Připravit, pozor, start! A co v případě, že jsou start a cíl na stejném místě? Trénink na běžeckém pásu má řadu výhod. Můžete cvičit bez ohledu na atmosférické podmínky a rušit vás nebudou ani zvědavé pohledy kolemjdoucích. Ale, stejně jako u každé jiné sportovní aktivity, je obtížné dosáhnout konkrétní výsledky bez předchozí přípravy. Dovolte, abychom vám poradili při výběru vhodných bot na běžecký pás, které budou mít vliv na kvalitu (a pohodlí) vašeho tréninku!

“Pokud běháte, jste běžec. Není důležité, jak rychle ani jak daleko “- říkával americký maratónský běžec John Bingham. Přijměte výzvu!

Jaká obuv je vhodná na bežecký pás?

Elektrický běžící pás na rozdíl od mechanického (magnetického) není poháněn silou svalstva, ale motorem. Aby byl trénink na pásu efektivní, začněte od výběru vhodné obuvi. Čím by se měla vyznačovat? Rádi vám poradíme. Přinášíme vám několik základních pravidel, na které byste se měli zaměřit při výběru běžecké obuvi:

  • PODRÁŽKA

Není natolik důležitá jako v případě terénního běhu. Přesto by měla zajišťovat optimální tlumení nárazů a měla by se vyznačovat dobrou přilnavostí. A přestože drsný povrch běžeckého pásu zabraňuje uklouznutí, boty s nepravidelným členitým dezénem zajistí chodidlům lepší stabilitu.

7974

Jaké boty na běžecký pás? Značkové modely jsou dostupné v nabídce internetového obchodu eobuv.cz.

Tip experta

Než přistoupíte k samotnému běhu, věnujte pozornost zahřátí svalstva (5-10 min.). Takovým způsobem připravíte organismus na fyzickou aktivitu a zároveň zmenšíte riziko úrazu.

  • PRODYŠNÝ SVRŠEK

Abyste zredukovali pocení chodidel, zaměřte se i na materiál, ze kterého byl svršek bot vyroben. Optimální větrání a termoregulaci zajistí modely s prodyšnou síťkou, např. značky Reebok.

Víte, že…?

Na chodidlech se nachází nejvíce potních žláz.

  • VLOŽKA

Splňuje řadu důležitých funkcí. Vhodně profilovaná vložka podporuje tvar klenby, čímž udržuje optimální napětí svalů a vazů. Kromě toho zvyšuje tlumení nárazů a, což je velmi důležité, pohlcuje vlhkost a díky tomu zabraňuje množení bakterií. Pokud si chcete zajistit maximální komfort, nezapomeňte zohlednit tyto významné faktory!

7975

Líbí se vám dámské tenisky na běžecký pás na fotografii? Podobné najdete zde.

Tip experta

Chodidlo při běhu neustále pracuje. Důležité tedy je, aby boty určené pro fyzickou aktivitu byly o něco větší (přibližně o 0,5 cm) než ty, které využíváte na každodenní nošení.

Poběžte za svými sny

Abyste si zachovali formu po celý rok, v zimě můžete běhat na běžeckém pásu, v létě zase v přírodě nebo v nedalekém parku. Nezapomínejte ale, že jde o dvě rozdílné aktivity, takže je třeba vybrat pro oba případy speciální obuv. Pokud přemýšlíte, jaké vlastnosti musí splňovat sportovní modely určené na aktivity pod širým nebem, doporučujeme přečíst další články na našem blogu: Dámská bežecká obuv – jaký druh vybrat?, Pánská běžecká obuv. Praktické rady jak vybrat správný model.

Pořídili jste si už vhodnou obuv pro běh na běžeckém pásu? Výborně, ale stále nevíte, jak na něm správně cvičit? Nechte se inspirovat v následujícím videu:

Jak vyplývá z výzkumů dánských vědců, pravidelné běhání prodlužuje život o přibližně 6 let. Neváhejte proto, začněte s tréninkem na běžeckém pásu a užívejte si radost ze sportu!

Autor

Agnieszka Bednarek

Jsem estétka a nadšenkyně nekonvenčních spojení a outfitů s martenskami. Řídím se heslem Salvadora Dalího − „základem všech vítězství je…oděv!”. Zajímám se o tajemství navrhování módy. Definuji to, co není zdefinováno.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít