Kabelka kufřík nejen na cesty! Jak ji nosit?

2 min.

Je elegantní, velmi stylová a můžete si ji vzít k mnoha příležitostem. Kufříky, protože o nich se tady bavíme, si ženy vybírají také z důvodu jejich kapacity. Tyto vlastnosti způsobily, že kabelka typu kufřík, je ideálním spojením elegantního střihu s praktickým využitím. Budou se tedy hodit nejen na cesty, ale také na večerní události.

Kabelky v takovém stylu se výjimečně zalíbily mimo jiné Evropské vévodkyni.

Kufříky – oblíbený tvar hvězd

Za velkou oblíbeností kufříku stojí především tři ženy, které jsou do dnešního dne považovány za jedny z největších ikon módy:

  1. princezna Monaka Grace Kelly, si kufříkem módního domu Hermes zakrývala těhotenské bříško před paparazzi (později byl tento model nazván na její počest Kelly bag),

  1. jednou z oblíbených kabelek Audrey Hepburn byl kufřík, na trhu představen v 30. letech. Kufřík od značky Louis Vuitton Speedy, který byl na začátku vytvořen jako cestovní taška. Herečka poprosila návrháře této značky, aby vytvořili menší model, který by se dal nosit každý den,

  1. princezna Diana se ráda ukazovala s kabelkou Chouchou od značky Dior (na počest ženy prince Charlese, byl název kabelky změněn později na Lady Dior).

Kabelky tohoto typu jsou módní do dnešního dne, což nejen znamená, že máme co dočinění s nadčasovým a univerzálním tvarem, který jen tak rychle nevyjde z módy.

Čím je kabelka kufřík?

Co spojuje všechny ženami nošené kabelky? Ženami vybrané doplňky mají zpevněné boky, jejich obdélníkový tvar je podobný skříním nebo cestovním kufrům a mají dvě malé rukojeti. To jsou nejdůležitější charakteristické rysy kufříku. Přitom na začátku byly dostupné modely především ve větších velikostech, teprve později začali výrobci vypouštět na trh také menší kufříkové kabelky.

10095

Kufřík úspěšně doplní Vaše business outfity.

Jak nosit takový doplněk? Díky spomínaným krátkým rukojetím, si ho můžete vzít klidně i do ruky. Dobře bude také vypadat umístěný v ohybu lokte. K některým modelům je ještě připojen dlouhý popruh, který si můžete bez problému zavěsit na rameno. Praktické řešení, které se především hodí v situaci, kdy potřebujete mít volné ruce.

Kufříková kabelka – do práce, školy i na rande

Cestovní kořeny kufříků jsou jasným náznakem, že kabelky se ideálně hodí právě pro takové příležitosti jako cesta letadlem, i když dnes se jim spíše říká příruční zavazadlo.

Pozor!

Pokud si chcete vzít sebou kufřík do letadla, ujistěte se, jaké limity velikosti příručního zavazadla mají dané letecké společnosti.

Kufříky větších nebo středních velikostí, si bez problému můžete vzít do práce nebo do školy – jejich elegantní tvar dokáže, že kufřík se hodí dokonce k velmi formálním outfitům. Má-li být kabelka prvkem business outfitu, rozhodněte se pro klasické barvy – černá, tmavě modrá nebo béžová. Tyto barvy jsou velmi univerzální a můžete si je vzít i k méně oficiálním outfitům.

Pokud chcete nosit tento doplněk například na schůzku se známými v průběhu dne, můžete si dovolit trochu více fantazie a vybrat si kufřík zdobený různými vzory nebo takový, který má výrazné barvy. Zato menší kufříková kabelka se hodí k elegantním šatům – to je dokonalý nápad na větší večerní událost, například na rande nebo do divadla.

Hledáte ideální kufřík? Podívejte se na široký výběr v našem internetovém obchodě eobuv!

Doporučené
logo signet
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít