Jakou obuv si zvolit do tělocvičny?

1 min.

I když si tělocvičnu mnozí spojují s tělesnou výchovou, sportovat v ní nemusí pouze děti. Vědí o tom i milovníci halového fotbalu, basketbalu, volejbalu, házené nebo fitness, kteří pravidelně trénují právě na tomto místě. Chcete začít s některým z těchto sportů, ale nevíte jakou obuv zvolit do tělocvičny? Využijte naše tipy!

Boty, ve kterých cvičíte nebo běháte venku, se nemusí osvědčit ve sportovní hale. Na co se zaměřit?

Obuv do tělocvičny – oblíbená halová obuv

Na cvičení v tělocvičně jsou určené halovky. Jejich konstrukce a použité materiály mají sportovcům pomáhat při rychlé, dynamické změně pohybu, což může být na nevelkém povrchu skutečnou výzvou. Proto bude nejdůležitějším aspektem bot do tělocvičny kvalitní gumová podrážka.

Právě tento materiál přináší sportovci optimální přilnavost ke kluzkému parketovému povrchu a stejně zajistí potřebnou obratnost. Výhodou gumy je i fakt, že se neničí a to má pozitivní vliv i na životnost bot. Důležité zároveň je, aby byla podrážka protiskluzová – to zmírní riziko pádu nebo úrazu.

10303

Halovky s gumovou podrážkou jsou zárukou dobré přilnavosti.

Tip experta

Dbejte na to, aby byla podrážka halovek světlá – v opačném případě může zanechávat na parketách šmouhy.

Tlumení otřesů a elasticita

Když jsou parkety v tělocvičně tvrdé, sportovní obuv musí zajišťovat optimální tlumení nárazů. V opačném případě mohou být klouby sportovce zbytečně poškozené. Důležité proto je, aby byla podrážka halovek vybavená pružnou pěnou, vyznačující se schopností tlumení nárazů. Musí být plochá s jemnými zářezy, které zajišťují potřebnou přilnavost. Kopačky v sportovní hale nepřicházejí v úvahu!

Lehkost a elasticita, to jsou další vlastnosti charakterizující ideální sportovní obuv do tělocvičny. Podrážka by měla proto být poměrně ohebná a bez problémů se ohýbat přibližně v ⅓ délky chodidla.

Halová obuv – jaký materiál?

Při dynamické hře je důležitá nejen správná přilnavost, ale i lehkost bot. V příliš těžkých botách sportovec rozhodně ztrácí na obratnosti. Proto jsou halovky vyrobené nejčastěji ze syntetického materiálu, který je nejen lehký, ale navíc zajišťuje dobrou prodyšnost, čím předchází nadměrnému pocení chodidel.

10304

Halovky budou vhodný typ obuvi i na volejbal.

Na trhu je zároveň dostupná halová obuv, vyrobená z přírodní kůže. Je to dokonalá volba pro lidi, kterých chodidla se hůř přizpůsobují novým botám. Kůže je více elastická než textilní materiál, proto se dokáže lépe přizpůsobit chodidlu sportovce.

Hledáte halovou obuv pro dítě? V tomto případě určitě nepřehlédněte náš článek o výběru bot na tělesnou výchovu. Pokud však upřednostňujete trénování na trávníku, na stránce eobuv.cz si můžete vybrat mezi různými druhy fotbalové obuvi.

Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.
Doporučené
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!
Zkontrolujte v obchodě
Dámská obuv Guess, Kabelky Nobo, Pánská obuv Geox, Kabelky Tommy Hilfiger, Peněženky Tommy Hilfiger, Dámská obuv Tommy Hilfiger, Kabelky Michael Kors, Černé dámské polokozačky

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít