Dlouhé a krásné nohy jsou snem mnoha žen. A přestože se jimi nemůže pochlubit každá z nás, existuje několik triků, které dokáží opticky velmi efektivně prodloužit dolní partie těla. Jaké boty si vybrat ke krátkým nohám? Důležitá je délka a tvar svršku, výška podpatku a také barva bot.

Po jakých botách sáhnout a jakým modelům se raději vyhnout?

Boty pro krátké nohy – na jehlovém nebo sloupkovém podpatku

Staré pravidlo říká, že nejjednodušší řešení jsou vždy nejlepší. Podobně je to i s botami prodlužujícími nohy. Předpokládáme, že se vám jako první vybavily lodičky. Přesně tak – tento střih bot nemá konkurenci. Dámy s krátkými, ale také silnějšími nohami by si měly vybírat lodičky na hrubším podpatku – dokonale vyrovnají proporce a budou zároveň pohodlnější.

Při výběru lodiček ale nezapomínejte na to, že podpatek by měl mít stejný odstín jako boty – v opačném případě jen zdůrazní disproporce. Dobrou volbou budou i boty se špičatou přední částí, které opticky prodlouží a zeštíhlí nohy. Více se o nich dočtete v článku s názvem Špičaté lodičky – k čemu je nosit?

Barva má svůj význam

A když už jsme u barev, vhodně zvolený odstín může pomoci při optickém prodlužování nohou. Skvělým řešením pro dámy, které se nemohou pochlubit dlouhými nohami, budou boty v odstínu nude. Tato neutrální barva “se slije” s barvou pokožky. Kromě toho, lodičky v této barvě jsou vždy módní a hodí se ke všemu! Inspiraci na toto téma najdete v našem článku: Béžové lodičky – jak a k čemu je nosit.

Existují polokozačky prodlužující nohy? Ano, pod podmínkou, že si vyberete takové, které budou mít stejnou barvu jako punčochy nebo kalhoty, které si plánujete obléknout. Jiným řešením budou i modely s hlubokým výřezem v přední části svršku.

Jaké kozačky zvolit ke krátkým nohám?

Máte krátké nohy a přemýšlíte, jaké boty budou pro vás v zimě nejlepší? Dokonalou volbou budou vysoké kozačky nad kolena. Zvolte modely v tmavých neutrálních barvách – opticky zeštíhlují postavu – a navíc ji prodlužují. Ideální volbou budou mušketýrky na podpatku, se zipem nebo svislým páskem v zadní části svršku. Tento nepatrný detail dokáže udělat velký rozdíl!

Necítíte se dobře v takto specifických botách? Existují i ​​jiné, stejně efektivní způsoby na optické prodloužení spodní části těla. Kozačky ke krátkým nohám by měly být buď velmi dlouhé nebo končit pod kolenem, maximálně v horní části lýtka. Slušet vám budou i kozačky ve vojenském stylu.

Boty ke krátkým nohám – čemu se vyhnout?

Věříme, že již víte, jaké boty budou ideální v případě krátkých nohou. Jakým modelům se ale třeba vyhnout? Bohužel, zapomeňte na ploché boty, které opticky snižují postavu. Chybou bude i nošení bot sahajích ke kotníkům – nejsou pro to vhodné kotníkové tenisky, sandály římanky se zavazováním kolem kotníku, krátké holínky či lodičky s řemínkem kolem kotníku.

A jaké kozačky ke krátkým nohám nebudou dobrým řešením? Ty s řaseným a volným svrškem – ještě více zdůrazní efekt širších a kratších nohou. Měla byste se vyhnout botám do poloviny lýtka a takovým, které jsou zdobeny druky, sponami, zipy či řetízky.

V internetovém obchodě eobuv najdete množství modelů. Pokud vám objednané boty navzdory všemu nesednou, u nás máte 30 dní na a možnost bezplatného vrácení zboží.

Autor

Agnieszka Ślęzak

I když se může zdát, že lodičky a conversky nejdou ruku v ruce, právě tyto boty mají v mém botníku výhradní místo. Můj styl definuje černá barva a kousky s květinovými vzory. Jsem milovnicí černého humoru, filmů Quentina Tarantina a zvířat.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít