Přemýšlíte nad tím, jaké ponožky zvolit k obleku? Tento kousek oblečení, ačkoliv naoko banální, hraje při vytváření outfitu důležitou roli. Klasické černé nebo v poslední době stále módnější barevné a vzorované ponožky? Pro kterou variantu se rozhodnout abyste se nedopustili módního faux pas? Přečtěte si náš článek, ve kterém vám odpovíme právě na tuto otázku.

Ačkoli by se mohlo zdát, že ponožky jsou tím nejjednodušším a zcela nepodstatným prvkem šatníku – není to zcela tak. Velmi snadno se totiž můžeme dopustit přešlapu. Zjistěte, jak se mu vyhnout a jak dosáhnout pomocí nich originální vzhled.

Sladit ponožky s barvou obleku nebo obuvi?

Nepodceňujte výběr ponožek k obleku – jde o skutečnou “třešničku na dortu” vašeho outfitu. Nevhodný výběr může zmařit celou vaši snahu o dosažení dokonalého vzhledu a naopak, pokud se rozhodnete správně, můžete celek zdůraznit a zdokonalit. Pokud tedy již máte připravený oblek a s ním společenské polobotky, je čas věnovat pozornost tomuto detailu.

8548

Jak je to tedy s barvou ponožek?

Už na začátku je zde základní otázka: s čím ladit ponožky? Jde o prvek šatníku, který přímo “sousedí” s kalhotami i s botami. Obě verze jsou správné, avšak častější je přizpůsobování ponožek kalhotám.

V tomto případě tedy platí, že k tmavě modrému obleku nenosíme černé ponožky, ale modré. Přečtěte si článek na našem blogu věnovaný základním pravidlům pánského stylu.

Podobně je to i v případě druhé školy, která hlásá, že ponožky by měly ladit barevně s botami, avšak neměly by výraznějším způsobem kontrastovat s kalhotami.

Tip stylisty

Při výběru ponožek k obleku zapomeňte na bílou barvu. I když si obléknete ten nejelegantnější oblek, nezachráníte módní katastrofu způsobenou výběrem bílých ponožek. Noste je výlučně k sneakers a teniskám.

8549

Kromě barvy je důležitá i přiměřená výška ponožek, proto vybírejte modely takové jako tyto vysoké pánské ponožky značky Boss.

Upozornění!

Ponožky na fotografii jsou příliš nízké. Při sezení budou odhalovat lýtka. Snažte se tomu vyhnout výběrem ponožek optimální délky.

Je to velmi jednoduché. Postačí zvolit správnou barvu a dostatečnou výšku ponožek. Samozřejmě, pokud jste vyznavačem klasických řešení. Taková univerzální pravidla oceníte při různých příležitostech. To je základ. Někdy se ale vyplatí vyzkoušet něco speciálního.

Barevné ponožky k obleku

Trochu vás už nudí klasické outfity a přemýšlíte nad tím … jestli budou barevné ponožky k obleku dobrou volbou? Poradíme vám – jednoznačně ano! Vše samozřejmě záleží od příležitosti, která by v tomto případě měla mít neformální charakter.

Jak ke casual outfitu vybrat barevné ponožky tak, abyste nešlápli vedle? Zaměřte se na detaily vašeho outfitu jako motýlek, kravata, košile či dokonce aktovka a k nim dolaďte barvu ponožek.

Tip stylisty

Nezapomeňte, že nejdůležitější je, aby váš outfit tvořil jednotný celek. Nedovolte, aby se pozornost všech zaměřila výhradně na ponožky. Nepřehánějte to s jiskřivými barvami a nápadnými vzory.

Červené ponožky k obleku?

Dokonce i červené ponožky k obleku mohou být dobrým řešením, pokud je zvolíte k vhodné barvě obleku. Co řeknete na šedé sako a kalhoty? Červený akcent, který můžete obohatit o kravatu stejné barvy, bude perfektně doplňovat šedý oblek. Vyhněte se však jiskřivým odstínům, takovým, jako je výrazná červená a volte spíše tlumené odstíny.

8550

Bílé kožené sneakers ladí ke košili, bordové ponožky s bílými proužky zase harmonizují s aktovkou.

Nekonečný výběr vzorů a barev

Pro ty nejodvážnější doporučujeme barevné a vzorované ponožky. Samozřejmě za předpokladu, že se chystáte na neformální akci. Můžete začít jemnějšími vzory, jako jsou proužky nebo oblíbené kosočtverce.

8551

Souprava vysokých pánských ponožek Tommy Hilfiger

Pokud usoudíte, že nadešel čas pro bláznivější varianty, určitě si vyberete z nabídky ponožek s barevným potiskem.

Jen se podívejte, jak originálně vypadá světle modrý oblek, hnědé polobotky a k tomu modré vzorované ponožky – proč to nezkusit?

Naopak bílo-černá smart casual varianta s černým oblekem a bílými sneakers bude vypadat originálně s doplňkem v podobě ponožek s geometrickým vzorem nebo puntíky.

Díky vzorovaným a barevným ponožkám k obleku zaručeně upoutáte pozornostl a zdůrazníte svůj individuální přístup k módě. Jejich potenciál však vždy využívejte s rozvahou – jsou příležitosti, u nichž bychom určitě měli upřednostnit klasiku před extravagancí. Dejte na vlastní intuici a estetické cítění a v případě potřeby hledejte inspirace. Protože někdy je lepší učit se na cizích chybách, ale i úspěších. Co říkáte?

Autor

Katarzyna Wierzchołowska

Jsem milovnicí medvědů. Inspiraci nacházím především ve filmu, literatuře a v dynamickém městském prostředí, proto mě nejvíce zajímá právě streetwear. V módě mě fascinují velké návraty, obvzlášť do 80. a 90. let. Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít