Tak dlouho, jak si můžete samy pamatovat, jsou ženské outfity spojovány především s punčochami. Není nic divného na tom, že tento doplněk, se stal nepostradatelným kouskem v ženském šatníku a dodnes je tam má každá žena. Pokud tedy někdy přemýšlíte o tom, jaké si vybrat punčochy k botám a outfitu, dovolte nám, abychom Vám tímto článkem pomohli a rozprášili tak všechny Vaše pochybnosti.

Podívejte se jaké punčochy se budou nosit během sezóny podzim-zima 2019/20 a jak je nosit, abyste vždy vypadaly stylově.

Trochu o dress codu a výběru punčoch

Pokud jste se rozhodly podívat a přečíst si náš článek o punčochách, rozhodně to neznamená, že jste ignorantkami módy. Spíše naopak – punčochy jsou opravdu složitým kouskem v každém šatníku, proto je také tento doplněk často odsouván bokem a nevyužíván. Pokud tedy chcete vědět jak je nosit, znamená to, že máte ráda detaily a dbáte o ně.

Ve výběru punčoch nejčastěji záleží na individuálních preferencích, ale můžeme tady napsat několik univerzálních pravidel, kterými byste se měly řídit při jejich výběru a nošení. První pravidlo je velmi důležité – punčochy by se neměly nosit během teplých, letních dnů.

Rada stylistky:

Nechtějte imitovat letní opálení noh punčocháčemi. Nikdy to nebude vypadat dobře a především během horkých letních dnů.

Výjimkou z tohoto pravidla, jsou různé plesové události, během kterých by nohy mě

ly být vždy zakryty punčochami. Eventuálně ještě do výjimky patří pracovní dress code. O samotných pravidlech dress codu se dočtete v našem dalším článku.

Při výběru punčoch je dobré si pamatovat, že jsou různé druhy: lesklé a matné. Podle tohoto rozdělení by měly být vhodně vybrány pro určitou událost:

  1. lesklé – budou neesteticky vypadat v blesku fotoaparátu, proto nejsou vhodné na svatby, ani pro jinou událost, kde se pořizují fotografie

  2. matné – budou bezpečnějším výběrem ve většině případů

Punčocháče si můžete vybrat také podle toho, jak moc chcete zeštíhlit své nohy. Tmavé punčocháče rozhodně zeštíhlí, zato světlé jsou méně vhodné pro štíhlejší vzhled noh.

Klasické, černé punčochy

Černé punčochy byste rozhodně měly mít ve svém šatníku – budou se hodit k velké většině outfitů. Neberte si je k letním šatům nebo k sukním, které mají velmi světlé barvy, podobně je to s bílými botami (jedině, že by to byly dámské sneakersy). V takové kombinaci se lépe osvědčí béžové nebo tělové punčochy.

Černé, prosvitající punčochy budou vypadat skvěle ve spojení s černými polokozačkami, takovými jako jsou například super módní martensy. Také je to skvělé řešení pro různé jehlové lodičky v tmavých barvách (nebavíme se tady pouze o těch černých, ale také o tmavě šedých, tmavě zelených, tmavě modrých atd.).

Bílé punčochy – jenom pro malé holčičky?

Rozhodně ne! Bílé punčochy nejsou rezervovány pouze pro nejmladší milovnice módy. Již několik sezón si je trendsetterky berou k outfitům v pastelových barvách.

Co je ovšem zajímavé, bílé punčochy můžete také nosit k sandálům na podpatku. Tato kombinace bude vypadat netradičně a velmi chytře!

Vzorované punčochy pro… minimalistky!

Paradoxem je to, že vzorované punčochy se nejlépe budou hodit k šatníku opravdových minimalistek. Proč? Protože u nich můžeme najít nejvíce hladkých kousků oblečení a právě k takovým kouskům se nejlépe hodí vzorované punčochy.

Bez ohledu na to jaké punčochy si vyberete – krajkové, kostkované nebo s ty monogramem – slaďte je s botami, které mají trochu nádechu mužského charakteru. Mohou to tedy být: dámské lordsy, brogsy, oxfordky dámské nebo outdoorové boty dámské.

Autor

Ewelina Gajoch

Jsem milovnicí módy high fashion, ale pro své každodenní outfity se inspiruji pařížskými influencerkami a nadčasovým francouzským stylem. Zajímám se také o malbu, velmi se mi líbí obrazy Edwarda Hoppera. Dále mám ráda cestování a Harryho Pottera.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít