Kožená obuv vypadá dobře jen za předpokladu, že je dodržena správná péče. Ošetřování kožené obuvi se zdá být náročné, a proto je tady otázka: mohou se kožené boty prát v pračce? Přestože výrobci takový způsob čištění rozhodně nedoporučují, rozhodli jsme se tuto tématiku prozkoumat hlouběji, abychom zjistili, zda je to pro obuv opravdu tak škodlivé.

Pokud Vaše boty potřebují urgentní péči a čištění a přemýšlíte nad tím, zda je praní v pračce dobrý nápad, čtěte dál a možná najdete odpověď na svou otázku.

Na začátek můžeme jednoznačně konstatovat – praní kožených bot v pračce není bezpečné a takové řešení by se nemělo používat. Proč? Zde jsou argumenty:

  1. Vlákna koženého materiálu by mohla popraskat a dojít tak ke znehodnocení obuvi.

  2. Přírodní kůže se může odlupovat.

  3. Na místech, kde jsou boty lepené, se může lepidlo rozpustit a poškodit zbytek povrchu bot a slepené části boty se mohou od sebe odlepit.

  4. Během otáček v pračce může dojít k poškození struktury kůže, v důsledku čehož budou boty vypadat zanedbaně.

  5. Kožené boty se mohou v pračce odbarvit a deformovat.

Osvědčené způsoby na čištění kožené obuvi

Namísto riskování v podobě praní kožené obuvi v pračce si pozorně přečtěte pokyny, které jste dostali společně se zakoupenou obuví, abyste se krok za krokem naučili, jak čistit přírodní kůži.

Pokud chcete mít jistotu, že Vašim botám poskytujete správnou péči, sáhněte po speciálních, k tomu určených přípravcích pro čištění obuvi. V naší nabídce najdete čistící pěny, spreje, krémy a také celé sady spolu s kartáči a leštidly.

Tip experta

Pro čištění kožených bot je nejlepší flanelový hadřík – jeho vlákna jsou nejjemnější pro povrch kůže, což zabrání poškrábání.

Upozornění!

Výše popsané rady vždy předem kontrolujeme na vlastní obuvi. Může se ale stát, že tyto rady ne vždy budou úspěšné, což může mít za následek poškození obuvi. Nezapomeňte, že rady a tipy popsané v tomto článku používáte na vlastní nebezpečí a výše uvedený text nemůže být základem pro případnou stížnost a reklamaci.

Pamatujte!

Praní obuvi v pračce může znamenat ztrátu nároku na reklamaci v záruční lhůtě. Myslete prosím na tuto skutečnost předtím, než se rozhodnete prát obuv v pračce.

Autor

Ewelina Gajoch

Jsem milovnicí módy high fashion, ale pro své každodenní outfity se inspiruji pařížskými influencerkami a nadčasovým francouzským stylem. Zajímám se také o malbu, velmi se mi líbí obrazy Edwarda Hoppera. Dále mám ráda cestování a Harryho Pottera.
Původní text článku byl přeložen a upraven pro potřeby blogu eobuv.cz.

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít