Určitě jste už někdy byli svědkem překvapivých optických klamů. Zamysleli jste se tehdy nad tím, v čem tkví jejich tajemství? Možná jste měli do činění s magií. Věřte nám, nejsou to žádné čáry! Nejednou stačí několik jednoduchých triků a výsledek je až neuvěřitelný. Naučte se umění vytváření iluzí v každodenním životě a zjistěte, jaké boty zeštíhlují nohy. Abrakadabra…rychlokurz může začít!

Snem každé z nás je mít nohy jako Adriana Sklenaříková. Pokud vás příroda neobdařila nohami sahajícími až do nebes, netrapte se, nic není ztraceno. Existují triky, které dokáží divy!

Jaká obuv opticky prodlouží nohy? Podpatky!

Nic nevyrovná proporce postavy tak, jako lodičky. Vašim nohám dodají několik centimetrů, díky čemuž budou vypadat štíhlé a krásné. Abyste tento efekt ještě umocnily, sáhněte po lodičkách v barvě nude. Tělové lodičky “splynou” s barvou kůže a noha bude opticky vypadat delší než ve skutečnosti. Kromě toho, béžové boty se hodí i ke klasickým modrým džínům či formálním koktejlovým šatům. K čemu je ještě můžete nosit? Více se dočtete v jednom z našich článků!

Rada stylistky

Ještě lepší efekt dosáhnete, pokud zvolíte model se špičatou špičkou místo kulaté. Vyhněte se ale modelům se zapínáním kolem kotníku, protože takové řešení nohy opticky zkrátí.

6599

Kromě klasických jehličkových podpatků existují i ​​jiná řešení. Stejně efektivní volbou budou i boty na sloupkovém podpatku, klínku nebo na platformě. Zajistí vám více pohodlí než lodičky a nohy … krásně prodlouží!

Barva je důležitá!

Nezapomínejte, že při výběru bot zeštíhlujících nohy je důležitý jak střih, tak barva. Vyhněte se navzájem kontrastním barvám. Kombinací světlých lodiček a tmavých punčoch dosáhnete zcela opačný efekt. K černým punčochám proto zvolte černou obuv. Abyste efekt prodloužení nohou ještě více zdůraznili, rozhodněte se pro model se švem podél celé nohy, který vidíte na fotografii.

6600

Líbí se vám tento efekt? Najděte lodičky ,díky kterým ho dosáhnete.

Rada stylistky

Boty zeštíhlující lýtka by neměly mít vzory ani výrazné zdobení jako např. zipy.

Jaké kozačky a polokozačky opticky prodlouží nohy?

V zimě bývá chození na podpatcích náročné. Jakou obuv tedy zvolit v tomto období? Pokud se chcete cítit pohodlně a zároveň chcete ukrýt mohutnější lýtka, doporučujeme sáhnout po kozačkách se širokou holenní částí. Pokud se zamýšlíte, jak s jejich pomocí docílit originální styl, přečtěte si jeden z našich článků na toto téma. Pro “zeštíhlující” efekt vsaďte na modely v klasické černé barvě.

Iluze má velkou moc, využijte to ve svůj prospěch a zvyšte si sebevědomí!

Autor

Agnieszka Bednarek

Jsem estétka a nadšenkyně nekonvenčních spojení a outfitů s martenskami. Řídím se heslem Salvadora Dalího − „základem všech vítězství je…oděv!”. Zajímám se o tajemství navrhování módy. Definuji to, co není zdefinováno.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít