Jaké boty k červeným šatům? Najděte ty nejmódnější kombinace

3 min.

Červené šaty k sobě strhávají pozornost, a proto je potřeba věnovat zvýšenou pozornost při jejich kombinování s dalšími doplňky. Boty jsou jednoznačně dalším důležitým prvkem každého outfitu a měly by být perfektně sladěny jak s oblečením, tak s dalšími doplňky outfitu.

Boty k červeným šatům – zlaté, stříbrné nebo možná barevné?

Červené šaty by měla mít v šatníku každá žena. Je to módní kousek, který bezesporu připoutá pozornost. Žena si je bere, když chce zazářit, vyniknout, strhnout na sebe pozornost nebo když má červenou barvu v oblibě. Jaké boty k červeným šatům zvolit může být někdy oříšek. Vždy záleží na tom, jaký typ červených šatů nosíte, jaké doplňky volíte a jak bude působit celkový outfit. Je mnoho možností, jaké boty k červeným šatům vybrat.

Pokud chcete působit elegantně, budou skvělou volbou boty zlaté nebo stříbrné. V nabídce jsou je celá řada bot na podpatku, balerín, sandálů, které svou barvou podtrhnou vaši ženskost. Zlaté boty k červeným šatům působí honosně a svátečně. Kombinace červená – zlatá je královská. Můžete ji volit do společnosti, na kulturní akce, do divadla nebo na ples. Skvěle můžete kombinovat se zlatými doplňky, ke kterým patří i šperky. Krásné rudé šaty se zlatými páskovými boty, zlaté náušnice, prstýnek nebo náhrdelník budou vypadat úžasně. Nezapomeňte vždy vhodně kombinovat i s kabelkou. Malé zlaté kabelky v kombinaci se zlatými botami jsou výbornou volbou do divadla.

Stříbrné boty k červeným šatům jsou další ušlechtilou volbou, která udělá ve společnosti parádu. Stříbrné boty fungují v kombinaci s červenými šaty podobně jako zlaté. Stříbrná barva je o něco civilnější, přesto si drží punc drahého kovu. Boty by opět mely být sladěny se šperky. Většinou má žena v oblibě buď zlato, nebo stříbro, proto doporučujeme nakupovat barvu bot podle naší preference. 

K červeným šatům můžeme volit i boty barevné, ale tady už musíme být obezřetné, abychom se nedopustily faux pas. Opět záleží na doplňcích a dalších částech outfitu. Platí, že odstín barevných bot by se měl objevit i jinde v outfitu, aby nevyčuhoval a nekazil celkový look. Pěkně můžou působit červeno – bílé puntíkaté baleríny, pokud přidáme stejně puntíkatou stuhu nebo čelenku do vlasů. Můžete nosit i výrazné plastové náušnice, které vhodně zkombinujete s barvou bot. Pěkné kombinace jsou také žlutá – červená, modrá – červená. Vyvarujte se kombinace zelená – červená, pokud ji nemáte důkladně promyšlenou. Tato kombinace většinou působí jako pěst na oko a ne nadarmo se říká červená, zelená, pro blázna stvořená.

Boty k červeným šatům - zlaté, stříbrné nebo možná barevné?

Jaké boty vybrat k červeným šatům na svatbu – baleríny, s podpatkem nebo lodičky?

Svatba je slavnostní výjimečná událost, na které chce každý zazářit. V dnešní rozvolněné době už si můžete dovolit i divočejší kombinace, vždy je ale dobré zjistit si, v jakém stylu se svatební slavnost ponese. Někdy má nevěsta s ženichem jasnou představu o barevné ladění svatby, proto se snažte jejich instrukce dodržovat. Navedou vás informace k dresscodu, které bývají uvedeny na pozvánce nebo svatebním webu dvojice. 

Podle typu svatby se rozhodněte, jaké boty k červeným svatebním šatům budou tou správnou volbou a pak zvažte, jestli se k události budou hodit klasické boty na podpatku, baleríny nebo lodičky. Baleríny mohou být nejpraktičtější a nejpohodlnější volbou, pokud je máte rozchozené. V opačném případě umí i tyto jednoduché boty potrápit puchýři. Pokud chcete na svatební hostině tančit, obujte boty, které vaše nohy znají a budou se v nich cítit dobře. Některé dámy nenechají dopustit na vysoké jehly a pokud se v takových svatebních botách umí dobře pohybovat, úspěch ve společnosti je zaručen.

Červené svatební šaty si můžou obléct pozvané dámy, ale někdy jde i o volbu moderní nevěsty, která se nechce podřídit diktátu bílé. Svatba laděná v odstínu červené barvy bude jistě rejem, na který nikdy nezapomenete. 

Červené boty k červeným šatům – není to faux pas?

Červené boty k červeným šatům je jedna z odvážnějších možností, ale může fungovat perfektně. Faux pas se v žádné případě nedopustíte, pokud zachováte styl outfitu a jemně ho doladíte dalšími doplňky. Můžete vybrat stejný odstín červené, ale dobře bude vypadat i kombinace se světlejší červenou nebo dokonce narůžovělou barvou. Speciální barva je pak rudá, která působí obzvlášť žensky. Ženy v ní vypadají svůdně a dohromady s rudými botami na podpatku budete neodolatelná.

Neměly bychom zapomenout také na kombinaci červená – černá. Je to odvážná divoká kombinace, kterou je třeba také dobře sladit v outfitu. Platí, že černá se v něm musí objevit a měla by být dodržen jeden odstín. Pěkně vypadají např. černé kožené boty s kabelkou ze stejného materiálu. Červené šaty s černými botami sluší také ženám s havraní kšticí.

Jaké boty k červeným šatům s krajkou? Nebojte se být divoká!

Jaké boty k červeným krajkovým šatům vybírat? Krajka evokuje romantiku, proto je dobré volit boty, které nebudou nijak robustní a nebudou k sobě strhávat pozornost. Zdobnost krajky je výrazná, proto se vyvarujeme přeplácanosti v dalších doplňcích a volíme jednoduchý model bot. I další doplňky volíme uvážlivě a vybíráme jednoduché komponenty. Není vhodné kombinovat krajku s další krajkou, která by vyznění modelu narušila.

Důležitá je také délka šatů. Boty k červeným dlouhým šatům by měly být drobnější a neměly by příliš strhávat pozornost. Dlouhé červené šaty ji zvládnou okouzlit bez dalších výrazných doplňků. Kratší červené šaty už snesou i výraznější boty. Platí že čím jednodušší šaty, tím víc můžeme popustit uzdu fantazie v doplňcích. Velké honosné červené róby naopak kombinujeme s drobnými botami a menší kabelkou.

Jaké boty k červeným šatům s krajkou? Nebojte se být divoká!

Doporučené
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!
Zkontrolujte v obchodě
geox, merrell, nike air max plus, vložky do bot, Nike Air Force, Pánské bílé tenisky, salomon, Crossbody kabelky Tommy Hilfiger