Jsou boty UGG nepromokavé?

2 min.

Pohodlné, teplé a …nepromokavé? Boty UGG mají množství výhod, díky kterým jsou nesmírně oblíbené, avšak poslední z jmenovaných vlastností vzbuzuje u mnohých žen značné pochybnosti. Jsou slavné sněhule značky UGG opravdu nepromokavé a můžete si je vzít i v případě, že se očekávají vydatné sněhové přeháňky?

Obuv UGG je pro mnohé dámy první volbou během chladných podzimních nebo zimních začátcích dne. Přemýšlíte nad tím, jestli si je můžete obout i do deštivého dne nebo během sněžení? Za chvíli rozptýlíme všechny Vaše pochybnosti!

Z čeho jsou vyrobené boty UGG?

To, jestli konkrétní boty nepropouští vlhkost, závisí ve velké míře především na materiálu, z jakého jsou vyrobené. V originálních sněhulích UGG tvoří výstelku ovčí kožešina a semišový svršek je vyrobený z přírodní ovčí kůže. Materiály používané při jejich výrobě mají vliv na jejich jedinečné vlastnosti, které bychom často při jiných tradičních modelech zimních kozaček hledali marně.

Sněhule UGG se vyznačují především dokonalými termoregulačními vlastnostmi, díky kterým tyto boty dokáží udržet optimální teplotu chodidel, bez ohledu na aktuální povětrnostní podmínky. Boty UGG zároveň umožňují optimální ventilaci chodidel a současně jsou mimořádně odolné. A co navíc – boty značky UGG zajišťují výbornou ochranu před promočením a vlhkostí, i když… za určitých podmínek.

10414

Kožené boty – promoknou nebo ne?

V přírodní kůži se nachází mikropóry, které z jedné strany propouští vzduch a z druhé strany i vodu. Co to znamená v praxi? Pokud budete sněhule UGG používat v souladě s jejich určením, nemusíte se bát, že po několika metrech chůze po mokrém nebo zasněženém chodníku, se do nich dostane vlhkost. Neměli byste však počítat ani s tím, že budou plnit funkci gumáků.

Toto pravidlo se týká nejen sněhulí, ale všech bot z přírodní kůže. Můžeme tedy tvrdit, že kožené boty jsou nepromokavé? Určitě ne! Ale způsob, jakým tyto boty používáte, má velký význam a materiál, z kterého jsou tyto boty vyrobené, se vyznačuje vysokou odolností proti vlhkosti. Co víc, patřičné ošetřovaní a impregnace bot, tento efekt ještě víc umocní.

Tip experta

Impregnaci sněhulí UGG, je potřeba provést před jejich prvním obutím a později po každém čištění bot.

Chraňte sněhule UGG před deštěm a sněhem!

Impregnace umožňuje předejít promočení bot, chrání je před deštěm, sněhem a skvrnami a prodlužuje jejich životnost. V případě semišových bot se nejvíc osvědčí impregnace ve spreji. A pokud jde o Vaše první boty značky UGG, nezapomeňte si zajistit ošetřovací set, který kromě impregnace obsahuje prostředek odstraňující nečistoty, regeneraci, osvěžovač, bambusový štětec a gumu na semiš.

Pokud chcete, aby si Vaše boty UGG zachovaly své specifické vlastnosti co nejdéle, dbejte na jejich pravidelné čištění. Díky tomu budou Vaše sněhule, nejen vypadat perfektně víc jak jednu sezónu, ale především zajistí Vašim chodidlům sucho i během deštivých nebo sněžných dní.

Doporučené
logo signet
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!
Zkontrolujte v obchodě
Peněženky Tommy Hilfiger, Kabelky Liu Jo, Dámské bílé sneakersy, Dámská obuv Guess, adidas Stan Smith, Kabelky Michael Kors, Dámské černé tenisky, Dámská obuv Crocs

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít