Jaké boty se hodí k lacláčům? Nechte se inspirovat módou z 90. let!

2 min.

V 90. letech je nosili právě všichni – od Vévodkyně Diany až po Cher nebo Eminema. Mluvíme tady o lacláčích, které dnes prožívají druhé mládí. I přes to, že se většině spojují především s dětskou nebo těhotenskou módou, dokážeme Vám, že se v nich kryje velký potenciál. Jaké oblečení nebo boty se hodí k lacláčům? Už za chvíli se všechno dozvíte!

Vydejte se na sentimentální cestu a prohlédněte si fotky Vaši maminky z mládí. Budeme hádat, ale určitě alespoň na jedné fotografii má charakteristický overal.

Čím jsou lacláče a proč je ženy milují?

Podle definice ve slovníku: lacláče jsou kalhoty s kšandami, které mají čtvercovou náprsenku podobnou zástěře. Nejčastěji se objevují vyrobené z denimu, ale nejen tak! Mezi ženami jsou velmi oblíbené lacláče z manšestru nebo už trochu méně z bavlny. Móda na tyto overaly se objevila v šílených 90. letech XX věku. Popularitu lacláčů také poháněly hvězdy popkultury, například Sarah Jessica Parker nebo Jennifer Aniston, která nosila džínové lacláče i v seriálu „Přátelé”.

View this post on Instagram

There’s always two sides to a story.

A post shared by Friends (@friends) on

Kdybychom se zeptali žen proč nosí lacláče, určitě bychom slyšeli hodně různých odpovědí. Například „jsou vhodné pro těhotné”, „tak se oblékají děti” nebo „je to pracovní oděv”. Na všechny tyto názory můžeme lehce najít odpověď. Stačí si připomenout, že lacláče nosila dokonce samotná ikona elegance, Vévodkyně Diana:

View this post on Instagram

"Somewhere beyond right and wrong, there is a garden. I will meet you there". -Rumi

A post shared by ???????? ????? (@diana.princess.wales) on

Často přemýšlíme o tom, jestli nás náhodou lacláče nedělají tlustší. Koneckonců jsou dost široké a nemají žádné zvýraznění v pase. Je překvapující, že charakteristický overal (pokud ovšem má odpovídající střih) nám dovolí zakrýt všechny nedokonalosti. Pamatujte si, že není dobré si vybírat střih a model, který nám obepíná tělo a má zúžené nohavice.

Jaké boty se hodí k lacláčům?

S určitostí můžeme říct, že se rozhodně k nim nehodí boty, které používáte na zahradu! V dnešní době nejčastěji spojují všechny hvězdy charakteristické overaly s botami Vans nebo Converse. Myslíme si, že se především jedná o pohodlí. Navíc, ne od dnešního dne víme, že plátěnky se dokonale hodí k denimu. Abyste získali zajímavý streetwear outfit, vemte si pod lacláče volnou mikinu: hladkou nebo s malým potiskem. Pokud jste odvážní, nebojte si k outfitu vzít ponožky s vtipným potiskem, přesně takové jaké má například značka Happy Socks.

9808

K jakým botám se hodí lacláče? Neexistují lepší boty než plátěnky.

Ve chvíli kdy se teplota vyšplhá nahoru, vyberte si lacláče s krátkými nohavicemi nebo se sukní. Abyste dosáhly lehkého a dívčího vzhledu, spojte je oversize tričkem a černými plátěnkami Converse. S určitostí nám dáte za pravdu, že není lepší outfit na letní měsíce ve městě než:

9809

Klasické boty Converse, které tvoří ideální pár společně s krátkými lacláči.

A pokud se Vám nelíbí plátěnky, jaká je jiná možnost? Jak nám ukazují influencerky, lacláče se perfektně hodí k crop topům a těžkým botám nebo sandálům na platformě. Takovou kombinaci doporučujeme především všem štíhlým a vysokým ženám. Vystavení boků a zad vyžaduje nejen odvahu, ale také pěknou postavu. Pokud se snažíte teprve získat takovou figuru, nechte být krátké topy a místo toho si vezměte volné tričko, nebo pánskou košili (nejlépe z šatníku partnera!).

9810

Těžké vysoké šněrovací boty společně s lacláči jsou trefou do černého!

Pokud Vám i nadále chybí inspirace, s čím můžete nosit lacláče, podívejte se na to, co se skrývá pod hashtagem lacláče. Využívejte módu minulých let a nikdy nebudete mít problém s tím, že si nemáte co vzít na sebe.

Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.
Doporučené
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít