Jaké boty pro děti: na měkké nebo tvrdé podrážce?

1 min.

„Pokud nevíte, kam chcete jít, není důležité, kterou cestou půjdete” – říkávala kočka Šklíba z pohádky Alenka v říši divů. Není důležité kam, ale v čem. Zajistěte dítěti pohodlí na každý den díky správnému výběru bot. Moment, jaké vybrat: na měkké nebo tvrdé podrážce? O chvíli později poznáme odpověď!

Chodidla dítěte rostou spolu s ním. Pro jejich správný vývin jsou potřebné vhodné boty. Přečtěte si, jakou by měly mít podrážku!

Výhody bot na měkké podrážce

Vybrat vhodné boty pro dítě bývá náročné! Boty by neměly omezovat přirozený pohyb chodidel. Myslete na to, že naši nejmenší při prvních krůčcích pohybují chodidly v různých směrech. Abyste dítěti zajistili maximální svobodu pohybu, ideální volbou budou boty s měkkou a elastickou podrážkou. Díky ní dítě lépe „cítí” podlahu a díky tomu se naučí chodit rychleji.

12921

Vhodná podrážka bot pro děti napomáhá správnému vývinu chodidel.

Tip experta

Ideální je, pokud se podrážka ohýbá v jedné třetině délky (ze strany prstů!). Vyzkoušejte to ověřit v rukou.

Boty s měkkou podrážkou pro děti jsou nejen funkční, ale i pohodlné. Správně zvolená obuv bude mít vliv na pohodlí dítěte, které bude mít pocit, že kráčí naboso.

Fakty a mýty. Měkká vs tvrdá podrážka bot

Kdysi bylo rozšířené všeobecné přesvědčení, že dobré boty pro dítě musí mít tvrdou podrážku a pevnou patu. Tak, aby boty chránily chodidlo před vykloubením. Tato teorie se spolu s rozvojem dětské profilaktiky prolomila! Optimální obuv pro dítě by měla být pro chodidlo co nejpřirozenější; teda: s měkkou, poddajnou a přitom odolnou podrážkou. Jak říkají fyzioterapeuti − chodidlo dítěte nepotřebuje oporu, ale svobodu a pohyblivost, co napomáhá správnému vývinu svalů a růstu kostí.

12922

Při hledání dětských polobotek se zaměřte na měkkost podrážky.

Boty na měkké a tenké podrážce jsou mimořádně důležité především v prvních rocích života dítěte. Chodidlo uzavřené v pevné botě má znehybněné prsty, což navíc stěžuje udržování rovnováhy během chůze.

Tip pro rodiče

Pokud je to možné, dovolte dítěti kráčet naboso. Jak říkají pediatři, má to vliv na rozvoj svalů a vazů, jak i práci mozku, do kterého se dostává více podnětů.

12923

Pohodlné sandály na měkké podrážce jsou ideální volbou na teplé dny.

Nezapomínejte na to, že zdravé chodidlo je základ správného vývoje Vašeho dítěte. Dětské boty na měkké podrážce hledejte v nabídce internetového obchodu eobuv.cz.

Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.
Doporučené
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!