Které prolamované boty si vybrat, abyste se cítili stylově a elegantně?

3 min.

Prolamované boty se staly stálicí v našich botnících. Dokážete s nimi vytvořit outfit, který může působit decentně i rozverně, seriózně i divoce. Jsou univerzální a dokonalé. Jak je ale nosit?

Prolamované boty – elegantní boty pro městský styl

Prolamované boty jsou elegantní a dokonalou letní záležitostí, která zajistí, že vaše nohy budou v pohodlí, větrat a můžete jimi dotvořit svůj styl tak, aby každý outfit byl jedinečný a neopakovatelný. Tuto kombinaci oceníte zvláště ve městě, v horkých letních dnech, a v situacích, do kterých se nehodí sandály nebo žabky. Jejich stabilní a pevná konstrukce skvěle podrží nohu a efektní prolamy zajistí, že vaše nohy budou mít vždy dostatek vzduchu. Výbornou volbou pro městské boty jsou prolamované ploché boty, balerínky, které vám umožní i komfort v případě, že vás čeká mnoho pochůzek po městské dlažbě.

Styl prolamovaných bot je neskonale univerzální a hodí se jak pro malé, tak i pro velké. I malé slečny i malí pánové si mohou užít pohodlné léto v prolamovaných dětských botkách, které umožní jejich nožičkám dýchat a dodají jim pohodlí a oporu. A pokud chcete outfit váš, i vašeho dítěte povznést na novou úroveň, slaďte své boty. Dodáte si tak nenucený styl, který bude nejen velmi módní, ale hlavně pohodlný a funkční.

Prolamované boty – elegantní boty pro městský styl

Dámské prolamované boty – podpatky nebo ploché?

Prolamované dámské boty dnes nabízí nepřeberné množství druhů a typů podpatků: hrubý podpatek, jehlový, kačenku, klínek, boty na kuželovém podpatku, na platformě, se skrytým klínkem nebo zcela ploché boty bez podpatku. Výběr je natolik široký, že záleží jen na vašich preferencích. Prolamované boty na podpatku, ať už jehlovém nebo jiném, jsou skvělým doplňkem pro oficiální letní příležitosti, kdy se vyžaduje formální obuv, ale vy přesto chcete, aby vaše nohy byly v pohodlí. Čeká-li vás ale celý den pochůzek po městské dlažbě, zvolte raději platformu, skrytý klínek nebo kačenku. Nebudete muset hlídat každý krok jako na vysokých podpatcích a vaše nohy přesto vyniknou a budete elegantní. Takové prolamované boty jsou elegantním kompromisem mezi podpatky a pohodlím. Dodají vám větší stabilitu a pohodlí a jsou elegantnější než prolamované ploché boty.I ploché prolamované boty ale mají své kouzlo. Outfitu dodávají dívčí a mladistvý styl, který v kombinaci s šaty ve stylu boho svou majitelku přemění v nespoutanou duši v romantickém stylu. Zároveň jsou i nejpohodlnějším modelem ze všech typů prolamovaných bot.

Dámské prolamované boty – podpatky nebo ploché?

Černé prolamované boty – originální volba pro různé příležitosti

Styl ale neurčuje jen podpatek, ale také barva. A černou rozhodně nic nezkazíte. Černé prolamované boty jsou univerzální volbou v případě, že vás baví barevné outfity, se kterými by se obtížně ladily barevné boty. A jedny a ty samé botky pak mohou sloužit jak do kanceláře, tak i na oficiálnější příležitosti. Černá totiž ve světě bot stále vládne světu. I černá barva se hodí k létu. Díky své univerzálnosti se černé prolamované boty hodí k jakémukoli stylu a z vás může být výkonná manažerka, rockerka, máma na planý úvazek, romantická víla anebo postrach večírků. Outfit se mění, ale boty zůstávají. Dokonalé, univerzální a pohodlné. Je jen na vás, jakou roli jim určíte.

Které prolamované boty s jehlovým podpatkem jsou vhodné pro džíny?

Pokud vybíráme prolamované boty na podpatku k džínám, obvykle na první dobrou sáhneme po černých. Věděly jste ale, že k džínám dokonale sednou i jiné barvy? Červené prolamované boty na podpatku vám v podstatě vytvoří kompletní styl, ke kterému stačí už jen dodat jednobarevnou halenku nebo tričko, a jste neskutečně trendy. A troufnete-li si, pak by vaší volbou k džínám měly být prolamované boty na jehlovém podpatku. Prodlouží vám nohy a dodají vám eleganci, která rozhodně nezůstane bez povšimnutí.Červená barva ale není jedinou, která k džínám padne. Opomíjenou barvou je i zelená. Že si to nedokážete představit? Chcete-li sladit svůj outfit podle trendů filmových hvězd, vsaďte na zelenou. Zelené prolamované lodičky na podpatku totiž upoutají tolik pozornosti, že spolehlivě fungují jako magnet. Pak už vám stačí jen bílé tričko a váš outfit je hotový.

Jak nosit prolamované boty s letním oblečením?

Prolamované boty, i když jsou kotníkové, díky prolamům odhalují vaši nohu. Neměly by k nim tedy patřit ponožky, které prosvítají prolamy. Dopustily byste se tak smrtelného módního hříchu, stejně, jako byste si vzaly ponožky do sandálů. K tomu je ale důležité, aby vám boty dokonale padly. Nosit v létě malé nebo příliš velké boty není rozhodně žádný med. Ale pokud máte boty o něco větší, je to věc, která se dá snadno vyřešit vložkami do bot nebo nalepovacími zapatěnkami, které botu efektivně vyplní a vám dodají pohodlí. Nicméně pokud si budete vybírat nové boty, zkoušejte si je zásadně odpoledne. Naše nohy mění v průběhu dne svou velikost a odpoledne jsou už trochu naběhlejší. Budete-li si boty zkoušet ráno, může se stát, že po prvním dni se vrátíte domů s nohami plnými puchýřů. Krom stylu je v horkých letních dnech pohodlí právě to, co oceníte nejvíce. Materiál bot by měl být ideálně přírodní, vyhýbejte se umělým materiálům. A přírodní materiál bot má ještě další výhodu. Je stylově variabilní. Kožené nebo plátěné prolamované boty mají možnost využití v různých stylech. Ať už cílíte na přírodní look, nebo na formální outfit, s přírodním materiálem rozhodně neuděláte chybu. Díky své nadčasovosti je kombinovatelný s mnoha styly a boty z kvalitního materiálu vám vydrží dlouhá léta.

Doporučené
logo signet
Přidejte se k odběratelům newsletteru a ...Využijte slevu 250 Kč na první nákupy!

Pokračováním v používání webu souhlasíte s používáním cookies. více informací

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Další užívání stránek znamená, že souhlasíte s jejich použitím.

Zavřít