodu nebo ocet zředěný vodou v poměru 1:5 – díky tomu na teniskách nezůstanou žádné žluté skvrny.

Důkladnou a pravidelnou impregnací dosáhnete dokonalou bílou barvu Vašich oblíbených bot. Využijte výše uvedené rady a noste bílé boty bez obav!

Upozornění!

Výše popsané rady vždy předem kontrolujeme na vlastní obuvi. Může se ale stát, že tyto rady ne vždy budou úspěšné, což může mít za následek poškození obuvi. Nezapomeňte, že rady a tipy popsané v tomto článku používáte na vlastní nebezpečí a výše uvedený text nemůže být základem pro případnou stížnost a reklamaci.

Pamatujte!

Praní obuvi v pračce může znamenat ztrátu nároku na reklamaci v záruční lhůtě. Myslete prosím na tuto skutečnost předtím, než se rozhodnete prát obuv v pračce.

Doporučené
logo signet
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!
Zkontrolujte v obchodě
Dámská obuv Tommy Hilfiger, Kabelky Liu Jo, Dámská obuv Guess, Dámské bílé sneakersy, Dámské černé tenisky, Pánská obuv Geox, Černé dámské polokozačky, Kabelky Michael Kors